Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kšíry - vodítko

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Kšíry - vodítko

Příspěvekod vranitko » 06 zář 2010 14:05

podle mě mívá větší deprese páníček, který to koupil, než ten potkan... aspoň tak to bylo u nás :lol: potkýs (Lukýsek) to ze sebe sklepal a já si ještě půl roku nadával, "proč já d...l to kupoval"
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Re:

Příspěvekod lliijjoonn » 13 lis 2010 09:48

Potkyláska píše:Já je zkoušela,ale vždycky se znich za sekundu nějak dostal.Mám je doma na parádu a myslim,že je nikdy nevyužiju

jo ja to tak mam taky a docela me to stve:(
lliijjoonn
Růžovka
Růžovka
Potkani: Alex Chicco,Wiki (Viktor)

dotaz na postroj

Příspěvekod thomas_19 » 06 srp 2011 23:02

nasel jsem na internetu takovy to postroj/ksiry na potkana
Kód: Vybrat vše
http://www.zooprodukt.sk/e-obchod/action/productdetail/oc/935.xhtml

nevi nekdo jestli se to da sehnat i tu v cechach ??

diky Tomas
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Re: dotaz na postroj

Příspěvekod verciiica » 07 srp 2011 00:20

jestli se to dá sehnat v čechách netuším,ale postroj jsou jen vyhozený peníze...pokud se ti vůbec podaří do toho potkyša nasoukat,věř že ti v tom moc dlouho nevydrží.... :D
verciiica
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Ira of Lavan
Aida
Tara

Příspěvekod Zzuzka612 » 07 srp 2011 01:05

Trixie postroj se určitě dá sehnat, ale jsem za to že potkan do žádných takových postrojů nepatří i když by v tom vypadal sebe líp. :smi:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod PxNxDx » 07 srp 2011 07:54

což o to jestli tam patří nebo nepatří.. proč by nemohl, ale nebude Ti v tom sedět :lol:
http://www.hugo-obchod.cz/detail.php?pr ... &zbozi=579
a tady je celé vlákno o potrojích.. ten vyhledavač tu není na nic viewtopic.php?f=25&t=2422
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod thomas_19 » 07 srp 2011 12:31

oooooo diiiiky :-) nejak sem si to neuvedomil, tak se omluvuju :angel:
jinak moji potkanci maj takovou osmicku jednoduchou a nikdy se z toho nedostaly, a davam je do toho protoze sou takovy zdrhaci kdyz sou na zemi, jinak na rameni normalne sedej, ale na zemi chci mit moznost ho snadno chytit :-)

sloučeno ;) PS: díky Pxí - vranitko
ObrázekObrázek
thomas_19
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod La Tapi » 22 led 2014 15:56

No kdyby někdo o ty kšíry Trixie měl zájem, tak máme k dispozici :-( Lupitka je bohužel mini, takže by se tam vešla skoro dvakrát:-))

Obecně "oblečky" na zvířata nemám ráda, ale tohle je takovej lump, že jsme si říkali, že k něčemu by tohle mohlo být. Za každou cenu chce koukat v mrazu ven, navíc nechce sedět na rameni, ale běhat, tak jsme doufali, že aspoň kdyby zas zlobila, tolik by na ní netáhlo a měla bych jistotu, že mi nespadla. (Jo, její váhu na sobě fakt necítím, když zrovna neškrábe...)
Brácha pořídil svojí potkance kšíry takové ty klasické, tý byly, ale když jsem je pak vzala na tu moji, tak tý to bylo taky velký. To máte všichni takový obry? Hlady nikoho netrápím:-)
La Tapi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 16:14

Také jsem je zkoušela :lol: -No hrůza! :lol: POkaždé se z toho vyvlíknul :P
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Widlicka » 11 pro 2014 17:04

zkoušela jsem na to moje třeštidlo takovýhle (jen druh pro potkyšky)
http://www.zverokruh-shop.cz/drobni-sav ... i/chp51886
má to obě vázání na zapnutí suché zipy, a pak to jde ještě sepnout nastavitelnýma přeskama na jeden cvak, mno ale...
Ta moje holka je asi moc hubená, vůbec ty přezky přes ty suché zipy nešlo použít ... nejprve jsem ji zkusila ať si to očuchává, a jen jí ho sem tam položila na záda, po pár dnech jsem vyzkoušela udělat z předního suchého zipu kroužek, a dát jí to kolem krčku, vždy to hned sundala, tak jsem jí vždy nechala se z toho vyvlíknout (rozhodně jsem jí nijak nenutila, jen malá přepadovka, vyzkoušet a nelíbilo, tak si mohla do toho i párkrát kousnout ;-)) po malé úpravě všechny ty přezky jsem přešila, aby byly trochu dál od okraje a pořád se mi nemotaly do toho sucháče, jsem jí to sice nasadila, ale ona se mrštně (už to uměla) vyvlíkla ven, mno a teď nedávno jsem ve hře na cvičení oblíkání zas jí to nasadila, a položila na koberec (kam normálně nemůže, takže byla ráda (beztak se těšila, že si to všechno se mnou pěkně prostuduje), ale díky těm sucháčům se přichytila ke koberci, takže další zrada... prostě kšíry se sucháčem zespoda ne, rozhodně ne na koberec ;-). Maja to bere jako hru, už se nechá dobrovolně do toho zapnout a ráda se mi z toho vyvlíkne(myslím, že mi vždy chce ukázat, jak to pěkně umí, protože si na to upnutí už pěkně klidně počká :D), takže vidím, že žádná újma se jí neděje, přitáhnout jí to trochu více se mi fakt nechce, spíš by to chtěla vymyslet jinak. Uvažuji, že jí nějaké ušiju sama, ale takové, aby ty spony byly zboku, nebo na zádech, protože na bříšku mám dojem, že jsou díky jejich krátkým nožičkám na houby. Taky zespod by mohla být ta látka v celku a zapínat ji spíše z boku, asi by jí to tak rychle dolů nešlo, a je fakt, že ty upínací pásky by moly být více měkčí a méně vysoké. ;-) nastavitelnost se mi na tom líbila, takže možná spony využijeme a celé jí to do jara předělám.

Aby se toho nebály, chce to na ty kšíry zvykat pomalu, každý den, když si spolu hrajete jí je ukázat, položit na záda rozepnuté, příště zas udělat volnější kroužek a té neposedě to obléci přes hlavu, když zjistí, že si to mohou lehce sundat a na nasazení netrváte a pak to pohodíte bokem, příště vás nechají jít o kus dál a zapnout i část přes bříško (vyhráno nemáte, dokud to nebude dost utažené), takže je vše pořád hra, kdy vám ukazuje, jak je šikovná, že se z toho dokáže vymotat :D a pak jednou už to budete mít tak nacvičené, že bude mít kšíry pořádně, ani nebude vědět jak, a když jí ukážete k čemu to je, tak bude je možná nosit za vámi jako pejsek, že by chtěla ven ;-) chce to hlavně nespěchat. I ta moje nezbeda dělá pokroky, tak co by ne ty vaše. ;-)
Všude čtu, jak jsou potkami chytří, takže i oni se určitě rádi učí nové věci, jen na ně nesmíte spěchat. ;-)
Widlicka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 11 pro 2014 22:50

to zní vyloženě dobře. Ovšem já si představuji jak si svých dvanáct myšáků okšíruji a ovodítkuji a pak s tou tlupou půjdu ven :roflcry:
Zažila jsem potkana, co se nechal bez problému navlíct a chodil se mnou ven - hlídala jsem jej asi týden, byla to docela pohoda.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Eva » 11 pro 2014 22:55

Mno, taky jsem uplne na zacatku poridila ksirky :) . Krome Prasi se mne do nich ale zadna holka nevejde :twisted: .
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod nevi » 12 pro 2014 12:42

Ano prosím, kdo si koupil kšírky a visí mu nepoužívané doma, ať udělá čárku :roflcry:

Odhad: /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Eva » 12 pro 2014 13:05

Ja koupila dvoje :dancing:, aby se holky nehadaly :dancing: . Krasne ruzovoucke :oops: .
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod Tierchen » 02 kvě 2016 18:14

Ahoj,
chtěla bych se jenom trošku postavit na stranu vodítka - protože vodítko na potkany používám a nemám s ním problém.

Ano, když jsem s vodítkem začínala, udělala jsem stejnou chybu jako většina z vás, co tu píšete - koupila jsem vodítko ve zverimexu. Dalo mi zabrat ho na potkanku dostat, ona se v něm nemohla pořádně hýbat a padala strnulá na záda, a za chvíli se z něj stejně vyvlékla. Nakonec jsem ale dospěla k "dokonalému" tvaru, který potkanovi co nejméně vadí - může se v něm normálně hýbat, běhat i se mýt (i když uznávám, že bez vodítka je pořád radši :D ), co nejlépe se zapíná a potkan se z něj snadno nevyvlékne - je možné se z něj dostat, když couvá, ale není třeba se bát, že se potkan lekne a je z vodítka venku.

Samozřejmě souhlasím, že každý potkan je osobnost a každý snáší vodítko jinak, ale i když některým mým potkanům vadilo míň a některým víc, neměla jsem zatím potkana, který by se v něm vyloženě trápil. A taky se samozřejmě nedá čekat, že by potkan chodil na vodítku jako pejsek - pro mě je to taková prodloužená část potkana, na kterou se dá přinejhorším i šlápnout, aniž byste potkanovi ublížili.

Vypadá takhle:
Obrázek

Takové vodítko se dá i koupit, je lehké, pohodlné a univerzální velikosti, jenom se trošku hůře zapíná:
Obrázek
Tierchen
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky