Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Větev

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Příspěvekod refugee.ph » 22 pro 2006 07:16

já tedy žádnou literatruru nemám..ale slyšela jsem že jedle je jedovatá i normálně..můj kluk říkal že se z toho nedělá ani nábytek..ale já se f přírodě nevyznám..takže když někdo říká to a někdo to - tak bych to přecijen radši nezkoušela..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 22 pro 2006 07:49

Sedulka píše:No určitě ji můžeš použít i s jehličím! Přece bys ho nechtěla otrhávat :D Já jsem zrovna myším udělala takovej menší "vánoční stromeček" z borovice a jak jim ty větve šmakovaly. Ale fakt radši použij jen borovici nebo smrk, o jedli a modřínu mám pochybnosti...

Dík za radu, hned dnes odpoledne zaběhnu někam za město poničit nějaký stromek :whistle: , abych mohl Lukymu udělat soukromý vánoční stromeček... a já mu ho i ozdobím... těžko se bude zlobit za pověšený kousek, jablka, sýra, nebo nějaký ten piškot :idea:
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Escherichia » 22 pro 2006 09:19

refugee.ph píše:já tedy žádnou literatruru nemám..ale slyšela jsem že jedle je jedovatá i normálně..můj kluk říkal že se z toho nedělá ani nábytek..ale já se f přírodě nevyznám..takže když někdo říká to a někdo to - tak bych to přecijen radši nezkoušela..

Tak koukám jako blázen :shock: Hnedka jsem volala kamarádovi z lesnický fakulty, kterýho znám celý život a on se celou tu dobu zajímal o stromy....a ten taky koukal jako blázen :shock: Prý neví o tom, že by ty stromy byly jedovatý....a z jedle se nábytek taky vyrábí, ale jen málo, protože jedlí je málo..... Nepletete si to s tisem??????????????? Každopádně je z toho rozhozenej a začíná hrabat ve svý odborný literatuře a dá mi pak vědět, když na něco přijde...
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod vranitko » 22 pro 2006 09:23

Escherichia: a mohla by ses ho, prosím, zeptat i na Douglasku? ... nám jich okolo Mostu roste víc než jiných jehličnanů. Dík
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Escherichia » 22 pro 2006 10:05

Vranitko:Myslím, že i douglaska je OK. Je to jeden z nejkrásnějších stromů a myslím, že jí bude moc vonět a i se šiškama si vyhraje. Kamarád už mi poslal mail a říkal, že i s douglaskou to bude podobný...tedy... žádná jedovatost.

Toto je výcuc z odborné literatury, zaslaný mým kamarádem:
Hoja. Jedle se fakt používá na cokoli, co dovolujou její mechanický vlastnosti, vč.dřevěných tkanin, galanterních předmětů nebo klobouků...nikde ani zmínka o něčem. Nábytkářům možná vadí vypadavost suků a značnej kontrast tvrdosti jarní/letní, ale to má smrk téměř stejný.
Modřín je prospěšnej např. na dýchání, z jehliček koupele, ŽVÝKÁNÍ šišek na ledviny ikdyž může být lehce dráždivé...a tak podobně.
Pochybuju, pochybuju
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 22 pro 2006 16:10

Douglaska pokud vím patří do podčeledi jedlovitých, já bych to neriskovala.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Sedulka » 22 pro 2006 19:25

Já tedy vážně nevím, možná zbytečně plaším. Ale vzhledem k tomu, co existuje jiných stromů, tak proč pokoušet štěstí? I v knize jsem četla, že hobliny z jedle jsou nevhodné pro hlodavce...a když hobliny, tak i strom sám o sobě, ne?
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod vranitko » 23 pro 2006 10:05

Teda lidi vy mi dáváte... Jeden tvrdí to a druhý zas ono... já chudák abych se v tom vyznal... no ale nakonec jdu tedy přeci jen pro jistotu do smrku :)
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod maryjane » 23 pro 2006 10:43

Nebylo by lepsi dat myskam do klece nakou ovocnou vetvicku kdyz si tady nikdo neni jistej tema jehlicnatyma?? :shock: :roflmao:
maryjane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 23 pro 2006 12:08

Třeba smrková je bez problémů. Ovocný jsou podle mě nejhezčí, ale je trochu problém je sehnat - buď jsou stříkaný nebo nepřístupný nebo...

Podle mě je jen zbytečný riskovat něčím, čím si člověk není jistej, třeba douglaskou :roll:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Morrigna » 23 pro 2006 12:11

Já jsem dala větvičky co zbyly z prořezávání černého rybízu a bylo to celkem dobré.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Escherichia » 23 pro 2006 14:05

Já myslím, že je nejjednoduší říct někomu o větvičku ze zahrádky, třeba my vůbec nestříkáme a myslím, že spousta dalších taky ne....

Těmi stromy jsem si jistá, ale asi jště napíšu panu inženýrovi, co nás učí :lol: ten bude mít radost :lol:
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sedulka » 23 pro 2006 19:14

Jak říkám, smrk, borovice je bez problémů. Tou jedlí si fakt nejsem jistá, takže bych neriskovala. No a ovocné stromy jsou vůbec nejlepší, podle mě myším i nejvíc chutnají :up:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Tikka » 24 pro 2006 13:08

My mame jedlicku jakozto stromecek, asi jim par vetvicek do klece dam, at maj taky vanoce, hledala jsem na internetu a vsude jako jedovaty uvadej z jehlicnanu tis, zerav a jalovec. Vzhledem k tomu, ze jedle je naprosto bezny jehlicnan, tak myslim, ze by tam byla taky, kdyby nebyla v poradku :-)
Všichni okolo jsou blázni, jen já jsem letadlo.
Tikka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ylith » 24 pro 2006 14:34

Já jim nazdobila ovocnou větvičku a teď se bavím když je sleduju při jejím odstrojování :roflmao:
Ylith
Skákavka
Skákavka

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky