Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Větev

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Větev

Příspěvekod maryjane » 10 pro 2006 11:55

dala sem holkam do klece vetvicku z jablone na okusovani a na drapky.. :oops: Taxe chci zeptat jestli tu vetev musim predtim nak ocistit nebo treba umyt.Nechci aby z toho neco chytili :oops:
maryjane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod očko » 10 pro 2006 11:57

No..teď nevím doporučuje se dát možná na pár minut (tak asi dvě) do trouby...zničí to všechny možný...."nehezký věci" ale nejsem si jistá, takhle se to dělá s krmením :lol:
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Kess » 10 pro 2006 11:59

Já jsem větvičku raději vyvařila v horký vodě :oops:
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod mikka » 10 pro 2006 12:14

já teda nevim, ale mě to přišlo zbytečný, když jsem holky na zahradě nechala po větvích normálně lízt jim to nějak čistit.Tak jsem jim je tam dala jen tak - teda nechala jsem je na topení trochu oschnout tod vše :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Kess » 10 pro 2006 12:21

mikka píše:já teda nevim, ale mě to přišlo zbytečný, když jsem holky na zahradě nechala po větvích normálně lízt jim to nějak čistit.Tak jsem jim je tam dala jen tak - teda nechala jsem je na topení trochu oschnout tod vše :wink:

Tak jestli jsou to větve ze zahrady tak to je něco jinýho já měla větvičku normálně rostoucí kousek za městem tak jistota je jistota
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod očko » 10 pro 2006 13:02

no, tak já jsem Shimovi dávala taky větvičky z naší chaty..ze zahrady kde vím, že nebyla ničím stříkaná...apod...takže jsem s ní nic nedělala...ale asi je to lepší udělat i kvůli breberkám...případnejm..já jsem to teda nedělala :oops:
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod smallmartine » 11 pro 2006 15:06

říká se, že by se ta větev měla osprchovat vařicí vodou, aby se zničili všechny možný mikroorganismy (např. z trusu ptáků). Takže, když jsem klukům dala do klece větev, tak jsem ji pořádně zvařila :lol: :lol: :lol:
Včera je historie, zítra je náhodou, dnes je dárkem...
smallmartine
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod JaJ » 14 pro 2006 14:36

My jsme miláčkovi také dali větev - z takového lesíku - pro jistotu jsme z ní sundali kůru, takže zbylo jen takové to hezké dřevo a pro ještě větší jistotu ji polili vařící voudou.
JaJ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sedulka » 14 pro 2006 20:24

Já se musím přiznat, že větve taky nijak nedezinfikuju...moje myši jich totiž mají obrovskou spotřebu a to bych se učistila k smrti :D Ale zase trhám jen na zahradě nebo u nás na louce za barákem...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Sedulka » 18 pro 2006 16:05

Tak ve městě raději z žádného, ale jinak můžeš použít smrk, borovici, vrbu, lísku, dub, buk, břízu, lípu, olši. Je jich určitě ještě víc, které můžeš použít, ale tyhle mám vyzkoušený. Na jehličnanech není nic špatného, moje myšky dokonce okusují jehličí - obsahuje třísloviny a další hodnotný látky, takže mu to určitě neuškodí. :up:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Phoebe » 18 pro 2006 19:12

Ale určitě ne jedlový, to je jedovatý!

(Teda aspoň mám ten pocit)
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Sedulka » 18 pro 2006 21:33

OK :D

Jo a když už jsme u těch jehličnanů, co modřín? Není náhodou taky jedovatý?
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 19 pro 2006 22:32

Sedulka píše:Tak ve městě raději z žádného, ale jinak můžeš použít smrk, borovici, vrbu, lísku, dub, buk, břízu, lípu, olši. Je jich určitě ještě víc, které můžeš použít, ale tyhle mám vyzkoušený. Na jehličnanech není nic špatného, moje myšky dokonce okusují jehličí - obsahuje třísloviny a další hodnotný látky, takže mu to určitě neuškodí. :up:

Je tím myšleno, že se dá použít normálně zelená větvička i s jehličím? Možná je to fakt blbá otázka, ale teď zírám, jak probuzený potkan, nebo vyoraná myš :lol:
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Sedulka » 21 pro 2006 20:17

No určitě ji můžeš použít i s jehličím! Přece bys ho nechtěla otrhávat :D Já jsem zrovna myším udělala takovej menší "vánoční stromeček" z borovice a jak jim ty větve šmakovaly. Ale fakt radši použij jen borovici nebo smrk, o jedli a modřínu mám pochybnosti...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Escherichia » 21 pro 2006 22:33

Ahoj, nepředpokládám, že by jedle a modřín byli jedovatý.... Každopádně jsme se o tom neučili a tyhle stromy už máme probraný.... Ani moje literatura to nepotvrzuje, dokonce i internet mlčí....takže žádný strachy... Jediné jedovaté je všem známý tis, ovšem plody bez semena(též jedovaté) budou jistě pro potkany lahůdkou, protože jsou velmi sladoučká... :lol:
Kdyžtak mrkněte ještě do ňáký literatury, ale myslím, že strach není na místě...Vaše budoucí zahradnice :lol:
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Další

Zpět na Příslušenství a hračky