Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Domácí výrobky

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Domácí výrobky

Příspěvekod Phoebe » 18 dub 2006 18:31

Sloučena dvě témata - nevi

Tak sama začnu:

Váček s dobrotou

Výroba
Do kousku pevné látky, ponožky, příp. pevnějšího papíru (bez tiskařské černi) zavážete nějaké dobroty - kousky ovoce, psí granule, slunečnice... Je důležité to celé hodně pevně svázat provázkem - tak, aby vznikl jakýsi váček nebo měch. Poté stačí jen pověsit (na zavěšení můžete použít i drátek, ale pozor, aby se neporanili) a je hotovo.

Čas potřebný k výrobě: 5 - 10 minut

Výsledek
Mým klukům se to moc líbí. Snaží se váček zuřivě strhnout nebo rozhlodat, perou se o něj a dokonce u toho piští. Když zvítězí, snědí pochoutku a sundají ho ho občas ještě vláčí po kleci.

Doba zabavení: podle zručnosti potkanů, u měi půl hodiny

Fotografická dokumentace
Přílohy
vacek.jpg
Práce v týmu
vacek2.jpg
Vítězství na dosah - KriKrimu se hračka líbila jednoznačně víc
Naposledy upravil Phoebe dne 18 dub 2006 18:51, celkově upraveno 1
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 18 dub 2006 18:42

Vím, že tohle nebyl můj nápad, ale když jsem se rozjela...

Korkový špunt

Výroba
Jakýkoli korkový špunt provrtáte drátkem (pozor na ostré konce) nebo přivážete na provázek. Poté jednoduše zavěsíte do klece.

Čas potřebný k výrobě: 5 minut (u mě 10, ale já jsem nemehlo :) )

Výsledek
Myslím, že tohle hodně záleží na povaze potkana. Kluci ho chvíli hlodali, pak je to přestalo bavit. Na pár dní jsem ho vyndala, pak zase pověsila a ejhle, opět slavil úspěch :)

Fotografická dokumentace
Přílohy
supnt2.jpg
Špunt podruhé :)
Naposledy upravil Phoebe dne 02 kvě 2006 18:01, celkově upraveno 2
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 18 dub 2006 18:49

Žebříček z makarónů

Výroba
Syrové makaróny (špagety mají bohužel moc malý průměr) rozlámete na kousky cca po 5 a po 3cm - podle zamýšlené velikosti žebříčku. Poté jehlou s navlečeným provázkem nebo nití protahujete těstoviny tak, aby se vytvořil žebříček nebo alespoň něco, co ho připomíná - delší kousky jsem používala na šprušle, kratší vždycky na boční strany. Mně místy moc nedržel, takže jsem použila i drátek. Do klece jsem ho pověsila od stropu mezi patra.

Čas potřebný k výrobě: 30 minut (podle velikosti a hlavně počtu příček)

Výsledek
Kluci se na něm houpou a u toho občas ukousnou kousek nudle. Jsou dost tvrdé, takže jim to dá poměrně zabrat... Myslím, že se jim celkem líbí, ale dá taky dost práce.

Fotky bohužel nemám :(
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 02 kvě 2006 18:06

Byla jedna krabička...

Výroba
Do krabičky od sirek nasipeme trošku zvlášť oblíbených pochoutek. Převážeme krabičku provázkem. Poté vezmeme menší krabičku, např. nějakou placatější od léků, nasypeme trochu méně chutných dobrot a dovnitř vložíme krabičku od sirek. Opět můžeme převázat provázkem (zvlášť, pokud máme doma zuřivé techniky :) ). Následně vezmeme ještě větší krabičku (já použila takovou větší od sýra), naházíme do ní trošku zrní a krabičku od léků... Postup opakujeme, dokud nedojdeme ke krabici větší, než je klec :D (já myslím, že ty tři krabičky bohatě stačí).

Čas potřebný k výrobě: 5 - 15 minut

Výsledek
Celkem úspěšné, ale kluci byli nažraní, takže nebyli tak zuřiví jako obvykle. Ale zas jim to vydrželo docela dlouho a mohli u toho spolupracovat :)

Doba zabavení: podle zručnosti potkanů a počtu krabiček
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Margot » 30 čer 2006 17:20

Udělala jsem podobnou hračku z krabice. 20x13x9 Prostříhala jsem do ní malé otvory různých rozměrů a do ní pár dobrot (i kolečko párku :wink: ). Sokratés je totiž děsně lenivý potkan. :lol: Teď běhá v akvárku, skáče po krabičce, strká do ní tlapky a čumáček (víc se mu tam totiž nevejde) a ještě mu jaksi nedocvaklo, že by se tam mohl prokousat. A jak ho tak pozoruju, chvilku zápasí s krabičkou a pak se jde celý naštvaný napít... Takhle to dělá už půl hodiny. :roflcry:

Matylda záhadu krabičky rozlouskla během deseti minut... :lol: (i s časem na baštění dobrot)

(ale ten zavěšený pytlík musím zkusit) 8)
Margot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod /Milla/ » 10 zář 2006 14:16

Já jsem momentálně do klece instalovala takový ten plastový obal na květináč. Prodávaly se kdysi dávno jsou bílé a takové dírkované, jestli víte. Všechno, co není s plastu okoušou, tak zkouším tenhle pokus uvidíme ...
Není zamilován, kdo nemiluje navždy.
/Milla/
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Matýsek zverimex Karviná *27.7. 2007*

Za duhovým mostem:
P(U)škin CHS od Čepic *31.8. 2006* - *15.8. 2008*
Leon CHS od Čepic *31.8. 2006* - *20.8. 2008*
Čenda a Toníček
Bílek Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *26.12. 2008*
Buchtík Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *13.6.2010*

Příspěvekod Bethan » 30 zář 2006 21:58

no, já už mám obrázek tý stanogaráže! :D

Obrázek
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Bethan » 30 zář 2006 22:12

hihi :) no já jim furt montuju krásný dřevěný věci, který krásně za den zničej :D nedávno sem jim udělala takovej panelák :D eště ho doma mám, tak vyfotim ;) udělala sem poličku na nožičkách, na ní dala papírovou krabici a na tu krabici ještě prkýnko :) děsně rádi na tom spí a čůraj...jo jinak se musim poclubit svojí vlastnoruční skříňovkou :P

Obrázek

na obrázku je taková nevybavená a maj v ní kucí bordel :D jinak je to stará skříňka, do kter sem vyřezala okýnka, dala do nich pletivo a dělala dovnitř patro, který je z boku trochu vidět - j na něm ten plyšovej ped :D (s tim si nehrou, je to jejich záchod a okusvadlo ;) ) a neuměle nalepená plína, ale jinak je to snesitelný, ne? ;)
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek

Příspěvekod Bethan » 05 říj 2006 17:18

Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

výrobky pro potkánky

Příspěvekod Tara » 28 pro 2006 17:20

Tak jsem se rozhodla zalozit si vlastni tema..abych beth nefusovala jak do profese-coz uz delam :oops: tak aspon ne do jejiho tematu

no..takze..jelikoz mam ten stroj rozhodla jsem se sit pro ty nase zlaticka chlupaty..
chtela bych jen vedet jestli jeste nekdo bude mi zajem :oops:
majuska uz mi psala ze by chtela hamaku a iglu domek
takze..jestli chcete jeste nekdo jiny :)

juknete sem:
http://www.tarus.blog.cz

ceny jeste nesjou doplnene-protoze material pujdu kupovat az v sobotu,ale urcite nic nepresahne 150,-kc
myslim ze asi nejdrazsi bude iglu domek-ten je nejtezsi na vyrobu a jelikoz je celkove plneny tak ty latky bude pouzity hodne..ten asi bude stat 140,-kc

a samozrejme ani stranky jeste nejsou uplne 100%uzasny..ale pracuju na nich

jinak vyrabet zacnu az v lednu..jen chci vedet jesteli to vsechno nebudu vyrabet jen pro majusacka..teda spis oizo:-))
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Tara » 17 led 2007 20:45

Majuscin iglu domecek:-))
Obrázek
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness

Příspěvekod Mája » 12 úno 2007 11:59

Jojo, tyhle věci se mi taky moc líbí... podobné jsou tady http://www.dapper.com.au/hammocks.htm a ehm...asi bych je taky byla schopná dát dokupy tou vrtačkou, ale jehlou fakt ne... :whistle:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Tara » 21 úno 2007 00:41

takze konecne dodelana prace co slibuju uz veky... :( :oops:
ale nejak sem na nic nemela naladu po flickovi
..............................
vyrobky pro potkanku jessie(snad to pisu dobre)
:oops:

stanopelech
Obrázek
prošívaná hamaka
Obrázek
Obrázek
domeček pro morčátko
Obrázek
iglů
Obrázek
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod JackieW » 23 úno 2007 08:25

Pro Jessie jsem v létě (na sluníčku je to rychlost) koupila malý bochník chleba, patku uřízla, vydlabala vnitřek a nechala úplně ztvrdnout 8) (z mojí hlavy to taky neni, někde jsem to vyčetla :wink: )
Každopádně vřele doporučuju, je to super křupavej domek a skvěle chutná :roflmao:
JackieW
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tara » 18 bře 2007 19:19

taakze..
jelikoz kluci budou mit tu novou klec..chtelo to i novy vybaveni.
tady je:
(jo a kdyby se neco nekomu z vas libilo neni problem si to objednat :) :whistle: )

1)kostka(vsemi znama)
Obrázek
2)trojuhelnikovy domek
Obrázek

3)kocici kukan
Obrázek

4)pelisek
Obrázek

5)obyc.roura
Obrázek

6)obr hamaka
(tu teda neprodavam..byla by moc draha :oops: je vystlana rucnikem)
Obrázek
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Příslušenství a hračky