Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Na čem spí vaši potkánci v domečku?

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Na čem spí vaši potkánci v domečku?

Příspěvekod Milena » 05 zář 2007 06:40

Naše zlatíčka mají v domku hobliny a na tom seno, ale nejraději spí v hamace zavěšené nahoře v kleci. A když jim dám do klece noviny, tak si je pěkně natrhají na proužky a pak spí v těch cárech. :D Ale HAMAKA prostě vítězí!!! :)
Něco tak malého, jako mávnutí motýlích křídel, může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět.
Milena
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bibinka († 2.3.2008), Maxinka († 5.3.2008), Jasmínka († 17.11.2009),Faunička(† 28.2.2010), Hollynka († 17.11.2010), Jerrynka († 24.6.2012), Jirak ( † 8.2.2012), Májinka († 15.2.2013), Emička
Osmáci: Ody (†), Rodyšek-Dyšáno († 11.2.2011)
Pavouk: Fredoušek
Bafák: Dag (sedmnáctiletý dědoušek) († 27.10.2010)
Myšky: Ema a Felix

Příspěvekod Milena » 06 zář 2007 05:36

Tak moje zlatíčka zatím ze sena žádné breberky nikdy neměli a to už potkánky mám pět let a osmákům taky dávam seno a nikdy fakt žádnej problém nebyl.Nikoho nenutím dávat seno,jen konstatuji,že si v tom prostě rochní. :) A noviny dávám občas,aby měli zároveň zábavu a barvu moji husky potkánkci taky ještě nikdy nezměnili :) ,jsou zvyklí čůrat pouze na jedno místo a tam si zrovna nestelou. :D Navíc jim klec čistím 1-2x týdně,aby byly v čistoučku. Ale jak jsem psala: HAMAKA VÍTĚZÍ. :D
Něco tak malého, jako mávnutí motýlích křídel, může vyvolat tajfun, který zasáhne celý svět.
Milena
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bibinka († 2.3.2008), Maxinka († 5.3.2008), Jasmínka († 17.11.2009),Faunička(† 28.2.2010), Hollynka († 17.11.2010), Jerrynka († 24.6.2012), Jirak ( † 8.2.2012), Májinka († 15.2.2013), Emička
Osmáci: Ody (†), Rodyšek-Dyšáno († 11.2.2011)
Pavouk: Fredoušek
Bafák: Dag (sedmnáctiletý dědoušek) († 27.10.2010)
Myšky: Ema a Felix

Příspěvekod Aneri » 06 zář 2007 09:52

Toaleťák je fakt nej :-)
Včera jsem ho holkám dala do klece. Byla docela sranda je pozorovat, jak si staví pelechy. Ashanti stavěla nahoře na patře, Beya dole na zemi a Dayrin kradla kousky toaleťáku Beye a nosila je nahoru za Ashanti. Na patře bylo za chvilku tolik papíru, že přepadával zase dolů k Beye. Úžasnej koloběh :-)))
Aneri
Skákavka
Skákavka
Potkani: Relév of Navel

Příspěvekod BinaX » 06 zář 2007 12:16

My dáváme přes zimu potkanům taky seno.. A jelikož bydlíme na vesnici, tak seno bereme ze statku kravičkám, ale pšššt. :whistle: :whistle: Nikdy jsme z něj žádnej svrab neměli.. ten se u nás objevil jednou, ale to bylo od nových potkánků.
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Příspěvekod Lorelai » 28 zář 2007 11:56

No...Dřív když měla domeček dřevěnej tak si z toho vyhodila všechnu podestýlku a spala jenom na plastu, ted jsem jí udělala i s dnem a tak si tam tahá tuny sena a papírů(a i jídla), že se tam skoro nevejde....a tam se zachumlá a zabarikáduje... :P :heart: :kiss: :puska:
V každém snu je skryta hořkost konce. A konec postrádá vlídnost naděje .
Lorelai
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 01 říj 2007 09:47

Moje telátka většinou na holém dnu klece, hobliny vždycky vyhrabou ven a vyjímečně si teda vtáhnou dovnitř papírový utěrky a toaleťák, ale nejvíc si oblíbili růžový prostěradlo na chatě, který náležitě prochcali :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod ježka » 03 lis 2007 16:41

Když nespí v háčkovaném zavěšeném tunýlku, tak normálně jen tak v patře, případně v uříznuté drenážní trubce, kterou si vystelou kapošema. :smi:
ježka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Bráškové Index a Idefix z chs Claire´s! Oba už za mostem...
Bráškové André, Alfons a Auguste :)

Výstel v domečku

Příspěvekod Max » 28 pro 2007 17:05

To jsem zase já :)
Chtěl jsem se zeptat, jestli máte pro potkyše takový ty dřevěný domečky. Já jsem jim to nedávno koupil. Sice se jim moc líbí, ale narazil jsem na problém. Kdykoli domeček odhrnu, není vystlaný. Stelu jim klícku kuřičným stelivem, ale ať pod domeček dosypávám jak chci, stejně tam není. Asi ho v tom domku žerou, nebo co :)
Problém je v tom, že tak spí na umělém dně klícky, na které pak i močí, a jsou pak v tom vyválení, a jde to docela cítit. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Napadlo, že bych jim ještě domeček ještě extra vystlal senem, nebo něčím jiným.
Max
Růžovka
Růžovka

Re: Výstel v domečku

Příspěvekod eva.jingle » 28 pro 2007 17:24

A ty mu nedáváš do klece hadry,toaleťák...atd?,moji potkani si to natahají do domku a spí na tom.Na kukuřičném stelivu by nespali,je to tvrdé.Jinak do domků si ty moje čuňátka čůraj taky,tak to obden(hadry,papírky,ubrousky)vytáhnu,domek vytřu a dám jim zase něco měkkého na vystlání.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Re: Výstel v domečku

Příspěvekod Max » 28 pro 2007 22:13

Nedávám, ale to bude asi ono. Dříve totiž spali ve slaměném hnízdě. Že mě to hned nenapadlo. Díky moc, to bude ono ;-)
Max
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod šklíba » 31 pro 2007 00:13

naši kluci pohrdají hamakama (ty jsou fajn jen když si některý chce odnést něco dobrého, aby ten druhý neviděl), jinak do klecí (máme aktuálně tři propojené) dávám jako podestýlku asan a do domečku si kluci tahají volně ložený toaleťák - no pravda, dnes si s ním vycpali i jednu hamaku - asi pro případ kdyby se zachtělo oddělené domácnosti :-D
šklíba
Růžovka
Růžovka
Potkani: Felix, Gouda, Hideki od Nergity
Zoom Zoom, Flíček PotkanMarvel
Maják von zverex
Gaučák, Geník a Hamburger (alias obláček) z Navelu
Čenda (prý původně Ego od Bangaly...)
Dhaimon z X-Rats
Hemingway alias hemyš od Gremleens
Piškot, Black a White - skoro hadí sousta
Kmotr a Rider - kojňátka
Flash
fotos zde http://skliba81.album.cz/mysove/
a nové zde http://picasaweb.google.com/skliba001/MyCi
RIP Bill a Gates, Žvejk, Efekt, Felix, Čip a Dejl, Džadžar, Steve a Jobs

Příspěvekod atizi » 31 pro 2007 00:33

U nás se přestalo spát v domečku, co jsem klec vybavila hamakem a rukávem z mikiny :) Ale když se domeček používal ke spaní, tak na papírových ubrouscích, toaleťáku...
Jinak mám taky podezření, že kukuřičnou podestýlku papká :)
atizi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Sisi

Příspěvekod chesterfield » 31 pro 2007 10:39

Jak už jsem psala jinde u nás teď frčí jako vystýlka MAKRO - %Spagetka z něj tak dlouho staví, až není vidět z interiéru nic a klícka vypadá jako mini sběrné suroviny :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod krysa » 28 úno 2008 16:24

nandala jsem mu do nejvyššího patra rozstříhanej kapesník a natrhanej toaleťák, kterými si svůj květináč právě vycpal, nechápu, že se tam s tím všim ještě vejde :lol:
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod anisek » 02 dub 2008 14:50

spi v natrhane latce a toaletaku,jinak jako podestylku doporucuju takovy ty lisovany piliny rozlozi se kdyz je potkanek pocura a jsou 100% bezprasne
anisek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mickey(2011) , Richard(2011), Maličká Macinka

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky