Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Na čem spí vaši potkánci v domečku?

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Na čem spí vaši potkánci v domečku?

Příspěvekod smallmartine » 19 zář 2006 06:56

Ahoj všem, rozhodla jsem se, že potkánkovi do domečku dám seno, ať tam má teplíčko a aby krásně voněl. Když jsem ale přijela za majitelkou mého budoucího potkánka, upozornila mě, že ze sena chytají nějaké breberky i když je ze zverimexu. Dost mě to překvapilo, ale poradila mi, ať mu tam dám kukuřičnou drť.

To se mi nezamlouvá z toho důvodu, že po tom bude všude nepořádek :shock: (jsou to taková malá rozemletá upražená zrnka kukuřic). Tak se vás chci zeptat, co mám mrňouskovi dát do domečku? Když chci, aby to bylo spíše z větších kusů a aby nemohl dělat nepořádek. :wink:
Včera je historie, zítra je náhodou, dnes je dárkem...
smallmartine
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Tkanu » 19 zář 2006 07:45

Já jsem si zvykla podestýlat ubrousky a kuch. utěrky, i do domečku mi to přijde praktické. Jo a ještě něco jsem vyzkoušela - měli jsme doma nějaké vzorky papírových plen pro dospělé (taťka je doktor), tak jsem ustřihla část podle velikosti domečku a bylo to fajn, mají nepropustnou spodní vrstvu, jsou měkkoučké, ale kupovat je asi kryskám nebudu... :)
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Jingles » 19 zář 2006 08:08

Naše holky mají v domku hadříky a toaleťák - vždy dám roli na klec, strčím konec dovnitř a ony se obslouží, jak zrovna potřebují :D
tvořííííím

I’m happy to be by myself
I don’t need no one else.
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Margot » 19 zář 2006 08:31

Naše myšule nespí v domečku... ale je fakt, že si stelou papírem, ubrouskama, natrhaným hamakem :evil: , nebo starým trikem.
Margot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod /Milla/ » 19 zář 2006 10:34

Čenda s Toníkem nesnesli v domečku nikdy nic. Ať jsem tam dala cokoliv ihned to stěhovali pryč.
Není zamilován, kdo nemiluje navždy.
/Milla/
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Matýsek zverimex Karviná *27.7. 2007*

Za duhovým mostem:
P(U)škin CHS od Čepic *31.8. 2006* - *15.8. 2008*
Leon CHS od Čepic *31.8. 2006* - *20.8. 2008*
Čenda a Toníček
Bílek Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *26.12. 2008*
Buchtík Zvěrokruh Karviná *8.11. 2008* - *13.6.2010*

Příspěvekod Louisianka » 19 zář 2006 10:46

Milli- přesně případ mých fufíků :) :wink:
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Helinka » 19 zář 2006 10:58

Jako podestylku mame kukurici, do klece davame hadry i papirovy ubrousky, protoze se mi ta kukurice na lezeni zda tvrda, ale oni stejne v domku nechcou vetsinou nic, vyhodi vsecko ven a spi na tom plastovym dne.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoca » 19 zář 2006 13:43

noo, plastové dno, to je ono... a z handričiek a toaleťáku sa im páčia len počúrané handričky a pokakaný toaleťák :lol: :roflcry: :roflcry: - tým teda myslím nimi spracovaný materiál :roflcry:
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Mandy » 19 zář 2006 18:39

Nejdřív jsem jí tam zkusila dát piliny-ty vykopala, pak skartovaný papír a pak toaleťák ale to vytahala ven a udělala si z toho hnízdo.. takže v domečku už nemá nic.
Obrázek
Mandy
Růžovka
Růžovka
Potkani: LuckyStar, Dita

Příspěvekod Sedulka » 20 zář 2006 21:19

Já jim dávám občas normální seno - krásně pak voní! Nevím jak to ze zveráče, ale já mám vlastnoručně sušený :D a holky nikdy žádný breberky nechytly.Dá se to dobře likvidovat a není problém s náhradou, navíc ho potky občas uzobnou. Taky jim dávám hadry, ale ty mají max.do 2 dnů pročůraný a už je nemám kde brát... :(
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod smallmartine » 26 zář 2006 17:05

Sedulka píše:Já jim dávám občas normální seno - krásně pak voní! Nevím jak to ze zveráče, ale já mám vlastnoručně sušený :D a holky nikdy žádný breberky nechytly.Dá se to dobře likvidovat a není problém s náhradou, navíc ho potky občas uzobnou. Taky jim dávám hadry, ale ty mají max.do 2 dnů pročůraný a už je nemám kde brát... :(

Takže jim dáváš seno a nic nechytly?? Tak to je supr, protože se mi to zdá jako nejlepší nápad. Tak to zkusím s tím senem a kdyby byl problém, tak to změním na nějaké utěrky. I když bych problémům raději předcházela.

Ještě jsem četla na http://bebecha.wz.cz , že do domečku dává kukuřičná vřetena, ale já jsem našla ve zverimexu jen na jemno nastrouhaná, tak nevím, jestli to je správný nápad. Co myslíte?? :wink:
Včera je historie, zítra je náhodou, dnes je dárkem...
smallmartine
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Tara » 26 zář 2006 17:11

ja nevim..ja klukum davala -teda flickovi seno jen do domecku a cyhtnul(je to asi rok)svrab :x
takze to nedoporucuju..
co treba jemna kukur.vretena smichat s Jonasem,nebo s takovy tema valeckama? :wink: tak to mam i ja
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Mája » 26 zář 2006 17:12

Tak já jsem do krabice od cédéček nacpala kus hadry na podlahu a pár ubrousků. Oizo se tam zapelešila a všechno pročůrala, takže jsem dnes milý domeček vyhodila a nevím, kde dneska bude spát. Jinak mám ještě dole na hoblinách květináč, kam jsem taky dala trochu sena. Zatím nemůžu říct, jak se jí to líbí, protože prostě ještě nezjistila, že něco takovýho krásnýho v kleci má. :x
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Sedulka » 26 zář 2006 17:23

Mno, já dávám potkanům seno už od té doby, co je mám, a ještě nic nechytly a žádné problémy taky nemají. Zdá se mi to takové přirozené. Já vím, že už jsem s tím trapná, ale seno jsem dávala do domečku i křečkům, morčatům a králíkům a taky nikdy nic :wink: Asi záleží na tom, jakého je to seno původu a kde je skladované, aby třeba nesplesnivělo, nelezly v tom myši atd.
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Cirien Brisse » 29 lis 2006 19:12

Mno, co se týče pelíšku, nejdříve jsem Lolovi dala domeček, ale pak jsem si přečetla jisté rady a místo toho jsem ze šuplíku vytáhla velkou huňatou a krásně teplou čepici, okamžitě se v ní uvelebil a navíc, vytahování z klece bylo od té chvíle jednoduší. :whistle:
Pokud nechtěl jít, vzala jsem ho i s čepicí a on už si pak sám vylezl na mé rameno. :wink:
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Další

Zpět na Příslušenství a hračky