Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Napáječka

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Re: Napáječka

Příspěvekod nevi » 20 říj 2013 18:27

Co třeba ocet a voda? :)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Vorva » 20 říj 2013 18:52

Řasy tam nemám, ale jak dávám ty sirupy, tak zůstavá barevnej nános:) JInak octem meju pořád, ale jen poštěrchat prostě není dočista:D
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod adahradska » 20 říj 2013 19:07

Hele, ta rýže je ostrá dost, uvidíš, jak zabere, jen to pak celý vylej do záchodu, já to jednou bezmyšlenkovitě vylila do výlevky a to nebyl fakt dobrý nápad... :smi:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Domča » 27 říj 2013 14:50

však já tam mám taky jen ten sliz :lol: díky za rady holky :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod PxNxDx » 27 říj 2013 15:44

já dnes čistila napáječky (tuším taktéž 250ml) a můžu doporučit starej zubní kartáček ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Elerían » 02 kvě 2014 17:47

nevi píše:Koupila jsem dvě tyhle skleněné napáječky a při prvním vyzkoušení zjistila, že pítko směřuje do úplně jiného směru než dovnitř klece, a i když je utačená, tak kape jako vodovodní kohoutek :roll:

Kdo ji máte doma, stalo se vám to taky?

Ono je to tam zrejme schválne urobené tak, že závit sa dotiahne úplne na fest a samotné pítko sa dá otáčať - teda sa dá nasmerovať do požadovaného smeru bez ohľadu na to, ako pevne je utiahnutý závit. :) Mne teda nekvapká, iba úplne na začiatku, kým sa tam asi správne vyrovnal tlak. Jediná nevýhoda je zatiaľ to, že tie guličky hrozne nahlas rachotia a v noci ma to 3x zobudilo. :roll: ale asi je to o zvyku... hlavne že to myše nerozhryzú :twisted: (ferplastové napájačky rozobrali tak, že trubičku som našla v záchode a guličku v sputniku)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod chesterfield » 02 kvě 2014 18:04

v nástavci je takové těsnění podívej se jestli sedí úplně dole, přitlač jej prstíkem aby sedělo pevně dole pak by téct neměla. Opravdu se musí fest dotáhnout a tu tyčku otočit pak je to OK. Já je mám všude a jsem spokojena, pravda zvukové efekty jsou nepřeslechnutelné, takže koncert tří najednou je zajímavý
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 03 kvě 2014 12:20

Tak u mně to vypadá, že po půlroce používání praskl napáječce závit - na vnějším plášti je prasklina a nejde ho rozumně utáhnout, při snaze o posunutí trubičky povolí a v kleci kape jako vodovodní kohoutek.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Elerían » 03 kvě 2014 16:27

prasklina? :shock: veď to je z kovu... to musel byť nejaký vadný kus asi. len dúfať, že takých nie je veľa
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod chesterfield » 03 kvě 2014 17:38

to mne tedy také udivuje, mám jednu už skoro dva roky a je jako nová, tam musí byt vada materiálu - kov jen tak nepraskne
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod nevi » 18 čer 2014 20:39

Tak druhá pro změnu přestala těsnit. :roll: Závit uvnitř je plastový, kov je jen na povrchu. Mám tu z Living World. Asi je budu obě reklamovat.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Adishe » 18 črc 2014 09:25

dnes mi dorazila napaječka, objem 375ml , příjde mi to strašné "jambo", pro dvě potkanice...jak velká by měla být pro dva? Vybavujem zatím klec, potkánky ještě nemáme
Adishe
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod potkusaci » 18 črc 2014 10:11

Já upřednostňuju mít v každé kleci 2 napaječky (kdyby se s jednou něco pokazilo). Mám menší, protože jim vodu měním často - v létě denně, mimo léto aspoň obden (a samozřejmě dle potřeby tekutin). Edit: Tedy při větším počtu potkanů bych samozřejmě přidala další napaječku/y, já mám zatím v klecích po 2 potkanech/zvířátkách.
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod PxNxDx » 08 srp 2014 19:55

tak jsem neodolala a ačkoliv tchořenky mrkev nerady, koupila jsem na zkoušku tu skleněnou napáječku Living world s plavoucí mrkvičkou, ALE... po instalaci na Ferret Nation jsem zjistila, že ten zobáček je moc krátký. Tím, jak je jen lehce nahnutý, dosáhne akorát k mřížím, ale nikoliv dovnitř :roll: takže leda instalovat zevnitř a to se mi s ohledem na Kájušiny občasné demoliční choutky nechce...
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod chesterfield » 08 srp 2014 20:31

jo to se stalo i Derakum, že měli krátký zobáček pro králiky. Takže ji mají kluci. Ale možná bych se té demolice neobávala, teoreticky na tom nemá co hlodnout, zobáček je kovový a plast je také obalen kovem,

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky