Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Napáječka

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Příspěvekod zulu » 13 led 2007 11:45

mě se povedlo přidělat i na horizontální mříže. vždy jsem mříže těsně vedle napáječky z každé strany obmotala drátkem, drží to dobře a napáječka nemá tendence se posunovat. no nevím jestli je pochopitelné co jsem chtěla říct :)
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Tkanu » 13 led 2007 14:46

Phoebe píše:Tkanu, já mám horizontální mříže... Kouknu na ni, má teda kuličku, nemá takovej ten čudlík? Nedá se ten plast nějak odkousat? On si pan Myšák ztrátu koulí vynahrazuje pravidelnou destruktivní činností :roflcry:

Zkrátka drží na všech mřížích :lol: . Má kuličku, ne čudlík a ten plast je úplně vevnitř v té kovové trubičce, je jím jakoby zevnitř potažená, potkan se tam nedostane a kulička nerachotí.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Marqeette » 18 led 2007 22:18

měla jsem tuhle napáječku na vertikální mříže, ale byla dovnitř, takže ji zdemolovali a rozkousali, jinak to držátko bylo fajn. nebo, co zkusit u tý klasický napáječky otočit ty packy na konci drátu - ty, za které se napáječky věší - o 90stupnů a zajistit ji o dno, kde by teda asi zkončilo to pítko - ten konec..
nebo ji zkusit zavěsit nějak?já mam na jedné napáječce očko a mám je zavěšený..
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Upozorneni ohledne ALERGIE - lidske(hl. pro ty, kdo ji maji) - - - http://potkani-forum.keep.cz/viewtopic. ... 17#p138817 a taky ZDE - - - viewtopic.php?f=20&t=2794
Marqeette
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Damkina.. Sjimik.. Dráček...Jeden a Dva

kdyz uz jsme u toho...

Příspěvekod Kobylkas » 12 dub 2007 23:18

jakou napajecku nebo pitko nebo cokoliv z ceho muzou pit muzu dat do akvarka...moji nezbedni samecci u tech co maji prisavku tk tu okousou...a jakoukoliv jinou znici...rozkousou...misku zahazi podestylkou...atd... :(
Kobylkas
Růžovka
Růžovka

Re: kdyz uz jsme u toho...

Příspěvekod vranitko » 13 dub 2007 06:46

Kobylkas píše:jakou napajecku nebo pitko nebo cokoliv z ceho muzou pit muzu dat do akvarka...moji nezbedni samecci u tech co maji prisavku tk tu okousou...a jakoukoliv jinou znici...rozkousou...misku zahazi podestylkou...atd... :(

U akvárek je s pítkem vždycky trošku problém, asi. Ale jestli Ti ruší přísavky, zkus sehnat silnější drát, udělat na něm háček, zavěsit za vrchní okraj terárka a spustit dovnitř... na to už pak můžeš napáječku, nebo pítko přichytit. :wink: Když tak mi do SZ zkus napsat jak konkrétně ta napáječka/pítko vypadá a já Ti poradím způsob uchycení. :wink:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Napáječky

Příspěvekod maryjane » 15 dub 2007 11:38

Přesunuto z jiného tématu - nevi

Koupila sem holkam do klece napajecku myslim ze Biba ale mam problem..ztratila sem od ni to plastovy cim se to ke kleci prichycuje..tak by me zajmalo co pouzivate vy k prychyceni samotne napajecky ke kleci??
maryjane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Maha Maja » 15 dub 2007 11:41

Já mám napaječku na přichycení drátkem. Uděláš si podkovu z drátku, přiheftneš ke klícce a napaječku "zavěsíš". :whistle:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Nefertity » 15 dub 2007 11:49

Já jsem u napáječky měla jenom drátek a ten jsem vyhodila hned druhý den. Takže teď mám napáječku připevněnou takovými plastovými proužky, špatně se to popisuje...Prostě plastový pruh, na jednom konci má otvor, kterým se prostrčí druhý konec -> vytvoří se utahovatelné poutko...no nevím, jestli to pochopíš :oops: , ale každopádně se tohle dá běžně sehnat...jestli si vzpomenu, jak se tomu říká, tak to sem ještě napíšu...
Tak jsem ti našla fotku, na který je to docela dobře vidět
Obrázek
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod chesterfield » 15 dub 2007 11:50

drátek není ten správný výraz - pořij pořádný drát a udělej Hák a ne háček, pak to drži mám slekněnou napaječku zachyvenou v instalateřské objímce a pověšenou právě na toakovém háku, pokusím s o foto
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod chesterfield » 15 dub 2007 11:59

tjakhle jsem to fotla snad to pomůže:

Obrázek

Obrázek
a ještě takhle ?
Obrázek
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kofola » 16 dub 2007 11:17

No,moja spolubývajúca prišla na celkom zaujímavý zlepšovák. Mám skoro litrovú napájačku a tú udržať na klietke je celkom zážitok, hlavne keď sa všetci štyria rozhodnú piť naraz. ALe mám ju zvonka, tou kovovou rúrkou s guličkou smerom do klietky, takže sa nedostanú ani k napájačke ako takej ani k tomu, čím je upevnená. Vždy ju položím na vertikálnu mrežu a na vrchu potom prichytím drótom. Drží to celkom dobre, ale už sa stalo, že padla. A keďže som vtedy nebola doma a spolubúvajúca nevedela ten drót nájsť, o jednu mriežku prichytila obyčajnú gumičku na vlasy a do toho potom strčila napájačku. Takže teraz keď "bojujú" s vodou, ak aj zhodia drót, gumička drží a chalani sa k nej nedostanú, lebo je ešte aj na takom mieste, kde mám pripevnenú (tesne nad gumičkou) jednu z poličiek......
Môžeš vyskúšať.....
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Re: Napaječka

Příspěvekod nevi » 17 srp 2007 16:16

Máte někdo zkušenosti s touhle napáječkou?
http://www.happyanimals.cz/misky-napaje ... cka-drinky
Dá se uchytit na vodorovné mříže?

edit: opraven chybný odkaz
Naposledy upravil nevi dne 18 srp 2007 12:46, celkově upraveno 2
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Tara » 17 srp 2007 16:22

ja mela v kleci i napajecku a ty drzatka na klec(jako jsou u ty prvni)jsou vyborny..vyfotim a dam sem:-)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod teren » 19 srp 2007 14:38

nevi píše:Máte někdo zkušenosti s touhle napáječkou?
http://www.happyanimals.cz/misky-napaje ... cka-drinky
Dá se uchytit na vodorovné mříže?

edit: opraven chybný odkaz

Mam ji a naprosta spokojenost. Nekape, dobre se pridelava, pevne drzi. Holky z ni pijou bez problemu.
Jedina nevyhoda asi je, ze na ni nepasuje vicko z pet flasky. Jinak urcite lepsi nez bibo.
teren
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 11 úno 2008 14:03

algoritmus pro pověšená napáječky na svislé mříže: vyber mezeru, od ní odpočítej dvě nebo tři žbrdlinky na každou stranu, zahákni, vytáhni nahoru. Zastrč a narovnej napáječku, sjeď dolů drátkem. Pokud ti připadá slabý, zkus někde senat ještě jeden nebo připni čímkoliv jiným.

Pro vodorovné: S drátkem to nepůjde, sežeň si raději napáječku s velkým držákem, co se dá dát i na svislé. Na to přijdeš sama, stačí si ho prohlídnout:)

Našla jsem něco u Samyasy aneb Jak si nenechat sežrat napáječku: http://www.theblackhole.estranky.cz/fot ... ybaveni/75 (doporočuji nečíst komentáře)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Příslušenství a hračky