Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zvykání na vak

Prolejzačky, kolečka, domečky, pítka, krmítka, mističky atd.

Zvykání na vak

Příspěvekod estrius » 24 lis 2013 22:29

Ahoj, máte někdo zkušenost s tím, jak potkana nejlépe přivyknout na vak? Algernon se tam moc nechce. Na Vánoce se s ní chystám k rodičům a nechce se mi jí vést v kleci. Děkuji za odpovědi. Robin
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Re: Zvykání na vak

Příspěvekod chesterfield » 24 lis 2013 22:35

postupně a trpělivě - ale na vak bych nespoléhala - potkánek se prokouše čím bude chtít - na cestu je ideální plastová přepravka . Nevím jka dlouho pojedeš a čím, ale látku bych neriskla.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 lis 2013 09:16

taky bych se spíš přimlouvala za plastovou přepravku a tu vystlat třeba hadrama nebo skartem...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod estrius » 25 lis 2013 14:37

No, já si právě myslel, že takhle by měla možnost většího kontaktu se mnou, kdybych jí tam třeba strčil ruku....ale jestli je přepravka lepší.... ještě bych se chtěl poradit - rád bych jí koupil k rodičům nějakou malou klec, abych s sebou nemusel tahat tu velkou, nemohl bych jí přepravovat rovnou v ní? Nebo by mohla vydržet pár dní v přepravce, když jí budu pouštět?
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod Wolfka » 25 lis 2013 15:32

Já když jedu někam na pár dní, tak beru místo malé přepravky radši kočkonosku. Je tam o něco víc prostoru a líp se mi tam dávají hamaky. :) A pokud by to bylo opravdu jen na pár dní, tak když budou pouštěni na vyběhání, tak bych neviděla ani s přepravkou problém
Obrázek
Wolfka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bloodwing, Moe, Marley, Dukino, Mordecai,Brick, Jackie

Příspěvekod Elerían » 26 lis 2013 10:48

Ja keď brávam chalanov raz za 2 týždne na 4 dni domov, tak ich síce nosím v prepravke, ale doma mám pre nich menšiu klietku z druhej ruky - majú tam predsa len o dosť väčší komfort než v prepravke (a samozrejme ich po väčšinu dňa púšťam). ;-)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Kimik » 26 lis 2013 10:55

Představ si, že vezeš potkana vlakem ve vaku a on se pořádně vyčúrá, potom vykaká, vak budeš mít nasáklej a špinavej...Přepravka je opravdu mnohem lepší :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Elerían » 26 lis 2013 10:59

jj, potvrdzujem - minule som brala myše do školy (po prednáške sme boli objednaní na veterinu) a bolo okolo nuly, tak sa mi ich uľútostilo a strčila som si ich pod bundu. Po 20minútovej jazde šalinou (počas ktorej mi furt vykúkali pod bradou dáke fúziky a ľudia sa divne kukali :D) som mala komplet spredu mokrú mikinu a na vnútornej strane bundy navyše rozmáznuté hovienko. :D Nikdy viac teda
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Zpět na Příslušenství a hračky