Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Křížení fuzz x fuzz

Vše o barvách a varietách potkanů.

Křížení fuzz x fuzz

Příspěvekod mischelle » 10 říj 2010 18:40

Ahoooj :) tak mám doma fuzzy potkanku Qikky s VP a za týden budeme připouštět s fuzzy chlapečkem Hambáčem :D takže tak za měsíc se podle očekáváni narodí mlade !! :) ráda bych sehnala pár zájemců o ty nahaté krasavce a můžu vás ujistit že budou maximálním způsobem vymazlené :)Mohla bych je předat v Turnově, Bakově, Praze a na ostatních místech domluvou :) kdyžtak fotky Qikkysy jsou na http://www.potkanci-ikky.estranky.cz/ (lépe řečeno jedna a další pošlu :)) tak pište a zamlouvejte! :)

Téma jsem přesunula z Nabídky potkanů - Nefertity
Za duhovým mostem tiše čekají.. Mikky & Tikky..
mischelle
Růžovka
Růžovka
Potkani: > Čikky, Qikky, Bikky <

<3 R.I.P. - Mikky, Tikky <3

Re: Fuzzy- mláďátka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 10 říj 2010 18:50

NIKDY NIKDY NIKDY nepřipouštěj fuzze s fuzzem! :shock: Mimina vyjdou s genetickými vadami, bez fousků nebo se mohou narodit rovnou mrtvá. Fuzz potkani se vždy připouští pouze se standardem!
Prosím, nepouštěj se do odchovu mláďat, máš v genetice obrovské mezery, které mohou skončit fatálně. Navíc pokud nemáš ani zájemce pro mimina, je to zcela zbytečné. Odchov pro radost není dobrý nápad.

btw. Ví vůbec Chs ze které máš holčičku, že jí chceš připustit? A ještě k tomu tak mladou?? Chlapeček je předpokládám taky mladý. :?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod mischelle » 10 říj 2010 18:58

hoj jasně ale zájemce již mám a fuzzy tatínek má s chovem zkušenosti, nicméně kámoška měla a všechny zdravá bez vad :)říkaly že je to právě lepší než se standartem. NEvím nechci vypadat jako nezkušená, zkušenosti jsou a nechám si poradit ovšem toto je myslím něco jiného. Nicméně proč se rodí mrtvá?
mischelle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod iwanhoe » 10 říj 2010 19:05

no rodí se mrtvá jelikož jsou z přešlechtěných rodičů a nejsou prostě životaschopná...

navíc... nemívaj fuzz samičky problémy i s mlékem? fuzzinky by miminka mít snad ani neměly - standart samička připuštěná fuzz samcem, opačně je to taky risk... co teda vím :oops:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod PxNxDx » 10 říj 2010 19:06

to myslíš vážně? :( pokud Ti příspěvek Krysi nebyl podnětem k tomu, aby sis našla něco kolem křížení fuzzů a stále chceš tvrdit, že s tím máš zkušenosti, pak tím většinu lidí přesvědčuješ o pravém opaku :roll:
Myslet si něco jiného můžeš, ale fakta jsou prostě fakta a genetika fakta prostě jsou :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 10 říj 2010 19:10

Nevím, kdo ti to poradil, ale zřejmě o chovu potkanů a křížení variet též nemá moc informací. :roll:
Mláďata mohou být hodně slabá a malá. Nicméně i kdyby se jim tohle všechno vyhnulo, nebudou mít fousky, které jsou důležité pro pohyb a hmat. Potkani nemají hmat v rukou jako my, nýbrž právě ve fouskách, díky tomu, že nebudou mít řasy, budou mít problémy s očima. Řasy zachycují nečistoty, které se do očí dostávají a díky tomu, že nejsou, se nečistoty dostávají přímo do očí, kde vznikne zánět a oči i vyhnisají.
Nese se s tím hodně rizik. Zodpovědní chovatelé prostě fuzz x fuzz nekříží.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod myjka » 10 říj 2010 19:11

Hlavny dovod preco sa nekrizi fuzz X fuzz je ze samicka nemusi byt schona odchovat mlade. Nemusi mat mlieko. Preto sa odporuca kryt samicu s genom x fuzz samec.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod kawi » 10 říj 2010 19:13

nehlede na ot, ze ta smaicka ma dva mesice a kousek, to neni vek pro pripusteni :shock: samicka by\ mela mit vahu nejmene 300g a vek tak 4-6 mesicu, nez ji pripustis :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Mell » 10 říj 2010 19:17

Probůh, tak mladou samičku krýt nemůžeš! Vždyť má teprve 2 měsíce, je ještě příliš malá, je ve vývoji, může při porodu i zemřít, a pokud přežije, tak už do konce života bude drobného vzrůstu. Porod je pro každého živočicha obrovskou zátěží na organismus a co to teprve asi tak může udělat s mládětem.
Navíc jak tu píšou holky, fuzzinky mívají problémy s mlékem, co jsem kde viděla a slyšela, tak pokud už nějaká stanice připouští fuzzí samičku, snad vždy počítá i s případnou kojnou. A ještě krýt fuzze na fuzze, ach jo. Ale hlavně, že budou miminka, že. Do chovu bych se být tebou vůbec nepouštěla.
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Příspěvekod iwanhoe » 10 říj 2010 19:19

stránky chovky: http://www.myrats.estranky.cz/clanky/kontakt.html

každopádně na mimina ze spojení fuzz x fuzz nenajdeš rozumný zájemce, jestli, tak se aspoň podívej po jinym samci...
tvoje samička je narozená 26.7., takže mladý by měla mít nejdřív na přelomu prosince a ledna, dřív je na to moc mladá a mohla by ti při porodu umřít...
Naposledy upravil iwanhoe dne 10 říj 2010 19:33, celkově upraveno 1
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod mischelle » 10 říj 2010 19:24

všem děkuji :) naletěla jsem a dám si tedy pozor . Nebudu krýt a když budu chtít zeptám se:) děkuju ještě jednou, potkýše mám teprve druhým nebo třetím rokem a tak se bojim a dávam na ně pozor a málem udělám takovou chybu. Děkkuju za pomoc a potřebné informace :)
mischelle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 10 říj 2010 21:22

fuzz x fuzz na rozdíl od sphynx x sphynx není nebezpečné křížení, ale takto vzniklí fuzzové mají většinou škaredou srst :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Mell » 10 říj 2010 21:59

Tak to jsem ráda, že sis dala říct. Omlouvám se, jestli jsem byla příliš ostrá, ale když vidím, že se kryjí mladá zvířata a ještě nevhodně, tak mě to hodně vytáčí.
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Re: Křížení fuzz x fuzz

Příspěvekod mischelle » 11 říj 2010 13:06

nebyl si příliš ostrá tohle chápu a ještě jednou moc děkuju ;)
mischelle
Růžovka
Růžovka

Zpět na Barvy a variety potkanů