Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Základní BÍLÁ barva

Vše o barvách a varietách potkanů.

Základní BÍLÁ barva

Příspěvekod bája » 28 zář 2010 18:38

Už dlouho nad tím přemýšlím, tak to zkusím napsat, třeba vás to taky někoho už napadlo :lol: .
Základní barva laboratotních potkanů je bíla. Vždycky, když má potkánek nějaké znaky, tak jsou bílé + barva - berkshire, spotted, hooded, husky,......
Tak mě napadlo... asi se nedá nějak docílit toho, aby se měnila i ta základní bílá barva? Nebo spíše se o to ani nikdo nepokoušel? Nebyli by takoví potkánci nádherní? Třeba černý hooded s aguti "podkladem" nebo nějaká tmavá barva se světlým caped... a tak různě :smi: :loveit:
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Difík By Gutterboy, Hurvínek LMG Rattery, Gatsby LMG Rattery
Už nejsou:Tessinka a Katuška - zverimexandy

Re: Základní BÍLÁ barva

Příspěvekod nevi » 28 zář 2010 19:50

Základní barva potkanů je aguti, ne bílá.
To co je na potkanovi bílé, pokud není albín, BEW nebo extrémně vysvětlalý husky, jsou bílé znaky - tj. břicho u berkshire a podobně.
U potkana není geneticky možné, aby byl vícebarevný, pokud nejde o chiméru a ty jsou dost vzácné.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Domča » 28 zář 2010 20:03

Myslím že bája myslela to, že když je třeba černý hooded, aguti hooded, ruská modrá hooded, proč je podklad bílý a né třeba aguti ? Protože je vždy nějaká barva pasu a pak BÍLÁ barva .. takže proč by nemohl být černý pás a aguti podklad místo bílého podkladu ? Dá se to nějak " vyšlechtit " ?

Není to tím, že bílá ( černá ) je dost agresivní ?
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod nevi » 28 zář 2010 20:05

Znovu :dozey:
Když je potkan hooded, znamená to, že má svou vlastní barvu a v pruhu na zádech a zbytek je bílý znak. Je to totéž jako berkshire nebo irish, ti mají ale bílý znak mnohem menší.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Domča » 28 zář 2010 20:09

Už chápu, promiň nevi.
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod bája » 28 zář 2010 20:35

Aha, já měla za to, že znaky jsou ty barevné části a podklad je bílý, né že podklad je barevný a bílé jsou znaky. Taky jsem psala základní bílá barva laboratorních potkanů, to vím, že základní barva divokých potkanů je aguti.
Ale to je jedno, ať jsou to bílé znaky nebo bílá barva, šlo mi o to, jestli by nešlo jak píše Domča vyšlechtit, aby tu bílou barvu nahradila jiná barva.
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Difík By Gutterboy, Hurvínek LMG Rattery, Gatsby LMG Rattery
Už nejsou:Tessinka a Katuška - zverimexandy

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 28 zář 2010 21:00

I základní barva laboráků je aguti. Albín je albín, nemá gen tvořící pigment takže je bezbarvý, i albín může být aguti, ale díky tomu, že je bílý není to vidět. Bílá není základní barva potkana, ono to láká, jenže potkan není papír, který je základně bílý.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Lavender » 28 zář 2010 21:06

Ty jo.. .to jsem teda taky vždycky měla za to, že "podklad" je bílej a "znaky" jsou zbarvené :shock:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Zpět na Barvy a variety potkanů