Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Double rex

Vše o barvách a varietách potkanů.

Double rex

Příspěvekod bája » 16 srp 2010 10:17

Zdravím, máte někdo doma double rexíka? Tahle varieta mě dost zaujala, fuzzíci i "sphynyksíci" (nevím jak to napsat :sorry: ) jsou taky svým způsobem krásní, ale nevím, jestli jsem už "připravená" na úplně bezsrstého potkánka :D. Prostě mě jen zajímá, jak probíhá to vypadávání a opětovné narůstání srsti a jak vůbec takový potkánek vypadá.
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Difík By Gutterboy, Hurvínek LMG Rattery, Gatsby LMG Rattery
Už nejsou:Tessinka a Katuška - zverimexandy

Re: Double rex

Příspěvekod Hayam » 16 srp 2010 10:21

Viděla jsem je v sobotu na výstavě a je to takové flekaté zvíře, jen s chmířím tu a tam. Na těle se mu dělají "mapy", podle toho, kde té srsti zrovna má víc a kde míň. Hodně double rexů má ChS Rattenburg, můžeš se zkusit podívat na http://www.rattenburg.estranky.cz ale zdaleka ne všechny má vyfocené. Na dotek na rozdíl od naháčů nelepí.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Domča » 16 srp 2010 10:25

Já bych si třeba fuzze nepořídila, protože ten " lepí ", ale jinak jsou úžasní. Double rex je úplně senzační potkan a kdyby měl někdo vrh, tak bych asi neváhala :up:
Obrázek
Tady ta holhička byla na výstavě a měla jsem sto chutí vzít si jí s sebou :angel:
Double rex se vlastně myslím rodí se srstí, která mu pak vypadává a zase dorůstá, některý má fleky ale jsou i doublící co mají jen hodně málo srsti, ale všude. Pokud se pletu tak mě opravte, tyhle zvířátka nechovám :whistle:
Jinak fotka od Verona ;)
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 srp 2010 10:27

Double rex je moje Kuře, vypadá opelichaně. :lol: Jeho srst je hrubá drátěnkovitá ač vypadá na fotkách jako z vaty. To vypadávání srsti není tak nápadné jako třeba u patchworků, ale občas má lysinku někde jinde. :)

Tahle fotka se mi nechce načíst tak jen odkaz.
http://i256.photobucket.com/albums/hh19 ... 1281950715

Tady je vedle standarda...nebo spíš standardova hrbu.
Obrázek

Domčo: Fuzz lepí? Můj fuzz teda nelepí. :smi: :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Domča » 16 srp 2010 10:30

Já jsem si právě hladila jen jednoho fuzze, od Verona, a ten byl úplně krom hlavičky holí, ale ti, co mají srst, tak ty jsem nehladila :smi:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod bája » 16 srp 2010 10:33

Pání ti jsou vážně krásní, všichni :loveit: právě, že uvažuji, že bych do toho šla. Tak se ptám, jaké s tím máte osobní zkušenosti ;) ale nenarazila jsem na moc chovek, co by takhle křížily, tak třeba snad někdy časem takového klučíka pořídím :)
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 srp 2010 10:36

Domčo, ti co mají srst nejsou fuzzové, ne? :lol: Ne, mě zarazilo že i Hayam píše, že lepěj. :shock: Bubáček je krásně plešatě hladkej. :whistle:

Bájo, máš pravdu u nás moc double rexů chovky nechovají, co vím tak teď měla Navel.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Domča » 16 srp 2010 10:37

Já vím o dvou chovkách, chs Nippyland a van Ratterburg, ale jsou z Brna, jestli Ti to nevadí ;) Právě z Nippyland byla na výstavě jedna doublenka, americká modrá, nádherná :loveit: A byla Helinky ( van Ratterburg ) :up:
A koukám, že jsou v módě plešounky s americkou modrou, zatím jsem krom albínka ( ? ) neviděla jinou barvičku u nich :smi:

Krýšo :roflcry: :roflcry:
Já nevím jak Ti to vysvětlit .. když mají ten " maz " na zádíčkách, tak nelepí, ale když jsou úplně holý tak ano .. jak Ti to mám vysvětlit ? :D Právě fuzzík od Verona měl stržený body za to, že " nemá srst " :smi: :roflcry:
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod bája » 16 srp 2010 10:41

Krysa Vasilisa: Na Navel jsem právě koukala ale mám pocit, že double rexíka mají akorát jednoho klučinu, ale už je starší... Radši bych asi miminko :oops:
Domča, noo jsem z Plzně :D takže trošku přes celou republiku, ale snad by se dal případně domluvit převoz alespoň do Prahy
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 16 srp 2010 10:45

Chápu tě, nejlepší si je vybrat miminko a nejlépe mít možnost si vybrat. :oops: Ale co jsme koukala, tak ani nikde double rexíky neplánujou. Nechápu, přitom je to krásná varieta a myslím, že by o ní byl i zájem. :roll: Já měla vyhlídlé miminko na začátku roku na Slovensku, ale to nakonec ani nevyšlo.

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Kimik » 16 srp 2010 10:46

Co jsem si kdy hladila bezsrsté potkany, tak byli krásně teplí, ale taky jsem neměla pocit, že by nějak "lepili". Jinak můj šálek čaje to rozhodně není, správný potkan musí mít srst všude, jsem konzervativní zastánce myšlenky, že když příroda potkanům srst "vyrobila", tak by ji taky měli mít :lol: Ale prot gustu žádný dišputát, že? :smi:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 16 srp 2010 10:48

Jednoho doublerex kluka ještě Navel má. Je z vrhu W, kluk 5 a je černý. Jediný problém, je odrostlejší, ale záleží, jak hodné máš svoje potkánky a jestli vlastně kluky.

Kryso, šahala jsi někdy na Ještěrčinu Bobinu? Ne přímo lepí, ale hůř se hladí, protože jí spíš potáhneš kůži, jak je nahatá :lol: A jo, trošku jakoby lepí :)

Domčo, Vernonův fuzz dostal ztrháno za to, že nemá srst protože byl mladý, ne protože jí neměl. Oni se rodí s takovým chmířím, které časem vypadává a on ještě to chmíří mít měl :wink:

Edit: Jinak osobně jsem zastánce spíš standardů. A rozhodně bych si nebrala fuzze, rexe, nebo double rexe s pink očima. Pink mají špatný zrak a proto potřebují alespoň kvalitní fousky k tomu, aby se líp orientovali.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod bája » 16 srp 2010 10:49

Krysa Vasilisa: Přesně tak, určitě by byl zájem, je to moc zajímavá varieta potkánka. Právě teď to procházím a nikdo vážně nemá :cry: snad budou třeba časem, měla bych velký zájem o klučíka.
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod bája » 16 srp 2010 10:52

Hayam: O tom klučíkov právě vím, ale už jsem psala, že bych si radši vybrala z miminek :oops: noo, momentálně je klec prázdná, tenhle týden si jedu pro 3 potkaní prcky, kluky.
bája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Domča » 16 srp 2010 10:54

A nebylo to třeba tím, že jsme měly spocené prsty ? :smi:
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo