Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Caramel

Vše o barvách a varietách potkanů.

Caramel

Příspěvekod Peťulík » 07 čer 2009 01:16

Chtěla bych se zeptat, jestli se třeba neuvažuje o uznání karamelové barvy v ČR, zařazení do standardu??
Pořídila jsem si teď karamelového rexíka a je mi líto, že mi ho nezaregistrují, chtěla bych s ním jezdit na výstavy... :oops:
Chápu, že to tady v ČR asi není zrovna nejrozšířenější barva, ale myslím, že by to bylo na těch výstavách zase něco novýho....To je tedy můj názor.... :lol:
Obrázek
Běs Charon, s žárem v očích, kyne ztěžka,
do bárky všechny přijímá a volá
a toho veslem požene, kdo mešká.

Dante Alighieri (Božská komedie)
Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odkell z Niflheimu
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Za duhovým mostem :( :
Grothvild z Niflheimu
Chovatelská stanice: CHS Alighieri

Re: Karamel

Příspěvekod vranitko » 09 čer 2009 12:20

v barvách se sice nevyznám... ale určitě to není čokoládová, skořicová či nějaká taková již existující barvička?
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Peťulík » 09 čer 2009 12:49

vranitko píše:v barvách se sice nevyznám... ale určitě to není čokoládová, skořicová či nějaká taková již existující barvička?

Karamel právě není ve standardu... Je to podle mě zesvětlená barva určitým genem, ale nejsem si jistá, taky se v tom nevyznám. Ve světě se nejspíš normálně chová, jestli je uznaná nevím. Finská stanice Sanders, odkud má dovezený potkany Snoe z LMG má teď karamelových mimin dost. Tatínek je karamel a maminky jsou čokoládové a co tak koukám na rodokmen, je tam v podstatě převážně karamel, černá a čokoláda...
k nahlédnutí http://www.alighieri.wz.cz/rodokmen_fuji.jpg
Zajímalo by mě, zda se dají registrovat, když Snoe toho Kuhnailija registrovanýho má...
No, každopádndě jsem tady v ČR ještě moc potkyšů týhle barvy nezaregistrovala. Ale díky Snoe se to teď trochu změní. Jsem zvědavá, jak to bude v dospělosti vypadat, prý se barva mění skoro až do třičtvrtě roku věku... Rozhodně to bude zajímavý až mi to moje karamelový mazlítko vyroste...:)
Obrázek

Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Grothvild z Niflheimu

Příspěvekod vranitko » 09 čer 2009 13:22

jak ta barvička vypadá? není někde fotka? - problém je v tom, že na stránky CHS Sanders si jaksi netroufám - přeci jen finština je na mě trošku tvrdý oříšek :smi:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod nevi » 09 čer 2009 13:42

Tam jsem našla jen samé ruské modré, černé, jednoho albína a dva asi ruské modré aguti a pak jeden co vypadá jako fawn, ostatně ChS Z Myshakova má fawny od nich z dovozu... Ti jen nesou finský karamel, ale u ní se žádná karamel nenarodil.

Tady je obrázek všech potkanů od Sanders (nedivte se... v zahraničních chs mívají potkanů plus mínus deset, ne 50 jako u nás :) )
Obrázek
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod andria » 09 čer 2009 15:00

Já se dívala tady http://potkanci.cz/variety/?dalsi-non-aguti-barvy,33 tam je nějaký karamel x)
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Peťulík » 09 čer 2009 15:44

andria píše:Já se dívala tady http://potkanci.cz/variety/?dalsi-non-aguti-barvy,33 tam je nějaký karamel x)

Jj, tady je to vidět trochu divně... počítám, že ta fotka je dost tmavá a přebarvená....
Obrázek

Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Grothvild z Niflheimu

Příspěvekod Ajka » 09 čer 2009 15:51

Peťulík: ta fotka není tmavá.. Ten potkánek takový opravdu je - je to Sanders Cazette (Cazette je opravdu takový tmavý, Kunhajla je světlejší, proto i potomci po něm jsou světlí) :) Chovala ho Snoe, ale už jí odešel za duhový most.. Kamarádka má také samečka po Kunhajlovi a také ho bude registrovat. U nás se karamel registruje jako buff (aaC-bbrr) ;) A chodit na výstavy s ním můžeš :D
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod Peťulík » 09 čer 2009 15:55

No, já nevím, co maj na stránkách Sanders, já sem tam nebyla, ale vím, že Snoe má právě od nich tohodle samce...
http://www.lmgrattery.com/images/parents/Kunhajladad.JPG a to je táta mýho Fujiho. Jenže i na téhle fotce se mi nezdá ta barva dobře zřetelná, abych řekla, jestli takhle vypadá nebo ne.... Prý je mu osm měsíců a ta barva stejně ještě není úplně konečná, to mi říkala Snoe, když jsem si vyzvedávala myšáčka... A na těch potkánchích se mi ta barva taky nezdá jednoznačná...
Jinak moje miminko je zatím takové slabě krémové, na této fotce to asi odpovídá nejvíce skutečnosti:
Obrázek Obrázek
Obrázek

Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Grothvild z Niflheimu

Příspěvekod Peťulík » 09 čer 2009 15:57

Ajka píše:Peťulík: ta fotka není tmavá.. Ten potkánek takový opravdu je - je to Sanders Cazette (Cazette je opravdu takový tmavý, Kunhajla je světlejší, proto i potomci po něm jsou světlí) :) Chovala ho Snoe, ale už jí odešel za duhový most.. Kamarádka má také samečka po Kunhajlovi a také ho bude registrovat. U nás se karamel registruje jako buff (aaC-bbrr) ;) A chodit na výstavy s ním můžeš :D

Aha, tak to jsem nevěděla...:) No, je možné, že by ho stejně neregistrovali, má zatím hodně světlý oči... Ale jinak bude mít moc krásnou rex srst a doufám, že i stavbu těla... Z té linie jsou samí pořádně velcí chlapi, co já vím.. :lol:
Obrázek

Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Grothvild z Niflheimu

Příspěvekod Ajka » 09 čer 2009 16:05

Kamarádčin karamelovej samec má rubínové oči a má kolem 600g.. Jinak rex srst mají všichni potomci po Kunhajlovi a Cazettovi kvalitní ;) Tak zkusit to můžeš, uvidíš co ti posuzovatelka řekne :) A má kvalitní znaky?
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod Peťulík » 09 čer 2009 16:42

Ajka píše:Kamarádčin karamelovej samec má rubínové oči a má kolem 600g.. Jinak rex srst mají všichni potomci po Kunhajlovi a Cazettovi kvalitní ;) Tak zkusit to můžeš, uvidíš co ti posuzovatelka řekne :) A má kvalitní znaky?

No, každej solid ve světlý barvě je standardní.... :whistle: Ne, dělám si srandu,to nejde posoudit, jak je světlej, tak to prostě na prstíkách nepoznám.... No, uvidíme, jak doroste, zatím je to prcek, dvouměsíční... a je malinkej, zatím. Má jenom 200 g, i když ve srovnání s prckem z Niflheimu, který je o týden starší je o 5 g lehčí, takže počítám, že zatím průměr. On to určitě dožene... :oops:
No, z tý finský linie má i Nifl svýho Frosta a toho je kus, je to krásnej medvídek a úplně gumovej flegnouš... :D
Obrázek

Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Grothvild z Niflheimu

Re: Caramel

Příspěvekod Descardea » 24 bře 2013 10:19

Chtěla bych poprosit, máte někdo použitelnou fotku téhle barvy? Případně nevíte o někom, kdo momentálně má nějakého karamelového potkana?
Moc díky.
Obrázek
Descardea
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Yewande z Mouseville
Odetta z Palety
Miranda z Palety
Roxana

Riško MyšMaš z Palety
Auberon z Mouseville
Chovatelská stanice: Pavor Nocturnus