Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Rex - v kolika měsících už má "dospělý" kožich

Vše o barvách a varietách potkanů.

Rex - v kolika měsících už má "dospělý" kožich

Příspěvekod Zuza » 04 bře 2010 12:36

Chci se zeptat, v jakém věku by měl mít rex už hotový dospělácký kožich v nej kvalitě?
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Rex - v kolika měsících už má "dospělý" kožich

Příspěvekod womi » 17 zář 2010 15:25

nebudu zakládat nové téma :-) Nevíte o něčem, nějaké vitamíny, kočičí granule...., co by zkvalitnilo rexatou srst? Když se tak podívám po rexech, mají všichni huňaté kožichy, ale když se kouknu na Zedda, prostě nevypadá jako půlroční, ale spíš jako dvouletý potkan :-( Je takovej mi přijde jak vypelichanej, i když mu srst nikde nechybí. Je to můj první rex, ani jsem ho neměla od mimina, tak třeba tak má vypadat, ale prostě mám pocit, že by měl mít srst hezčí :|
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 17 zář 2010 15:39

A nebude to prostě jenom nekvalitní rex? Gizmo taky nikdy neměl hustou rex srst, ale řídkou narozdíl od bráchy Gusti.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod bája » 17 zář 2010 15:52

Já to mám taky tak.. rexe mám dva, jeden má úžasně hustou a kudrnatou srst a druhý, to by jste pomalu ani nepoznali, že je rex, je míň zvlněná a i vypadá právě jakoby "vypelíchaně", i když má dva měsíce. Psala jsem to i chovatelce a ta mi napsala, že každý mají jiné předky. Ten s krásnou srstí je původem Fin a druhý s "horší" srstí má předy ze Sibiře :smi: Takže asi půjde i o ty geny noo :shock:
Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. {Kurt Cobain}
bája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Difík By Gutterboy, Hurvínek LMG Rattery, Gatsby LMG Rattery
Už nejsou:Tessinka a Katuška - zverimexandy

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 17 zář 2010 16:02

Já mám rozdílný bráchy, co mají stejný předky. :lol: Ale genama si myslím, že to je. On teda ani Gusťa nemá tu srst drátěnkouvitou jak má být, ale je prostě hustější a kratší.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod womi » 17 zář 2010 17:11

tohle je asi měsíc stará fotka
Obrázek
vypadá tedy jako vypelichanej, nebo nekvalitní rex? Jako, mě je to najednu stranu jedno, jaká ta srst je, na druhou stranu, nerada bych, aby mu třeba něco chybělo :smi:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Zuza » 17 zář 2010 20:16

Womi tak ti nevím, ale mě přijde hezkej :smi: ale mě se hlavně u dědečků co jsem měla, zlepšila srst po beaphar granulích :smi: a jak jsem psala v sz.
Tady byl Asík tak půlroční
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A cca 10 měsíců
Obrázek
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod kowkuska » 17 zář 2010 21:26

Womi veď on (aspoň takto na fotke) má krásne huňatý rex :shock: :loveit:

Mám dvoch rexov - Cotty je taký akoby vypelichaný a Harvy teraz ako starne,ale inak mal vždy hustú srsť :up: Ale podľa mňa je každý rex proste iný :lol:
Bongo Amon Burizon Grepík
http://the-rats.weebly.com/
kowkuska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bubáčikovia:

Harvy of WinnieRat

Domennico-Tweedledee SunnyRat

Bongo Mišík

Amon de JaneLau

Burizon de JaneLau

Za dúhovým mostom:

Cotton of Crazy House
Smokey SunnyRat

Příspěvekod womi » 17 zář 2010 21:31

tady ještě jedna fotka zezadu a v neděli ho zkusím ještě přefotit. Prostě se mi nezdá, na všech fotkách zuzy je srst hezčí a na tíhle fotce mi standardi přijdou rextější. Já nevím, fakt to možná řeším až zbytečně, ale prostě rexe neznám a dalšího si určitě nebudu pořizovat :smi: :oops: Obrázek

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kimik » 17 zář 2010 21:46

womi píše:tohle je asi měsíc stará fotka
Obrázek
vypadá tedy jako vypelichanej, nebo nekvalitní rex? Jako, mě je to najednu stranu jedno, jaká ta srst je, na druhou stranu, nerada bych, aby mu třeba něco chybělo :smi:

Womi, jestli tě to potěší, mě přijde jako vypelichanej :whistle: Ale podle mě se neřiď, mě připadají všichni rexové nějak divný. Ale chápu, že někomu se to může líbit, tak si to prosím neber osobně :smi:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 17 zář 2010 21:53

No standardi srst hustější mají, protože mají jak podsadu tak krycí srst a rexové jen podsadu. Se standardama bych ho ani nesrovnávala nebo bude mít komplexy. :lol:
Z fotky mi ta jeho srst přijde dobrá, hele Gizmo... on je teda ohlej, ale i tak... Na fotce mu byl necelý rok.
Přílohy
S3010025.JPG
S3010025.JPG (38.53 KiB) Zobrazeno 4652 krát

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Lavender » 17 zář 2010 23:58

Kdysi jsem kdesi četla, že drbání "proti srsti" u rexů způsobuje kvalitnější kožíšek... Tak jsem to zkoušela a Amadei měl kožíšek celkem v pohodě :smi:

Jinak já si myslím, že rexíci vždycky budou vypadat "vypelichanější", protože mají tu srst od těla a tak jim může místy prosvítat kůže (narozdíl od standardů)... můj názor :smi:

Jinak Womi, tvůj rexík je krásnej :up:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod LejdyTerr » 18 zář 2010 07:53

Já mám taky rexíka, jsou mu 3 měsíce a je vypelichanej. Navíc mu ten druhej vykusuje srst, takže nevypadá nejlépe :whistle:
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Zuza » 18 zář 2010 12:30

Jo a Womi co má u nás efekt na krásnější kožíšek, tak to je dětský kartáček na vlásky, kluci to milujou a pak jsou lesklejší a jemnější :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 18 zář 2010 12:51

Tak to bych mohla zkusit, to by se mohlo klukům líbit :up:
Každopádně, ať je to tak nebo tak, standard srst je prostě standard :loveit:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Barvy a variety potkanů