Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Red Eyed Devil

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Red Eyed Devil

Příspěvekod čiperka » 17 lis 2011 23:04

Moc ráda bych se k projektu přidala. Mám samce, kterého můžu v budoucnu nabídnout ke krytí. Má 5 měsíců. Zároveň sama hledám krytí pro naši samičku po REDovi. Jsou to sourozenci, oba se siam genem. Kdybyste někdo věděl, dejte mi prosím vědět. Jen zdravá linie bez burmes genu a příbuznosti.
čiperka
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Od Chiperky

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 17 lis 2011 23:19

Téda, Utah, to jsem zvědavá pak na fotky malých ďáblíků. :)
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod kawi » 17 lis 2011 23:20

krysko, to byl ten muj vrh :roflcry:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 17 lis 2011 23:20

Ježiš já jsem pako. :roflcry: Ale ti nebyli úplně černí. :shock:

Existují vůbec černočerní a ne jen ti šediví?
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod kawi » 18 lis 2011 00:21

se zeptej utah, ale ja myslim, ze ti nejcernejsi mozni zatim u nas nejsou, myslim jako ze se u nas nenarodili, ale koukni k utah do planovanyhc vrhu :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)

Příspěvekod womi » 18 lis 2011 07:35

Krysko, černočerného devila jsem ještě neviděla, nejtmavší, co jsem vůbec zatím viděla byl můj Falco a i ten zesvětlal. Takže myslím, že najít vyloženěn černou krysu s červenýma očima půjde tak v hračkářství nebo u mě doma ve sbírce. (Ovšem, vůůbec by mi doma nechyběl)

čiperka píše:Moc ráda bych se k projektu přidala. Mám samce, kterého můžu v budoucnu nabídnout ke krytí. Má 5 měsíců. Zároveň sama hledám krytí pro naši samičku po REDovi. Jsou to sourozenci, oba se siam genem. Kdybyste někdo věděl, dejte mi prosím vědět. Jen zdravá linie bez burmes genu a příbuznosti.

Obávám se, že nepříbuznost ti nikdo nezaručí. 99% REDů je v ČR od Reného, to znamená, že je hodně velká pravděpodobnost, že je to jedna linie. Ano, má jich třeba plácnu třicet (těch linií), ale nikdy nevíš, ze kterých zvířata vzal a rodal do Čech ;) A Velmi doporučuji nekrýt samcem dřív, jak aspoň v roce a půl. Jeden ošklivej případ už stačil :| http://womisrats.webnode.cz/news/dulezite-upozorneni-/
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod utahraptor » 18 lis 2011 09:29

Černí potkani s rudýma očima snad ani neexistují... jestli jo, tak určitě ne u té mutace, které říkáme "devil" :) Ta mutace zesvětluje celého potkana, oni se sice rodí tmaví ale s věkem zesvětlují až zhruba do půl roku, pak už je barva stabilní :) Má na to vliv i přítomnost aguti, ruské modré... popravdě proto bych je moc necpala do barevných linií, on ten devil už v ruské modré je imho příliš světlý než aby to bylo hezké, aspoň mě se nelíbí :)

S příbuzností je výhoda ta, že devil se dědí částečně dominatně, takže se nemusí krýt vyloženě příbuzenská :) Jen je pak větší "odpad" v podobně nedevil barev :))
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 18 lis 2011 09:44

Ahá, tak proto. Já myslela, že existuje i úplně černý kdyby třeba nebyl aguti.

odpad :lol: :lol: :lol:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod kawi » 18 lis 2011 13:12

krysko, takovy ten "odpad" jako moje gudrun a verence a jerryny slupka :roflcry: takze nuklearni hovada :roflcry:
už v ruské modré je imho příliš světlý než aby to bylo hezké, aspoň mě se nelíbí

aglája je ted v dospelosti svetloulinka vic nez treba diluted dove nebo silver, pri slabsim osvetleni ji od albina nepoznam, se priznam :lol:
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod čiperka » 18 lis 2011 20:57

Co to prosím jsou ty nebarevné linie? To je třeba siam? Díky
čiperka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod utahraptor » 19 lis 2011 09:22

čiperka píše:Co to prosím jsou ty nebarevné linie? To je třeba siam? Díky

Těmi nebarevnými jsem myslela se držet hlavně černých a aguti zvířat, bez genů pro ruskou modrou, americkou modrou, minka, nebo nedejbože béžovou a podobně :)
utahraptor
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod čiperka » 19 lis 2011 10:32

Aha, díky.
Je běžné že mají devilci po těle merlování? Urbík má dva fleky pod přední nohou.
čiperka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod utahraptor » 19 lis 2011 18:48

čiperka píše:Aha, díky.
Je běžné že mají devilci po těle merlování? Urbík má dva fleky pod přední nohou.

Ano, u devilů se merlování vyskytuje a zatím z toho nikdo vědu nedělá :)
utahraptor
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kawi » 06 pro 2011 23:29

me napadlo jen tak, pro srovnani barvicek :whistle:

zleva: gerda utahraptor, siamský RED. cara van nederland, siamský RED ( nevim nevim, je dooost tmana oproti gerdě ). aglája beris, ruský modrý RED. ten albín mezi nima je matka gerdy, té si nevšímejte :lol:
na druhem obrazku je uplne odle aglája, mimochodem velveteen a to mokre na prdeli, to ji jen nekdo pochcal :whistle:

Obrázek
Obrázek
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 09 pro 2011 17:16

Tak jestli je matka opravdu albín, není Gerda spít himalájský RED?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů