Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Anketa - nejoblíbenější varieta:)

Vše o barvách a varietách potkanů.

Nejhezčí je...

standard
60
19%
dumbo
68
22%
rex
44
14%
doublerex
18
6%
velveteen
26
8%
long haired/harley
21
7%
fuzz
29
9%
sphynx/nunu
10
3%
patchwork
12
4%
manx
9
3%
odd-eyed
16
5%

Celkem hlasů : 313

Anketa - nejoblíbenější varieta:)

Příspěvekod nevi » 18 črc 2009 11:38

Vyprovokováno "sporem" ohledně krásy či hnusnosti sphynxe v Porodnici.
Můžete zaškrtnout libovolný počet okýnek. (Klidně i všechna:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Anketa - nejoblíbenější varieta:)

Příspěvekod Nergita » 19 črc 2009 12:08

Já mám nejradši standardního potkana v barvě russian blue, nejlépe self (solid).
Dále muže být i rex ale musí mít pořádnou rexatě hrubou a kudrnatou srst, ne jemnou a skoro rovnou.
O tom, že miluju manxíky a sphynxáky, ať už nuny nebo patchworky se asi nemusim rozepisovat, to je o mě známé.

Varieta fuzz mě nějak moc nezaujala, stejně tak velveteen - měla jsem jednou jedinkrát velveteen potkana, který měl srst absolutně dokonalou a taková by měla podle mě velveteen srst být - hustá, jemná jak vata a lehce zvlněná a ne aby vypadali jako naježení standardi (a takových velveteenů je taky většina).
Dumbo ouška jsou sice hezký ale stanradi jsou daleko lepší.
LH, čili dlouhosrstí potkani mě nijak nezaujali.

Podle mě jsou všichni potkani hezký ale přece jen má každý vyhlédnutou varietu (variety), kterým dává přednost, takže já zaškrtla jen ty pro mě nej :D
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod kawi » 19 črc 2009 12:19

a ja zase nedam dopustit na dumborex americkou modrou, ale takovou tu svetlou, zadna tmava jako je ruska :whistle:
a nejlepsi srst je je pro me velveteen, jako je vivinka, takova nadychana kudrnata vaticka :loveit: to i ten potkanek pak vypada jako plysovy medvidek :loveit:

a dumbici, no to me naprosto dostalo, vypadaji, jako by do peti neumeli pocitat, takovy pritroubly vyraz :roflcry:

z barev nejradeji svetle modre a oranzady v solidu :loveit:
a pokud uz nejake znaky, tak masked/patched v hodne tmave barve ( se srandard usima a srsti ) a blazed variegated downunder ( tedy, pokud vubec neco takoveho je mozne, s tim downunderem ) v cerne barve s dumbo usima a standard srsti :love:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kometa » 19 črc 2009 12:27

Srst nejlépe standard, žádná holátka, velveteen taky nic moc, asociuje se mi to s nemocným naježeným potkanem.
Ouška jedině dumbo :loveit: :loveit: :loveit:
A barvička? No, láska Šmoulatá je americká modrá, takže ta vede. S tím, že se mi hrozně líbí Bálinčina béžová.
Vždycky jsem chtěla modrou aguti a taky spotted, tak uvidím, jestli na ně někdy příjde řada.
Taky slintám nad skořicovou pearl, ale to se u nás snad ani neprodává.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Haslerka » 19 črc 2009 12:50

Já miluju blazed banded...nejlepe bílý znak na černém pozadí. A jinak ale nejsem rasista, mám ráda skoro všechny barvy, všechny modré, stínované barvy s černými očky...meruňky i aguťáky:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 črc 2009 12:54

Má nejoblíbenější varieta je dumbo rex mink. To jsou takoví sladcí medvídci k pomuchlání. :loveit:

Standard srst nemám ani ráda ani nerada, je to prostě standard. Pro mě, co se o ostatních varietách dozvěděla asi před dvěma lety jsou atraktivnější třeba rex srsti, přijde mi, že když pomuchláte rexíka, můžete se do těch jeho chlupů pěkně zahrabat u standarda tak moc ne, protže má tu srst hrubší a úplně u těla. :smi:
Velveteena jsem nikdy neměla a taky mě nijak neláká.
LH mi nikdy nepřišli dostatečně dlouhosrstí :lol: , také po něm netoužím.
Fuzzíky plešátka mám moc ráda. Vypadají tak zranitelně, miloučce a vtipně. :loveit:
Doublerexíci jsou krásní, toho bych moc chtěla. :)
Sphynx, patchwork mi nevadí, ale mám raději fuzze.

A barvičky mám nejraději do hněda a strakáčky.
Poslední dobou se mi ale strašně líbí dumbo ruská modrá blazed capped. :love: I když modrásky moc nemusím.
Ouška upřednostňuji spíš dumbásky, ale normální ouška mají také své kouzlo.

Ale nebráním se žádné varietě a srsti. Když je ten potkan krásný, tak je krásný bez ohledu na barvu. :smi: A když má k tomu ještě mazlivé předky. :whistle: :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Nergita » 19 črc 2009 13:31

Krysa Vasilisa píše:přijde mi, že když pomuchláte rexíka, můžete se do těch jeho chlupů pěkně zahrabat u standarda tak moc ne, protže má tu srst hrubší a úplně u těla

Krysko, srst rexíka by měla být hrubší než u standarda. Bohužel dneska jsou rexíci stejně jemný jako velveteeni a to je špatně.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod womi » 19 črc 2009 15:53

Tak já mám nejradši šedočerné husky, standard srst, ouška se mi líbí obojí :-) Ale když se mi podíváte na myši, tak mám všechno jen ne barvu, co se mi líbí nejvíc :smi: A taky je miluju všechny :loveit:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Maha Maja » 26 črc 2009 23:01

Já mám taky ráda nekvalitní rexe. Mám doma i velveteena, ale plyšákový rex je nej. Asi i velveteen je nekvalitní. Ale co, rozmnožovat je nebudu a hlavně že jsou zdraví. :up:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod ještěrkaa » 27 črc 2009 07:51

Já mám nekvalitní rexe taky ráda, mám doma 2 a ani jedna teda není jako drátěnka ale hezky plyšovoučká :loveit: ale standarti se mi taky líbí. Jako nejkrásnější mi asi příjde moje Pepča, standart agutínka s tak úžasně lesklou srstí :loveit: Ouška mám radši asi standart, ale ten přitroubl¨ý pohled dumbáčků mě zase spolehlivě rozveselí, takže vlastně dumbata se mi taky líbí... mě se vlastně líbí snad každá myška :smi:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod darc88 » 05 bře 2010 20:27

I'm crazy when i see fuzz or double rex rat. But I can not get it anywhere :cry:

P.s. Sorry that I write in polish, but I'm from Poland, and more convenient to write in English for me
darc88
Růžovka
Růžovka
Potkani: 6 szczurów ;)

Příspěvekod Kkryska » 05 bře 2010 21:09

já mám ráda zase dumbáčky,velveeteny,harley,ale líběj se mi normálně všechny variety...
ObrázekObrázek
Kkryska
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Hayam » 05 bře 2010 23:06

Mně se taky líbí nekvalitní rex, jako byla Onyx. Nadýchaná a hebounká. V kombinaci s černou srstí to bylo extra hezké.

Jinak tedy standard a agouti. Jestli solid nebo berkshire je jedno, u Opi si pořád nejsem jistá, jak vypadá, protože otáčet na záda kvůli zvědavosti se mi nechce a ona nepostojí, abych jí prozkoumala.

xxxWoman: Zrovna takovou mám. Moje adopťátko je šedo-bílá husky. Jen si nejsem jistá, jak dlouhá je standard srst a jak dlouhá je dlouhá srst. Má jí rozhodně delší než Opi, která je standard.

Barvy jsou pro mně nejkrásnější asi černá a agouti.

Ale jak už bylo řečeno "Když je :loveit: není co řešit"
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kukla » 06 bře 2010 19:38

Dlluhá je úplně jiná než standard, není jen dlouhá, ale i vlnitá. Pokud je srst rovná, tak může být kratší i delší, ale pořád je to standard. Taky mám doma tři standardky a každá má srst jinou :smi:
Jinak on topic: standard srst, standard uši, standard velikost.... kupodivu dneska tato kombinace není vůbec častá, když koukám na stránky chovatelských stanic na miminka, tak se vždycky nejdřív bojím, aby mi tam nějaké neučarovalo, a nakonec tam ani často žádná volná standardní holčička není, takže to mám jednoduché :lol:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod chesterfield » 06 bře 2010 22:05

Ač jsou všechny krásné - ehm no tedy všechny chlupaté :oops: naháčci prosím prominou, tak nejvíc si mne získá jakýkoli hasík.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Barvy a variety potkanů