Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dumbo

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Dumbo x Standart

Příspěvekod Nergita » 09 říj 2007 07:57

Ve vrzích, kde jsem měla standardy i dumbíky jsem dumbíky nečekala, proto jsem po dumbatech ani nepátrala, jen to bylo milý překvapení, když jsem viděla ty plachtičky. Ale určitě se to poznat dá, jen sama nevím, jak kouknout.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Dumbo x Standart

Příspěvekod Aneri » 09 říj 2007 11:38

To já naopak pátrala... tušila jsem, že tam nějaký může být (otec i matka měli Dg) a fakt tam dva dumbatí byli :-)
Aneri
Skákavka
Skákavka
Potkani: Relév of Navel

Dumbo

Příspěvekod Lavender » 23 kvě 2008 17:37

No... Začínám ztrácet iluze o tom, že můj přítel o potkanech něco ví (má dvě potkaní slečny, teď už spíš babičky).

Včera jsme o nich mluvili a přítel říká, že "dumbo" potkani žijí až 7 let... Není to kravina? :dozey: Nikde jsem nic takovýho neviděla ani neslyšela, ale kdyby náhodou, nechci mu křivdit :smi:

(až sem někdo odpoví, tak to kdyžtak zamkněte ;) )
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Re: Dumbo - žije déle?

Příspěvekod jani » 23 kvě 2008 17:40

ano, je to kravina :roflcry: každopádně , kdo by nechtěl, aby jeho potkan žil tooolik let.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Sharkie » 23 kvě 2008 17:43

To by sa asi standart usati rychlo prestali vyrabat (jak by povedala moja mama :roll: )
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Lady.Blackie » 23 kvě 2008 17:50

Fakt je to kravina...

(A jestli ne, jdu klukům přešít uši... :roflcry:)
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod kawi » 19 zář 2008 19:57

me zase posledni dobou napada: maji potkani s dumbo usima sklony k vetsi agresivite vuci ostatnim potkanum? :whistle: protoze mam dva dumbo a devet standardu a ty dve dumbo samicky jsou na ostatni potkany jako psy na kocky, kdezto ti ostatni nemaji mezi sebou ani s dumbo potkanama problem :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Nergita » 19 zář 2008 22:43

Kawi: potkani variety dumbo nemají větší sklony k agresivitě než potkani variety standard. Agrese je buď ze špatného zacházení s potkanem nebo vrozená. Agrese se nijak neváže více k některé z variet.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Dumbo

Příspěvekod Hayam » 25 srp 2010 10:32

Na té úvodní stránce od Tkanu a ještě na francouzských potkaních stránkách jsem našla, že dumbo potkani jsou typicky klidnější než standard.
Kde na to přišli vůbec netuším, ale u mně to vypadá jinak. Ashanti, moje jediné dumbo je prdlá úplně, hyperaktivní mimino, když je v kleci, nic si nenechá líbit, každou chvíli se staví do pozoru, je dost majetnická na prostor vůči holkám. To spíš si ona přileze k někomu, než aby si někdo beztrestně přilezl k ní. Jak čtu Kawiho příspěvek, taky nemám pocit, že by měl doma klidné holčičky.

Máte s tím nějakou zkušenost, nebo netušíte, odkud tahle "pověra" pochází?
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Mell » 25 srp 2010 12:14

Já si myslím, že je to blbost, Kurtík je ze všech nejaktivnější, je to dumbík, Meník je dumbík a je lenivý mazílek a Amosek je standard a je to moc klidné miminko, takže si myslím, že to není vůbec o uších, ale o povaze, i když to může někomu sedět.
edit.Ale můžu se samzřejmě mýlit, je to jen můj názor :oops:
Naposledy upravil Mell dne 25 srp 2010 12:16, celkově upraveno 1
Mell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje lásky
Torin Vasil Champagne de Loren*30. 8. 2010
Mandarin's Simba od Jirky*20. 11. 2010
Darius z Fooobie*25. 11. 2010
Maxwell Joker of X-rats*11. 4. 2011

Za duhovým mostem
Amy of zverex (asi 9. 10. 2008-25. 6. 2010)
Kurt/Cestovatel/ z Fooobie(11. 1. 2009-10.9. 2010)
Meníček z Fooobie(11.1.2009- 24. 1. 2011)
Celestin Amos of Navel(15. 6. 2010-17. 3. 2012)

Příspěvekod Hayam » 25 srp 2010 12:16

Mně právě taky přijde, že je to úplná blbost, tak přemýšlím, kde na to přišli.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Domča » 25 srp 2010 12:16

a není to tím, že většinou dumbatí rex mají špíčky a tím se stávají lenivější ? protože ty největší koule bývají právě dumbo rex :smi:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 25 srp 2010 12:24

Domčo, to taky není pravda, já mám dumbo rexe hubenýho 550 gramovýho a jeho brácha je standard rex a má skoro 800g. :lol:
Spíš mi přijde, že klamou zjevem, dumbíčci vypadají hloupoučce a klidně. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kimik » 25 srp 2010 12:29

Myslím si, že to bude nějaká pověra, proč by měla souviset povaha s ušima? Mám jedinýho dumba a je to divoch, všude vleze, všechno zničí, chvíli neposedí, takže asi tak... :lol: Ale je pravda, že vypadá hloupoučce, jako by neuměl do pěti počítat :roflcry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod kowkuska » 25 srp 2010 12:38

Krysa Vasilisa píše:...Spíš mi přijde, že klamou zjevem, dumbíčci vypadají hloupoučce a klidně. :lol:

Prikláňam sa k tomuto názoru :whistle: Ale zase..mám dvoch dumbo rexov a Cottonko nevyzerá tak "prihlúplo" ako povedzme Harvy :oops: Ale ten je taký chúďatko truhlíček :angel:

A ja mám teda Smokeyho štandrada a je hrozne kľudný zato Bongo je tiež štandard a je ako z divých vajec :lol: ..a Twee je dumbo a je kľudný od mala..všetko je len v ich osobnosti a nie,že aké majú uši podľa mňa :angel:
Bongo Amon Burizon Grepík
http://the-rats.weebly.com/
kowkuska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bubáčikovia:

Harvy of WinnieRat

Domennico-Tweedledee SunnyRat

Bongo Mišík

Amon de JaneLau

Burizon de JaneLau

Za dúhovým mostom: