Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Minipotkan / dwarf

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Minipotkan / dwarf

Příspěvekod Navel » 27 led 2010 19:13

dalších pár dwarfík fotek :)

bráškové z našeho vrhu O4
Obrázek
Obrázek

a tady je jeden z brášků s tátou :) prcek má 1 měs a 3 dny, tatík Sheldon 9 měsíců
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod mikka » 27 led 2010 20:59

Bože to je užasný :love: Nádherný mám pocit, že jsem se do nich zamilovala takový trpaslíčci :D Nejvíc mě na nich zaujalo právě to, že samičky nejsou náchylné na nádory mléčné žlázy ( na co mi právě zemřely teměř všechny potkanky). Jaký mají pruměrný věk ktereho se dožívají ? Stejne jako u standartu ?
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Navel » 27 led 2010 21:48

dle dostupných informací ano. Ověřeno v praxi to zatím nemám.
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)

Příspěvekod Navel » 07 úno 2010 15:08

vrh S4 ve věku 19 dní
Obrázek

a ve 3 týdnech
Obrázek
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Katka&Felix » 19 dub 2010 18:02

Ti jsou moc krásní! Chtěla bych pořídit :up: A mají stejnou povahu jako standarti? :loveit:
Freya & Nemesis :)
Katka&Felix
Skákavka
Skákavka
Potkani: Freya & Nemesis :)

Příspěvekod Navel » 19 dub 2010 18:09

ne povahově jsou jiní než standardi,jak už jsem psala někde výše- jsou aktivnější, rychlejší - i samečci
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Katka&Felix » 19 dub 2010 20:02

A jak to bereš, myslíš že je to u nich + nebo - , já nevím jestli vybrat mezi dwarfem standartem ... :whistle: :smi:
Freya & Nemesis :)
Katka&Felix
Skákavka
Skákavka
Potkani: Freya & Nemesis :)

Příspěvekod Navel » 19 dub 2010 20:23

tak záleží co člověk od potkana očekává. Mě dwarfíci okouzlili, kor sameček, kterého mám. Je mu rok, jakmile vejdu do místnosti tak visí na mřížích - jeho standardní spolubydlící chrápou, pustím ho po pokoji, všechno prošmejdí a pak se přiběhne pomazlit, běhá za mnou kam se hnu tam jde on. Trošku je povahou jako samičky standardní, ale víc běhá za člověkem. Holky dwarfky jsou na mě už moc rychlé :) otevřu klec a nestíhám je nahánět zpátky, když je v kleci dwarfek víc jak jedna tak dvě ruce jsou málo :)
Záleží jestli chceš osvědčenou klasiku nebo malé kapesní torpédo.
Jinak zejména u dwarf holek je samozřejmě velikou výhodou malá náchylnost k nádorům.
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Navel » 29 dub 2010 19:51

klučík z vrhu O - 4 měsíce, 98 g :)
Obrázek
Obrázek
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kimik » 30 dub 2010 14:33

Že já jsem si nevzala kromě Valentýnka ještě jednoho dwarfíka... :( Jeden tam s ním byl zrovna v přepravce a byl tak slaďoučkej :loveit: Ovšem Valča zdrhá z boxíku ještě tři týdny po přinesení a to ho pořádně krmím, na dwarfíka bych musela zakoupit novou klec :lol:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod mikka » 03 kvě 2010 21:42

Kimiku neváhej Dwarfíci jsou vážně užasní :loveit: Já jim propadla :D

Jak tak koukám na toho 4 měs Dwarfího klučinu tak mi moje 5 měs Bleška ještě menší, ale možná to dělají ty kulečníky :lol: Musim ji potvorku zvážit ..
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

mám dwarfíka..???

Příspěvekod flashin » 07 čer 2010 10:34

nazdárek je možný že by se ke mě dostal dwarf..?? pravý oko červený levý černý je poloviční jak potkani jeho stášří.. ouška má po stranách.. dá se nějak přesně určit či je to dwarf a nebo jen nedorostlej potkánek..?????
flashin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Indy

Re: mám dwarfíka..???

Příspěvekod Kimik » 07 čer 2010 10:38

To bude spíš nějaký zakrslík, mám taky podobnýho, je poloviční než ostatní. Dwarfík je ještě o hodně menší, v dospělosti vypadá pořád jako mimino vedle ostatních potkánků. Podle barvy se to poznat nedá, dwarfíci můžou mít všechny barvy jako normální potkani. Odkud ho máš?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod flashin » 07 čer 2010 10:43

koupil jsem ji ve zveráči v bratislavě... a je nějaká chovná stanice co by mi mohal říct či je nebo není dwarf..??? už sem měl hafa potkanů ale tak miniatůrního sem ještě neviděl... tak mi to vrtá hlavou...
flashin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Indy

Příspěvekod Kimik » 07 čer 2010 11:03

Troufla bych si říct, že ve zveráku na 99% mít dwarfíky nebudou, spíš je to opravdu jenom nějaký nedorostlý potkan. Dwarfíky u nás chová např. ChS Navel, má tady vlastní téma, tak jí zkus napsat, třeba ti poradí. Ale nejsem si jistá, jestli by se dalo s určitostí říct, jestli je to dwarfík nebo není jenom podle velikosti, když neznáš jeho předky.
Kimik
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů