Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Minipotkan / dwarf

Vše o barvách a varietách potkanů.

Minipotkan / dwarf

Příspěvekod smallmartine » 13 zář 2006 17:11

Ahojík všem,

tak jsem se dozvěděla, že existuje i "mini"potkan s označením dwarf. Nikde jsem na netu nenašla chs, kde by tyto potkánky chovali. Nevíte o nějaké? A nevíte nějaké bližší informace o této variatě? Velikost, možnosti barev aj.

Děkuju moc.
Včera je historie, zítra je náhodou, dnes je dárkem...
smallmartine
Malý potkan
Malý potkan

Re: Trpasličí potkan

Příspěvekod Navel » 25 pro 2009 09:45

Aktuálně už v ČR DWARF potkani jsou - chová je Blanka Judasová (chs TazManie) a pár jich mám i já .
Předevčírem se nám narodil nový vrh, kde dwarfíci budou :)
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Re: Minipotkan / dwarf

Příspěvekod Navel » 25 pro 2009 10:02

aktualizace ... dwarf potkánci už se v ČR chovají, momentálně je odchovává Blanka Judasová ( chs TazManie) a naše chs.
Barvy, znaky, typy srsti mohou mít jako standardní potkani. Liší se velikostí, stavbou těla, povahou - jsou velmi akční, pořád v pohybu ( myslím, že by byli velmi vhodní na agility :) ), ikdyž jsou velmi pohybliví jsou to mazlíčci ( alespoň ti, které mám doma).
Na fotce jsou 3 měsíční holky - černá dwarfinka je o týden starší :) 315g a 85 g
Obrázek
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)

Příspěvekod Navel » 25 pro 2009 10:29

jj to bude " záprdek", taky jednoho takového mám - ze zverimexu.
Můj dwarf klučík má v 8 měs asi 120 g
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod jani » 25 pro 2009 14:55

Navel, a jinak je to vše stejné jako u normálního potkana ? Dožívá se například stejného věku ?
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Kimik » 25 pro 2009 15:26

A jak se sžívá s normálními potkany? Nejsou tam nějaké problémy (kdyby byl třeba dominantní a pod.)?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Navel » 26 pro 2009 10:14

jani1000 píše:Navel, a jinak je to vše stejné jako u normálního potkana ? Dožívá se například stejného věku ?

Ono těch informací o dwarfech moc není a vlastní zkušenosti zatím máme jen několika-měsíční.

Jediný velmi podstatný rozdíl je, že dwarf nejsou náchylní na rakovinu mléčné žlázy - což si myslím, že je docela paráda.
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Navel » 26 pro 2009 10:16

Kimik píše:A jak se sžívá s normálními potkany? Nejsou tam nějaké problémy (kdyby byl třeba dominantní a pod.)?

já jsem je měla s normál potkanama jen chvíli, protože mám klece pro dospěláky s mřížkama daleko od sebe a dwarfíci jsou fakt prcci, ale za tu dobu co jsem je měla se standardama problém nebyl.
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Veron » 10 led 2010 18:46

Rád bych se zeptal na pár otázek:
1) Registrujou se v ČR dwarfové?
2) Kolik musí být rozpětí mříží aby neprolezli ? ( k disposici mám 1,4 cm klec )

Budu rád když zodpovíte. Děkuji.
Veron
Skákavka
Skákavka
Potkani: Boris Z Hamaku, Gaston Ze Svahu, Fousek Od Ddus, Sanchez ze zverimexu, Jerry Of Golem, Bukki Of Ratwood

R.I.P. Fredy Of Golem :(

Příspěvekod Navel » 10 led 2010 18:59

1) v současné chvíli neregistrují, ale je předpoklad, že v budoucnosti se registrovat budou
2) dle vlastní zkušenosti samička odstavená 1,4 cm proleze, odstavenou holku jsem měla v kleci s mřížkama 0,5 cm
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Navel » 20 led 2010 17:36

Obrázek
3-týdenní sestřičky :)
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod jani » 20 led 2010 20:12

Jé, nehodila by jsi sem prosím fotku pro porovnání? Průměrně velkého dwarfa vedle průměrně velkého standarda ?? Já si ten rozdíl pořád nedokážu představit.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Navel » 20 led 2010 21:16

Tak na to, abych mohla dělat průměry, si budu muset ještě nějakou dobu počkat :) průměr z několika málo zvířat se dělat nedá.
Nicméně tady je pár fotek dwarf a standardní samičky
http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=6505
On ten rozdíl je spíš, když se vezmou do ruky :) na fotkách to moc nevynikne :)
ve dvou měsících:
Obrázek
Dwarf samička Olinka má teď mimča, takže máme mezeru ve focení :)
Navel
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 led 2010 21:40

Musí být velké jako malá myšička. :shock: Nejraději bych si jedno miminko pochovala. :loveit:
A dwarf je vlastně gen? Může mít mladé standard potkan s dwarf potkanem? Neroztrhla by miminka při porodu dwarf matku? A nebo se můžou křížit jenom standard s dwarf genem se standardem a dwarf s dwarfem? Ne, že bych to chtěla zkoušet, jen mě to zajímá. :lol:

btw. Koukám, že tam máš i siamácké a rexaté trpaslíčky. :omg: :loveit:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Navel » 20 led 2010 22:07

Krysa Vasilisa píše:Musí být velké jako malá myšička. :shock: Nejraději bych si jedno miminko pochovala. :loveit:
A dwarf je vlastně gen? Může mít mladé standard potkan s dwarf potkanem? Neroztrhla by miminka při porodu dwarf matku? A nebo se můžou křížit jenom standard s dwarf genem se standardem a dwarf s dwarfem? Ne, že bych to chtěla zkoušet, jen mě to zajímá. :lol:

btw. Koukám, že tam máš i siamácké a rexaté trpaslíčky. :omg: :loveit:

ano je to recesivní gen.
Dwarfí samičku bych na standarda nedávala. Jinak ano může se dwarf samec x standard samička nebo dwarf x dwarf. Miminek se dwarfím maminám rodí málo, ale jsou poměrně hodně veliká ( asi jako standard), takže záhul to určitě je. Mám za sebou zatím jen jeden porod dwarfky a proběhl naprosto ukázkově, bez problémů. Máme 4 dwarfí mimča :) Maminou je právě ta černá samička z fotek výše - Olinka.
Navel
Skákavka
Skákavka

Další

Zpět na Barvy a variety potkanů