Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Minipotkan / dwarf

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: mám dwarfíka..???

Příspěvekod flashin » 07 čer 2010 12:52

díky za radu.. ;-) mi je v podstatě jedno jestli je to dwarf nebo ne.. já spíš jen ze zvědavosti... je to mazel a je fuk jestli je fon.. ;-)
flashin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Indy

Příspěvekod Hayam » 07 čer 2010 13:14

Taky si myslím, že ve zvěráči sotva bude dwarf, moc lidí je nechová a když tak, tak většinou dráž a spíš v ChS. U nás vím taky jen o ChS Navel a ChS TazMánie. Zkus se zeptat u Navel, nebo u TazMánky. Ta má stránky na http://prozviratka.cz
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Zuza » 07 čer 2010 13:23

Každý oko jiný = odd eye a uši na straně = dumbo, že je to prcek, neznamená, že je to dwarfík, opravdu by myslím nebyl jen poloviční než ostatní jeho věku, spíš ještě menší. Dwarfíci jsou vážně u málokteré chs, tak si nemyslím, že by to dwarf byl :smi: Mno ale ve zveráči už bývá k vidění téměř vše :evil:
Hlavně že je to zlatíčko a bude se u tebe mít fajn :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Minipotkan / dwarf

Příspěvekod Kess » 13 kvě 2011 07:31

Ahojte, někde jsem se dočetla že dwarfa nelze chovat samostatně?
Může mi někdo říct proč ? (chápu, že ani normální potkani by neměli být sami, ale také jsem měla "jedináčky" a žádnou újmu jim to myslím nepřineslo.
Obrázek
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod Hayam » 13 kvě 2011 08:15

Ve skutečnosti bys neměla chovat žádného potkana samostatně, ale pokud si dobře pamatuju, tak dwarf je mnohem aktivnější a společenštější než standardní potkani, takže společnost je nutná.

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod Navel » 13 kvě 2011 08:18

ahoj,
na psovi uvázaném u boudy taky žádnou újmu většinou nepozoruješ.. takže asi tak.
Potkaní samci většinu dne prospí, takže pokud se jim po zbytek dne člověk dost věnuje, tak to sami zvládnou, dwarfové jsou akčnější, takže u nich tohle neplatí. Proto bych dwarfa jedináčka nedala ani samečka.
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod Kess » 13 kvě 2011 12:27

Myslím, že pozoruješ. Apatického psa ležícího u boudy přehlédne jen ten co ho tam uvázal.

Moji potkani i když byli sami tak nikdy apaticky neleželi když se vzbudili byli se mnou nebo bordelařili v pokoji takže se určitě nenudili.
Jen jsem chtěla vědět jestli to nemá i jiné důvody. Přišlo mi zvláštní, že to bylo tak zdůrazněné, že je nelze chovat samostatně toť vše.
:up:
Obrázek
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod Hayam » 13 kvě 2011 12:34

Kess píše:Myslím, že pozoruješ. Apatického psa ležícího u boudy přehlédne jen ten co ho tam uvázal.

Myslím, že touhle hláškou jsi to přesně vystihla. Utrpení zvířete si nevšimne jen ten, co mu ho způsobil.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod korky » 11 čer 2011 16:40

Neviete niekto, akú hmotnosť dosahujú priemerne dwarf potkánci pri odbere (alebo ca. v 1 mesiaci veku)?
korky
Růžovka
Růžovka
Potkani: Essi Lucicherry
(Terezka) of Navel
Guinevere (Ginny) DarkSpirit
Fairthorpe (Fibinka) DarkSpirit

Příspěvekod womi » 11 čer 2011 16:43

život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod korky » 11 čer 2011 16:48

Dík, je tam síce info len o 6-týždňových potkánkoch, ale v podstate mi to stačí... :up:
korky
Růžovka
Růžovka
Potkani: Essi Lucicherry
(Terezka) of Navel
Guinevere (Ginny) DarkSpirit
Fairthorpe (Fibinka) DarkSpirit

Příspěvekod andria » 05 črc 2011 15:54

Ahoj, mám dotaz. Klec mám Furet Xl a u dvířek jsou téměř 2 cm díry. Tak se ptám za jak dlouho cca dorostou dwarfíci tak, aby neprolezli? Nechci, aby zůstavali v malé kleci dlouho. Díkyyyyyy
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Hayam » 05 črc 2011 16:00

Andrio, počkej si na Navel, ta ti poradí ;) Dospělý dwarf určitě neproleze přes mříže u Furet Plusky, ale jestli mají stejnou rozteč, to nevím.

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod Navel » 05 črc 2011 16:57

já je mám ve Freddy 2 a neprolezou ...
2 cm mi přijde hodně.
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Předchozí

Zpět na Barvy a variety potkanů