Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bílý potkan s černýma očima - BEW

Vše o barvách a varietách potkanů.

Bílý potkan s černýma očima - BEW

Příspěvekod Kimik » 13 pro 2007 16:12

Existuje bílý potkan s černýma očima? Byla jsem na chovatelské burze a tam měli mezi potkany na krmení jednoho, když otevřel kukadla, tak je měl černý a jinak byl úplně bílej. Viděla jsem dobře?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Bílý potkan s černýma očima

Příspěvekod myjka » 13 pro 2007 16:25

Ano existuje a tomuto potkanikovi sa hovori BEW (Black eyed white).
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Kimik » 13 pro 2007 16:37

Ale jsou asi vzácní, ne? Nikdy jsem takového neviděla, i když je pravda, že jsem někde četla o siamákovi s černýma očima. Každopádně byl moc krásnej, málem jsem se neudržela, ale bohužel nemůžu zachránit každýho potkana co uvidím.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Navel » 13 pro 2007 16:54

Ano BEW ( bílý s černýma očima) potkánci exustují.. dokonce dorazili už i k nám :)
Náš klučík z Německa
Obrázek
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Re: Bílý potkan s černýma očima - BEW

Příspěvekod Nergita » 20 dub 2008 22:58

Mám malou otázku, když může být bílí boxer nebo dalmatin hluchý, je možný, aby i bílý potkan neslyšel? U hafanů má právě bílá barva srsti s hluchotou hodně společného a já si všimla, že jeden z mých běloušů neslyší. Jen jsem nevypozorovala, jestli je to Waltík (BEW) nebo Yuki (patched). Yuky má miniaturní šmouhu mezi uchem a očkem a to jaksi není vidět, když chrní před domkem a druhý je zalezlý.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Haslerka » 21 dub 2008 08:20

mno teoreticky muze, ale hluchota u psu je zpusobena podobnym mechanismem jako megacolon u potkanu. Takže je mozny, že to s tou bilou u potkanu nesouvisi, protože u tech se projevuje megacolon....
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Sasulka » 23 dub 2008 16:16

Pokud vím, tak právě v článku o megacolonu se hluchota zmiňuje, sice je uvadena u jinych zvirat, ale jedna se o poruchu nervove soustavy, takze si myslim, ze megacolon neni jedinym "vysledkem", ktery muze nastat, ale prave ta hluchota je dalsi z variant.
"Jednou z velmi důležitých úvah je úzká souvislost mezi pigmentovými geny (zvláště těmi odpovědnými za vznik bílých znaků) a geny ovlivňujícími centrální nervový systém. Během embryonálního vývoje jsou buňky, jež produkují kožní pigment, v těsné blízkosti těm, které formují právě centrální nervový systém. Mutace zabraňující uložení pigmentu (což je způsob, jakým vznikají bílé znaky) může někdy způsobit změny v nervovém systému. To je to, co způsobuje megacolon u potkanů (a také například hluchotu u bílých koček a psů). Podobné mutace jsou obvykle spojeny se znaky na hlavě. Ale problémy v nervové soustavě nejsou vždy ovlivněny pigmentem a bílé znaky na hlavě nevedou nutně k megacolonu!"
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Nergita » 02 črc 2008 14:04

Náš BEWák Walt z TazMánie :loveit:
Obrázek
Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zaceva » 20 úno 2010 15:02

Nevíte o někom, kdo BEW zrovna chová a třeba i plánuje do budoucna mimísky? viděla jsem na youtube video s bew a znáte to :love:
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod Ajka » 13 bře 2010 11:01

zaceva: já mám doma mimiško - BEW samičku a určitě na ní budu v budoucnu chovat :) A BEWáčci by se měli podařit :loveit:
fotečky mojí malé bílé prdelky :love:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod utahraptor » 03 dub 2010 11:25

Chtěla bych jenom informovat, že u této variety je zřejmě zvýšený výskyt hluchoty (vyplývá to z mutace, která BEWy vytváří), na neBEW potomky by se ale přenášet neměla.
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod Nergita » 03 dub 2010 18:27

Utah, přesně na to jsem se někde před pár lety ptala, všimla jsem si toho tenkrát u svého BEWáka.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Ajka » 03 dub 2010 18:34

Tak jsme se s utah o tom bavily a já to vyzkoušela a fakt to tak je.. Takže čisté BEW linie určitě chovat nebudu..
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod utahraptor » 05 dub 2010 20:57

Nergita píše:Utah, přesně na to jsem se někde před pár lety ptala, všimla jsem si toho tenkrát u svého BEWáka.

Jj, ptala ses tady, jsem si toho všimla až po tom, co jsem to sem o té hluchotě napsala :) Bude to podobné jako u bílých boxerů, pigmentové buňky nedocestují do ucha a sluch nefunguje správně. Alfa Centauri z UK (Estelle Sandford) kvůli zvýšenému výskytu hluchoty stopla své BEW linie už asi před několika lety, má to zmíněno na stránkách. Akorát u nás se zase nic neví a Navel říká, že její BEW byl bez problémů :)
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod Kimik » 05 dub 2010 20:59

A pro siamáky s černýma očima to neplatí? Nebo je to čistě problém BEW?
Kimik
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Barvy a variety potkanů