Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Blesk při focení ne!

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Blesk při focení ne!

Příspěvekod pafka zorg » 24 pro 2007 00:39

;-))
Myslim, že když udělaj kontrolu všech dvorků a zahrad kolem reklamek a podobných studií, budou mít těch masových vrahů požehnaně...a to řešíme jen tento obor.

Jinak pochopitelně s tebou souhlasim, internet ....tedy celý svět je zahlcen hrůzama, protože nad tim mávnem rukou. Přiznávám, že jsem prostě někde musela rezignovat, nebo se obrnit vůči něčemu..těžko zvolit výraz aby to vystihl...prostě jak kde, jak v čem..třeba v té práci, když víš že můsíš s tím zákazníkem něco řešit a často a víš, že jinak to je dost důležitej zákazník pro firmu, nebo třeba jen pro tebe, vytvoříš si v sobě nějakou protilátku, kterou časem umíš líp a líp používat...ne že by ses s tim smířil, ale někde záměrně i otupíš ...jinak ti jebne a pujdeš kopat příkopy ;-)) (ale i lehce otupen dvorek jistě využiješ)
Neříkám, že to tak je dobře.

Ale k potkanům!!
S těma barvama potkanů je to těžký. Já si taky mnohokrát nevěděla rady, když jsme měli mimona, snažila jsem se je mít co nejdřív na netu a co nejlépe popsaný...ta barva byla vždy odhad, nejlepší bylo když se na ně mohla podívat Iveta Kendíková, nebo Eva Drimlová, abych neměla napsanou u fotky uplnou kravinu.
Jsem si třeba otevřela 3-4 weby s popisem barev a porovnávala, ale nikdy jsem si nebyla jistá.
Nejhorší bylo když mi třeba nějaký nový majitel našeho mimona zavolal jestli mu můžu poradit s barvou, protože jsem na něj zapůsobila jako že se v tom vyznám, ale fakt nevyznám a obdivuju ty co od sebe rozlišej těch x druhů modrý a ty různý drůhy zrzavooranžových odstínů...jako fakt smekám.
Jako přiznávám, že jsem se o to nikdy ani moc nesnažila, protože jsem nevěděla o nějakém zdroji informací na který se můžu spolehnout.

Myslim si o sobě, že se vyznám ve sphynxech, ale tam ta barva moc vekou roli nehraje ;-))
pafka zorg
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kometa » 25 led 2008 18:43

Fotím s bleskem, protože ta mláďata jsou fakt rychlá a nedokážu tu vytvořit tolik světla, aby mi to muj digitálek nerozmazal. Posunutý barvy mi jsou fuk, ale čím se teď zabývám je to, zda-li blesk nepoškozuje potkaní oči?

Potkani normálně žijí v kanálech, pohybují se za šera a mají více tyčinek a méně čípků (vidí lépe za šera, ale méně barevně).

Jsem jejich focením posedlá, fakt jsou moc fotogeničtí, ale bojím se, abych jim neubližovala.
Sice se blesku vůbec nelekají - narozdíl třeba od všemožných zvuků, na které jsou hodně citlivé, ale stejně se bojím.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Nefertity » 25 led 2008 21:34

Jako naprostej laik to vidím asi takhle - potkani viděj už sami o sobě dost špatně, takže snad to zkažení očí až tak nehrozí závažně, ale snažím se na ně z blízka moc neblýskat.. i když občas mi to nedá, když se tváří moc fotogenicky :smi:

Jsem zvědavá na nějakej odbornější názor ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Blesk při focení ne!

Příspěvekod Morlock » 25 led 2008 22:27

Protože jsem jednou objevil docela strašidelný video, který ukazovalo, rozdíl mezi viděním člověka a viděním potkana (i albína), docela mě ty malí sleponi začali zajímat. Dozvěděl jsem se, že vůbec nereceptují červenou a modrou jen minimálně. Jsou to koneckonců noční tvorové. Zrak se permanentně ničí světlem albínkům, protože si nemůžou zaclonit čočku. Sem tam by snad potkanům blesk vadit neměl. Zdá se mi, že mají přes den stejně zacloníno. U těch s pink očima by to mohl být šok. Ale zas když jim to nevadí... Já teda doufám, že o jejich zraku snad někdo máte něco načtený. Třeba sem přijde potkanolog, co tohle rozlouskne.

Jasně, že je fotíte s bleskem, protože je chcete chytit v akci. Objekty jsou to opravdu vděčný. Já měl spíš na mysli fotky, co mají nějak vypadat (viz. ten fialovej potkan), anebo už si to nepamatuju. Mimochodem, s přítelkyní jsme zkoukávali stránky o fretkách a ty jejich pózy taky stojí za to.
Morlock
Růžovka
Růžovka
Potkani: Claires Ijáček, Claires Jabadabadů (říkám mu Ponožka)

Příspěvekod Peťulík » 07 čer 2009 01:06

Osobně si myslím, že úplně nejvděčnější je fotit potkana venku při celkem normálním sluníčku, to si poradí i starej a obyčejnej kompakt a ta fotka vypadá téměř jako ze zrcadlovky....když se tedy zaměřím na ostrost a barvy, ale opominu šumy... :lol:
Nevím, je to moje zkušenost, ale znalosti v oblasti fotografie fakt nemám, bohužel...
Obrázek
Běs Charon, s žárem v očích, kyne ztěžka,
do bárky všechny přijímá a volá
a toho veslem požene, kdo mešká.

Dante Alighieri (Božská komedie)
Peťulík
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odkell z Niflheimu
LMG´s Fujin
Pelve z Niflheimu
Reafli z Niflheimu
Nobu AkaiTatsu
Irg od Nifl
Lagni od Nifl

Za duhovým mostem :( :
Grothvild z Niflheimu
Chovatelská stanice: CHS Alighieri

Příspěvekod Cookie » 16 lis 2010 17:11

Já osobně potkany s bleskem moc nefotím..hlavně ne miminka..používám při focení denní světlo :D jinak mi s tím pomáhá brácha fotograf www.martinjilek.cz a musim říct, že když umíte s foťákem, fotky jsou celkem pěkné ;)
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Předchozí