Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Burmese

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Burmese

Příspěvekod Lemonka » 07 zář 2009 22:09

Kimík: to víš že znaky ztmavnou. U burmíků jen nejsou tak dobře vidět jako u siamáčků když jsou tak prťavý. Časem se ale krásně dobarví. Budou možná o trošku míň světlejší (myslím rozdíl barev) než u klasického burmáka, ale znatelné:)
Lemonka, http://www.potkanmarvel.wz.cz/ - chovatelská stanice PotkanMarvel
Lemonka
Skákavka
Skákavka
Chovatelská stanice: PotkanMarvel

Příspěvekod ratanka » 03 lis 2009 19:23

Ahojky, chci se zeptat, Vallisek je burmese, narodil se v srpnu a teď mu srst začíná stříbrnět... jako kdyby se mu z části chlupů vytratil pigment... je to normální přesrsťování? Jinak je zdravý... myslíte si tedy že je to stále barva burmese, nebo ta má být úplně tmavá? Díky moc...
ratanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Black ze Zverimexu
Vallis z Hůrky

Příspěvekod Lemonka » 03 lis 2009 23:10

ratanka: to někteří dělají a u burmíků jsem to viděla celkem často. Přesrsťuje, stříbrňí, mělo by se to časem (týdny až měsíce) vrátit zase zpět.
Lemonka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod vvikki » 03 led 2010 19:50

Může mi nekdo prosim vysvetlit co je to za barvicku wheaten burmese je nadherna nasla jsem ji tady na chs http://www.ddus.estranky.cz/stranka/holky moc moc se mi libi kdyby nekdo vedel o miminkach nebo planech piste
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lemonka » 04 led 2010 00:42

tzv. pšeničná burmese v laickém překladu. jinak je to agouti burmese:)
Lemonka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kimik » 13 dub 2010 20:25

Slyšeli (případně viděli) jste někdy potkana sable burmese? Viděla jsem inzerát, že někdo nabízí rezervace na potkaní mimča a očekává i barvu sable burmese (překládá ji jako sobolí burmese). Ale nikde jsem zmínku o téhle barvě nenašla. Vím, že taková barva se vyskytuje u myší, je to snad tmavší hřbet a boky jsou světlejší, jestli si dobře vzpomínám, opravdu existuje něco takového i u potkanů? Myškám tahle barva sluší, ale často je spojena s genem pro tloušťku, takže jsou z nich pěkné kuličky :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod kawi » 13 dub 2010 20:34

no na anglickych strankach to existuje :smi: http://www.ratz.co.uk/comparison_B.html

to vpravo je sable, to vlevo jsou burmesaci :oops:
Obrázek
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 13 dub 2010 20:35

Je to taková tmavší burmese, u nás se to snad všechno nazývá barmská...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 13 dub 2010 20:37

No já tedy zírám, kolik různých burmese existuje :shock: Já myslela, že jsou tak maximálně tři, normální, aguti a wheaten...
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 13 dub 2010 21:20

kimík, možná se to narodí u mě, tak pak uvidíme, jak to bbude přesně vypadat :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 13 dub 2010 21:22

Kimik píše:No já tedy zírám, kolik různých burmese existuje :shock: Já myslela, že jsou tak maximálně tři, normální, aguti a wheaten...

co vim od nevi, tak aguti a wheaten je to same :lol:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Kimik » 13 dub 2010 21:30

Se nám to nějak zamotává :roflcry: Já měla za to, že je burmese normální, pak burmese aguti a wheaten je zesvětlalá burmese. Náš Damián měl být wheaten, byl opravu hodně světlý, ale aguti nebyl ani náhodou. Ale samozřejmě jsou to jenom moje domněnky, třeba je to úplně jinak...
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod nevi » 13 dub 2010 23:17

Ono je to ještě složitější...
Tak barmský gen je kodominantí, takže Bubu je burmese, BuBu sable burmese. (A to ne každý potkan, projevuje se to jen u těch, co nemají "normální zabarvení, tj, u himalájců, siamů a albínů.)
A burmese má i aguti "formu", takže je jeste wheaten burmese alias burmese aguti a pak ješte i sable aguti. A některého takového bych chtěla :loveit:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Lemonka » 15 dub 2010 01:11

Já vám to ještě víc zamotám - on totiž může být klidně i blue burmese:) Aj i jiné barvy. A samozřejmě i v agouti. Viz např. http://www.potkanmarvel.wz.cz/miminka-aktualni-L3.html Ale nedoporučuje se to.
Mimo to mám teď ve vrhu dva odstíny wheaten burmese - http://www.kralici.cz/potkani/alba.asp?a=6972 Zatím jsem nevykoumala co se mi do toho přimíchalo.
Jo a sable burmese získáte z krytí např. dvou burmáků.
Lemonka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod womi » 15 dub 2010 06:07

No, máš tam toho jednoho pěkně narezlého :shock:
JInak já budu krát burmese samičku burmese wheaten samečkem. Takže očekávám burmese, burmese wheaten a sable. Tak se necháme překvapit :loveit:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů