Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Změny barvy

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re:

Příspěvekod Potky » 17 kvě 2008 15:16

withoutme píše:no třeba potkani s husky znakama je mají jako mláďata černé a časem až hodně světle šedé

a je to pravidlo? stáva sa to u všetkých husky?
Potky
Růžovka
Růžovka

Re: Změny barvy

Příspěvekod Nergita » 17 kvě 2008 15:53

jasně, pokud má potkan znak husky, vždy vysvětlá, někteří dříve, nekteří později ale zesvětlají všichni (což ale neznamená, že každý je jako starý bílý).
Jaká je původní barva potkana je vidět u mladého zvířete, než zesvětlá.

withoutme: jak sama píšeš, husky je znak, proto není pravidlo, že všechna mláďata se znakem husky jsou černý ale můžou být jakékoliv barvy.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Zuza » 17 kvě 2008 16:32

Náš původně černý Artík prostříbrněl a u předních pacek zrezivěl :roflcry:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod jani » 20 čer 2008 21:48

mám opět dotaz. Liška (nejspíš champagne husky) mi vybledla takřka na bílo, což mi je jasný, ale nechápu proč se jí za krkem začal dělat takový " limec " zrzavých chlupů :shock: už to má tak 2 měsíce a je to čim dál výraznější. jestli by to bylo z jídla které obsahuje červené barvivo ? (rajče, mrkev, jahoda..) fakt netušim co to je..ale přece jí nepřestanu dávat červené jídlo :lol:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod eva.jingle » 20 čer 2008 22:55

Nemůže to být od porfyrinu?Vezmi navlhčenou vatičku a zkus to setřít :smi:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 20 čer 2008 22:57

Myslím že ne, Iris to má taky.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod jani » 20 čer 2008 22:58

eva.jingle píše:Nemůže to být od porfyrinu?Vezmi navlhčenou vatičku a zkus to setřít :smi:

evi, 2 měsíce od porfirinu upatlaná není :lol: (už jsem ho u ní vlastně nespozorovala hodně dlouho)... btw to jsem si myslela na začátku, ale je to prostě srst..... :smi:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod eva.jingle » 20 čer 2008 23:05

;) napadlo mě to,protože jedna z mojich holčiček,která má dýchací potíže,má opravdu porfyrin na krku,jak se čistí,tak si to tam zanese a když jí to neutřu já,tak to tam zůstane ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod jani » 22 čer 2008 21:06

tak jsi měla, Evi pravdu :hiding: :hiding: :hiding:
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod jani » 05 črc 2008 17:45

vyrezlo nám čelíčko :lol: Obrázek
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Easinka a Martinka » 18 črc 2008 09:01

Já mám černou potkanku s berkshire a asi před 3týdny začíná mít hnědý flek na zádech :( docela mě to naštvalo, chtěla jsem ji uchovnit ale třeba se to ještě změní :? alle zvláštní je že v tom stejným místě i tvaru má kamoščin potkan taky světlejší barvu :lol:
Easinka a Martinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Easy of Bangala

Příspěvekod Cirien Brisse » 18 črc 2008 09:17

Easinka a Martinka píše:Já mám černou potkanku s berkshire a asi před 3týdny začíná mít hnědý flek na zádech :( docela mě to naštvalo, chtěla jsem ji uchovnit ale třeba se to ještě změní :? alle zvláštní je že v tom stejným místě i tvaru má kamoščin potkan taky světlejší barvu :lol:

Nedávno se rezavé fleky v srsti potkanů řešili na kralici.cz/potkani, většina jich se dávala za vinu stravě, prý úplně vynechat mrkev a karoten jako takový, doporučuje s evyzkouošet úplnou změnu krmiva.
Anelka - černá, irich, má tento hnědý flek taky, spíše až do rezava, občas zmizí, občas se objeví.
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Terez » 19 črc 2008 20:14

Tak jsme na tom podobne, barnabasek, ac v mesici krasny cerny dumbacek, tak ted ve trech uz je vyrezly nad prdelkou, na bocich, taky se chlubi srandovni sesulkou na celicku...njn, stejne ho miluju, rezounka :P
Terez
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: CIPÍSEK von Zverrrimex Stížkov: D, stst standard, black, solid
KARNEVAL z CHS Algernon: D, srst standard, russian blue burmese, self

Za Duhovým mostem:
Kryštůfek z CHS Utahraptor: D, srst standard, mocha, solid
Rozárka: D, srst standard, americká modrá,solid
Barnabášek ( Bonitas) z Hůrky:D, velveteen, black, varieberk

Příspěvekod kawi » 23 črc 2008 19:05

tribarevny potkan....ze by chiméra? :roll:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod chesterfield » 23 črc 2008 21:22

No Špagetce hnedne prdelka, takže je tříbarevná,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů