Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Změny barvy

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Změny barvy

Příspěvekod Sharkie » 13 pro 2007 14:20

Mne moj americky modry Tuli tiez meni babatkovsku srst a hra pri tom vsetkymi farbami :)
Najlepsie je, ze kazdy tyzden vyzera inac... teraz ma na chrbte a na bokoch tri tmave pruzky a na hlavicke svetle kolecka okolo oci... minuly tyzden vyzeral zase ako keby si koniec cumaku namocil do svetlej farby :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Nightwolf » 19 pro 2007 11:13

no ja bych mela dotaz ohledne huskynu. Mame doma jednoho kluka asi 6 mesicu. Ma nadhernou kresbu a barvu agouty. Jen ted jak bela tak kresba je cim dal tim min videt. Jak se to dela s uchovnenim? Musim ho tam donyst jeste nez uplne vysvetla? nebo posuzuje se vubec u husky potkanu kresba pri uchovneni? ono se to totiz s vekem docela meni a nez ma potkanek predpisovou vahu tak uz hodne zesvetla.
Nightwolf
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holky. Krtek, Myš, Cheza, Kira, Bonpari of X-Rats, Cyradis Rats of Darkness, Aileen Angarats, Arda Angarats, Hope Rats of Darkness, Esper von Nergrita, Verdrin, Jůlinka, Chipo Angarats, Chana Angarats, Dweia Angarats, Coolrattie of X-Rats, Calisto Angarats, Ceres Angarats, Crystabel Angarats.

Kluci: Sanchez a Sabien von Edrimea, Bender, Fry, Berk Angarats, Boo Angarats, Baltazar Angarats, Baal Angarats, Explorer od Adush, Kain, Abel, Frank Rats of Darkness, Azrael Angarats, Aion Angarats, Auron Angarats, Eloton-suru Angarats, Chamdar Angarats, Chrono Angarats, Cahir Angarats, Cernnunos Angarats, Creon Angarats, Cryton Angarat, Ascar Angarats.

Ti co nás opustili jen docasne a cekaji za duhovym mostem v medovem ráji: Jůlinka I, Jůlinka II, Jůlinka III, End od Adush, Cream Rats of Darkness,vrh F od Angarats. Elder Angarats, Durnik Angarats.

A naši nepotkaní zvířecí přátelé: Lhasa Apso Sherina, Kikina a Malej, jorkšírka Eliška, pouliční směs Benžák a bílé myšky Twinkee.
Chovatelská stanice: Angarats

Příspěvekod Nergita » 19 pro 2007 12:31

Na uchovnění se může, až když má potkan registrační váhu a u husky je nějaký prostě už hodně světlý, některý méně. Ale i tak, kresba bude alespoň trochu vidět.
Viděla jsem starší platinovou husky samičku a i tak kresba vidět byla. Huskyho mám taky ale ještě poměrně mladýho, takže jak moc vysvětlá nevím ale mám za to, že určitě by kresba měla být alespoň trochu vidět - prostě úplně čistě bílý nebude.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod myjka » 20 pro 2007 09:02

Na mojej akashi (champagne husky) tiez pri dobrom svetle zbytky kresby vidno. :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

"Barevná" kůže, aneb co z toho bude

Příspěvekod Lady.Blackie » 06 bře 2008 19:03

Potřebovala bych menší pomoc s Iggym. Původně jsem myslela že ještě prostě není úplně osrstěný, ale ani po nějakém týdnu mu toho víc nenarostlo a když jsem ho vzala na světlo, zjistila jsem, že část kůže pod srstí má klasicky růzovou a část černou (hlava a zadeček). Vypadá to, že by tam měl být tmavší zbarvení, ale zatím je komplet černý, nebo spíš čokoládový. Navíc ta jeho srst je od ostatních (nepřesrstěných) potkanů úplně jiná, kratší a jakoby sametová. Je ze zverimexu, takže o předcích nevím zhola nic... :/ (viz. fotka)
Obrázek

A ještě dotaz - mohly by se objevit nějaké problémy při křížení fawn (samička) a beige (samec)?
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Re: "Barevná" kůže, aneb co z toho bude

Příspěvekod Bethan » 09 bře 2008 12:30

Ta řídká srst vypadá fakt hodně divně :shock: něco takovýho se může teoreticky stát při křížení fuzzXrex, ale to ve zveráku neni moc reálný ten pigment je taky divnej...fakt nevim čoveče :| jinak křížení beige/fawn je dokonce ve stejné barevné linii, takže je přímo vhodné
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Lady.Blackie » 09 bře 2008 19:49

Taky už jsem z toho jelen. Teď se srst ještě zkrátila a je zase o něco řidší (i když rovnoměrnější), pigmenty zvýraznily a dokonce už jsme mu našli i "srdíčko" na kulkách. Už nevím, co s ním... docela podivná potvůrka. Ale dokud je zdravý, je to jedno...

Ale taky u nás ve zveráči je možné asi všechno. Naposled co jsme tam byly s kamarádkou, kupovaly jsme k jejímu chlapečkovi ještě jednoho kluka, regulerně BEW.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Příspěvekod Zuza » 09 bře 2008 20:13

Podobné "paskvily" měli ve zveráku v Modřanech (nevim jak se jmenuje, ale na zdi zvenku na baráku mají namalovaného sklípkana).. Byla to taková "opelichaná" miminka a ta paní mi tvrdila že je to normální, že jsou to rexové, což je samozřejmě hloupost :smi: ale mimina vypadala jinak taky zdravě :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Lady.Blackie » 09 bře 2008 20:32

Tak, máme další zvrat. :shock:
Srst na tmavých místech je asi klasická, je hustší, jemnější a kůže už skoro neprosvítá. Ale ta růžová místa mají čím dál kratší chlupy. Začíná to vypadat jako poloviční fuzz. :shock: :roflcry:

Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod myjka » 11 bře 2008 08:36

Aky je stary? nie je to len mohutnejsie presrstovanie?
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod eva.jingle » 11 bře 2008 08:55

Lady.Blackie-takhle prapodivně přesrsťoval můj Bač,měl na některých místech úplně fuzzí srst a jinde rexáckou,několik týdnů se mu ty mapy chlupů střídaly po těle,pak se tustálilo a je z něj normální rex :smi: (jinak Bačík je taky ze zveráče)..ale ten pigment se u něj nijak neobjevil-možná proto že je světlý
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Polaire » 17 bře 2008 21:32

Zrovna hledám jestli existují tříbarevní potkyši :D Můj buřtík je krásný černobílý hooded. Před půl rokem mu zhnědla náprsenka, tak jsem z toho byla docela vykulená. Ale jak tak koukám, je to normální :lol: :roflmao:
Polaire
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozára, Josefína a Boxi. Za duhovým mostem řádí Scratchy

Příspěvekod Anie » 01 dub 2008 15:38

Mám, krom jiných, černého nestandardního berka. Je to asi čtrnáct dní, co začal světlat, mezi černými chloupky mu raší šedé a stříbřité. No jsem zvědavá, jak bude jednou vypadat..
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jack, Brown Rats of Darkness, Ricky

Příspěvekod Nightwolf » 03 dub 2008 12:07

no me to napadlo az ted, ale muze mit stejne vlastnosti svetlani i hooded potkan? Mame ze zverimexu dve samicky, jednu Kiru, kterou jsme si prinesli asi pred rokem, je to hooded a byla takova tmave stribrna kdyz jsme si ji brali a ted ma zada uplne stribrny, neni to jako smes bilych a sedych chlupu jen stribrite sedy, jeste jsem takovou barvu nevidela, byla teda dost svetla uz jako mala, zadna cerna a pak stribrna jako je to u huskynu. A druha holka Julinka byla takova ta bezna oranzova jak jsou vsude k videni ve zveracich (nevim co je to za barvu asi amber :| v tehle barvach se nevyznam), kresbu ma taky hooded, dokonce moc hezkou ale ted uz skoro vypada jako bila. Celej ten pruh je videt jen v urcitym svetle a je takovej svetlounce kremovej. Tak nevim, muzou to bejt husky hoodedi? :oops:
Nightwolf
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holky. Krtek, Myš, Cheza, Kira, Bonpari of X-Rats, Cyradis Rats of Darkness, Aileen Angarats, Arda Angarats, Hope Rats of Darkness, Esper von Nergrita, Verdrin, Jůlinka, Chipo Angarats, Chana Angarats, Dweia Angarats, Coolrattie of X-Rats, Calisto Angarats, Ceres Angarats, Crystabel Angarats.

Kluci: Sanchez a Sabien von Edrimea, Bender, Fry, Berk Angarats, Boo Angarats, Baltazar Angarats, Baal Angarats, Explorer od Adush, Kain, Abel, Frank Rats of Darkness, Azrael Angarats, Aion Angarats, Auron Angarats, Eloton-suru Angarats, Chamdar Angarats, Chrono Angarats, Cahir Angarats, Cernnunos Angarats, Creon Angarats, Cryton Angarat, Ascar Angarats.

Ti co nás opustili jen docasne a cekaji za duhovym mostem v medovem ráji: Jůlinka I, Jůlinka II, Jůlinka III, End od Adush, Cream Rats of Darkness,vrh F od Angarats. Elder Angarats, Durnik Angarats.

A naši nepotkaní zvířecí přátelé: Lhasa Apso Sherina, Kikina a Malej, jorkšírka Eliška, pouliční směs Benžák a bílé myšky Twinkee.
Chovatelská stanice: Angarats

Příspěvekod krysa » 03 dub 2008 20:03

mně teď začal bělat kiwouš, původně byl něco mezi černouškem a aguťákem, ale najednou se mu začal měnit znaky (původní hooded má najednou flíčky) a kolem očí už zbělal, barví se mi do modré :shock: tak by mě zajímalo, jak dopadnem :)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů