Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Změny barvy

Vše o barvách a varietách potkanů.

Změny barvy

Příspěvekod VeronikaL. » 14 čer 2005 14:27

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaká potkaní "specialita" měnit v průběhu dospívání barvu.
Když Katka přinesla Vilibalda, byl bílý s černými skvrnami. Teď je mu půl roku a je skoro bílý, kdysi černé skrvny jsou světlounce stříbrné. ´Dcera říkala, že slyšela, že u potkanů jsou takové změny barvy časté.
Docela mě to překvapilo, protože u jiných zvířat jsem nic takového zatím nezažila.
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 14 čer 2005 18:13

no třeba potkani s husky znakama je mají jako mláďata černé a časem až hodně světle šedé
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

srst se meni

Příspěvekod Morrigna » 14 čer 2005 20:49

vsimla jsem si, ze husky je v mladi bilocerny tak, ze ma bily cumak a takove vecko k usim, vrsek zad tmavy, ale pak zesvetla casto az skoro do bila.
Berksire, ty cerny s bilejma pacinkama a briskem zase ze syte cerne meni az na hnedo rezavou. Nase Tara ted zmenila barvu srti, ale jen na zadech, boky zustaly, je to videt jen pri urcitym svetle a vyfotit to nejde :evil:
Morrigna
VIP
VIP

Změny barvy

Příspěvekod VeronikaL. » 15 čer 2005 08:30

Tak máme asi speciálního Vilibalda :D
Je fakt skoro bílý, s náznaky stříbrných skvrn.
Ale já vlastně ani nevím, jaká je Vilibald barevná odrůda. Dcera ho dostala ve zverimexu bez bližších podrobností.
Nakonec je to jedno, máme ho rádi, jen mě zajímalo, jak to je. :D
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Venaan » 15 čer 2005 09:34

Myslím, že to bude nějaký nestandard husky :D, protože husky světlají přesně jak popisuješ a ve zveráčích se vyskytují často
Venaan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Danny » 15 čer 2005 11:21

Taky myslim, ze to bude husky...ti se takhle v prubehu zivota zbarvuji... :)
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Navel » 16 čer 2005 20:19

jj..souhlasím..bude to husky:-)taky jednoho takového máme....Viktora.Když byl prcek,tak byl černo-bílý a s věkem světlá a světlá :-)
fotka je případně na
http://www.navel.wz.cz
v "seznamu"....Viktor
Navel
Skákavka
Skákavka
Potkani: potkani, křečci syrští, křečíci roborovského, myšky, dvě andulky, jedna jezevčice Píďalka, mnohonožky, šneci, pavouci... no je nás hodně :)
Chovatelská stanice: Navel

Příspěvekod eleanthis » 18 čer 2005 21:18

samozrejme to byl husky.... specialita techto potvurek je ta, ze vas za cas pekne vypecou a z krasnych kakaovych, cernych nebo medovych potkanu se vyloupnout sedy smudlove...
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

barva

Příspěvekod werulda » 03 led 2006 17:07

ja mam 3 mesicniho potkanka kdyz jsem si ho privezla byl cerny asi pred mesicem se zacal menit mezi ty cerne chlupy se mu vmisily bile nejdriv malo a ted je takovej celej....ale cetla jsem ze je to cerna varienta s postribrenim ale je zvlastni ze se zmenil a podelsi dobe ale je krasnej a to je hlavni :lol:
werulda
Růžovka
Růžovka

re:

Příspěvekod Spritan » 03 led 2006 17:12

jo ja mam taky husky a asi pred 1 mesicem ted je ji asi 4.5 mesice zacala rapidne sedivet... vic se mi libyla cerna :( ale prirodu hold nezastavime :)
*Marty*
Obrázek
Spritan
Růžovka
Růžovka

Re: barva

Příspěvekod Elenloth » 03 led 2006 18:57

werulda píše:ja mam 3 mesicniho potkanka kdyz jsem si ho privezla byl cerny asi pred mesicem se zacal menit mezi ty cerne chlupy se mu vmisily bile nejdriv malo a ted je takovej celej....ale cetla jsem ze je to cerna varienta s postribrenim ale je zvlastni ze se zmenil a podelsi dobe ale je krasnej a to je hlavni :lol:

Můj potkan je taky prosříbřený a taky to u něj začalo až kolem tří měsíců.Chtěla jsem černého a on mě vypekl a fakt slušně prostříbřel.Ale vypadá to moc hezky :lol:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Re: srst se meni

Příspěvekod Elenloth » 03 led 2006 18:59

Morrigna píše:vsimla jsem si, ze husky je v mladi bilocerny tak, ze ma bily cumak a takove vecko k usim, vrsek zad tmavy, ale pak zesvetla casto az skoro do bila.
Berksire, ty cerny s bilejma pacinkama a briskem zase ze syte cerne meni az na hnedo rezavou. Nase Tara ted zmenila barvu srti, ale jen na zadech, boky zustaly, je to videt jen pri urcitym svetle a vyfotit to nejde :evil:

Aha, a já si začala říkat, že Pepa na některých místech dostává nádech do hněda.No doufám že nedostane nějakou "kanální barvu" :lol: je takový hezký černý berkshirek. :wink:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod KatyQ » 03 led 2006 19:40

Když byla má potkanka malá, měla na sobě rezavou japonskou kresbu. Teď (1,5 roku+) je kresba vidět jen když na ni dopadá světlo tím správným směrem. Je skoro bílá. A oba mí huskíci vesele stříbrnatí. Jak tak na to koukám, budou změny barvy u potkanů celkem běžné ...
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

Příspěvekod Adéla » 03 led 2006 20:34

Fiona byla jako malá dokonale černá a teď taky chytla místy nádech do zrzava a do šedohněda. Elenloth, neboj, u těch skvrn se to zastaví :)
Já jsem teď viděla bezva chameleóna. Přinesla jsem si z Navelu Molly, zítra jí budou přesně dva měsíce, měla být siamská. Před měsícem, když jsem ji dostala jako čerstvě odstavenou, byla taková světle krémová a na čumáčku a u ocásku přecházela do jemně tmavší šedobéžové. Asi po 10 dnech najednou začala měnit chmýří za dospělou srst a zničehonic začala vypadat jako kapucín - světle krémové tělo a o stupínek tmavší hnědobéžovou hlavu a pruh na zádech. V pátek byla ještě pořád taková, už jsem myslela, že jí to zůstane, ale odjela jsem pryč, včera jsem se vrátila a Molly už pruh nemá, zůstala jen hlava a zbytky proužku u ocásku a začal jí tmavnout nos, jak se na siamačku sluší. Hlavu má teď takovou různobarevnou jako tetka se špatně obarvenými vlasy, protože má ještě ke všemu bílý flíček na čele :lol: Jestli se mi ji podaří vyfotit, tak pastnu fotku, ale ona je Molly zatím taková nevyfotitelná :]
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Helinka » 04 led 2006 12:48

No ja mam zase huskynku, kdyz byla mala byla cerna, to ji samozrejme nezustalo a uplne zesedla, ted ji je rok a pul a zase tmavne tak nevim :?
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Barvy a variety potkanů