Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Fuzz

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Fuzz

Příspěvekod Nergita » 09 črc 2012 08:19

Velveteen je dominantní, takže jeden z rodičů musel být velveteen.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Pepinie » 09 črc 2012 09:15

Na to jsem zase zapomněla, nejspíše velveteen fuzz :)
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Jitulle » 09 črc 2012 11:50

Oba rodiče jsou fuzz, viděla jsem je na vlastní oči. Asi mám doma spíš nějakou raritu :)
Jitulle, Bobík, Pupík a Jupík
Jitulle
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bobík, Pupík a Jupík

Příspěvekod Pepinie » 09 črc 2012 13:47

a jak si přes tu plešatost poznala, že to není velveteen fuzz? bohužel se objevují i takové patlaniny...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Jitulle » 09 črc 2012 13:55

Nepoznala, jenže jestliže jsou plešatí, tak mají z fuzze více, že... Pokud někdo z jeho prarodičů není velveteen, to jsem nepopřela.
Jitulle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 09 črc 2012 20:41

Jitulle píše:Nepoznala, jenže jestliže jsou plešatí, tak mají z fuzze více, že...

jak mají z fuzze více? to je blbost ne?
Prostě jeden z rodičů tvýho myšáka byl fuzz i velveteen. A u Tvého myše se to otočilo zpátky je velveteen s fuzz genem (pokud se nepletu).
Každopádně je to celkově asi chytře krytá linie...
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Jitulle » 09 črc 2012 20:48

Já se sem nepřišla hádat. Neberu to z toho odbornýho hlediska, jen čistě vzhledově. Když vidím plešatýho potkánka, který vzhledově odpovídá fuzzovi, automaticky mě napadne, že je to fuzz. O dalších předcích jsem opravdu nepřemýšlela, ani nevím, odkud paní potkánky má a jestli jsou vůbec předkové známí. Třeba ani nemají mezi předky žádného velveteena, ale prostě křížením fuzzíků vznikla spatlanina, co vypadá jako velveteen, fakt nevím :lol: Přišla jsem se sem pouze poradit a jak tak vidím, úplně běžné to není a to mi stačí :whistle:
Jitulle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 10 črc 2012 07:51

Jitulle: určitě by ti takhle chlupatý potkan nevznikl jen křížením fuzzů. Určitě bude jeden z rodičů velveteen (případně špatný rex) "převlečený" za fuzze. Vsadím se, že pokud by jsi tvým potkanem nakryla se standarda (teď si nevybavuji jestli máš samce nebo samici), tak budeš mít ve vrhu standardy a velveteeny a pokud by ten standard nesl Fg, tak i fuzze. Fuzz gen se v linii táhne snad až 7 generací zpátky.

Já taky když vidím plešatýho potkana, kouknu na fousky a řeknu je to fuzz. Těžko bych taky hledala skrytýho velveteena.
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod PxNxDx » 10 črc 2012 18:04

ok, to beru. Ale netrvám si na tom, že když byli oba rodiče fuzzove, musim já mít fuzze, ikdyž to viditelně fuzz není :smi: Prostě to je normální velveteen :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Jitulle » 10 črc 2012 21:10

Samozřejmě si automaticky nemyslím, že jsou rodiče čistí fuzzíci. Viděla jsem je, jako fuzzové oba vypadají, ale opravdu nevím co v sobě nesou. Zkusím ještě pokecat s paní, od které ho mám (je to sameček), ale jak jsem psala, není to zkušená chovatelka. Já taky nejsem pro, aby se takto množili potkánci, ale tím, že je to známá, tak jsem si ho od ní vzala, nic víc. Dám sem ještě vědět. Co já vím, tak samičku mají ze zverimexu... Samce nevím. Pro mě to překážka není, já se ujmu jakéhokoliv potkánka, i když vím jaký má většina z vás názor na zverimex a věřte mi, že nemám jiný...
Jitulle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod utahraptor » 12 črc 2012 18:05

Jitulle píše:Samozřejmě si automaticky nemyslím, že jsou rodiče čistí fuzzíci. Viděla jsem je, jako fuzzové oba vypadají, ale opravdu nevím co v sobě nesou. Zkusím ještě pokecat s paní, od které ho mám (je to sameček), ale jak jsem psala, není to zkušená chovatelka. Já taky nejsem pro, aby se takto množili potkánci, ale tím, že je to známá, tak jsem si ho od ní vzala, nic víc. Dám sem ještě vědět. Co já vím, tak samičku mají ze zverimexu... Samce nevím. Pro mě to překážka není, já se ujmu jakéhokoliv potkánka, i když vím jaký má většina z vás názor na zverimex a věřte mi, že nemám jiný...

Pokud vůbec ti fuzzové, co ti ukazuje, jsou rodiče vrhu. Ukazovat se dá kde co. Ten sameček na tvé fotce je podle vousků velveteen, takže jeden z jeho rodičů musel být velveteen (a možná tedy fuzz zároveň). Jinak to být nemůže, to by se nenarodil velveteen.

Známé bych poradila nemnožit, nebo se naučit chovat potkany pořádně, kdyby ten sameček měl papíry, tak by se dalo vystopovat, odkud se tam ten velveteen vzal :)
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod Jitulle » 12 črc 2012 18:54

Je to docela dobrá známá, takže vím, že by mi nelhala ;) Tím ji nechci omlouvat v tom množení, já jí k tomu taky řekla své... Každopádně každý má na to jiný názor a je mi jasné, že ti co potkánky chovají (ChS), tak ho mají dost razantní. Já nejsem pro to, aby se potkánci jen tak množili bez potřebných vědomostí, ale taky můj potkan nemusí mít PP. Vezmu si potkánka klidně i ze zverimexu, když ho tam vidím a proběhne jakási chemie :loveit:
Jitulle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 12 črc 2012 19:37

jak jsou na tom vůbec fuzzíci s ostatníma potkanama ve smečce? v tomhle ohledu mi přijdou strašně nepraktický.. když se nějak porvou, tak standartní potkan je bez škrábnutí a fuzz je skoro vejpůl.. po tom co se stalo Zubovi, si to prostě nějak nedokážu představit :oops:

Jitulle: a sama vidíš, co z toho množení může vzniknout.. potkany s papírama sem taky nikdy nemusela mít.. kluky z chs mám jen dva (jen s VP).. ale když vidím, jakej osud mají zverimexáci, tak razantně měním názor i já..
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Jitulle » 12 črc 2012 20:02

Ano, vidím, ale neřekla jsem, že mi to vadí :) Právě proto jaký mají osud, mám alespoň dobrý pocit, že nějakého můžu zachránit.
Jitulle
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 13 črc 2012 07:00

Vell: když se popere fuzz se standardem, tak na fuzzíkovi jsou škrábance hned vidět. Taky jsem mívala naháče ale mám celkem nekonfliktní potkany, takže škrábance byli málokdy.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů