Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Himalájská a siamská

Vše o barvách a varietách potkanů.

Siamský nebo himalájský

Příspěvekod Kimik » 03 říj 2007 15:31

Poradíte mi, jaký je rozdíl mezi siamským a himalájským zbarvením? Koukala jsem na http://www.hawthorn.org.uk/varieties.asp, ale moc rozdílu jsem tam nenašla a anglicky moc nerozumím, abych si to přečetla...
Mám novýho klučíka, je bílý a má tmavý čumáček a ocásek, zkusím sem dát zítra nějakou fotku a ráda bych věděla, co je zač. Když jsem si ho přinesla, měl ještě mezi ušima krásnou hnědou "čepičku", ta mu během dvou týdnů zmizela. Je to normální?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Himalájské a siamské znaky

Příspěvekod Dcerka » 18 led 2008 13:11

U siamů jsou znaky vidět hned po osrstění a základní barva je co nejtmavší do béžova. Himalájcům naopka znaky vylézají později, až okolo 5. týdne. Modré znaky opravdu vylézají později. Či-li, když to shrneme, tak nejrychleji vylezou znaky hnědým siamům a nejpozději modrým himalájcům...
Už se v tom začínám orientovat, tak se klidně ptejte. :up:
Be yourself no matter what they say! - Sting
Dcerka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Maja Serene Sunset as Skřítě (dumbo, BES s agouti znaky, solid)
Jazz Lady of X-rats (standard, modrá agouti, solid)
Karoo of X-rats (dumbo, BES s hnědými znaky, solid)
Xibalba (dumbo, americká modrá, hooded)
Chovatelská stanice: X-rats

platinum point siamese???

Příspěvekod The Treasure » 23 zář 2008 19:52

Existuje siamák s platinum znakama??? Tak nějak sem nad tím přemýšlel a nikdy sem žádnýho takovýho neviděl, máte ho někdo??? Nebo fotku nebo tak???
Nemůžu si pomoct, ale prostě miluju potkany :-D

http://the-treasure.tym.cz
The Treasure
Skákavka
Skákavka
Potkani: Happy Sankari (dumbo, platinum, solid)
Fedora (standard, amber, hooded)
Chovatelská stanice: NE, snad buudoucí The Treasure

Re: platinum point siamese???

Příspěvekod myjka » 24 zář 2008 08:12

Siamak moze existovat akejkolvek farby ale zalezi na tom ci je ta farba dostatocne tmava na to aby znaky boli vidiet a potkanik nevyzeral ako albin :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod kawi » 24 říj 2008 15:07

jaky je rozdil mezi sela point siamese a "normalnim siamakem"? je to tak, ze ten sela point jen casem jakoby vybela a vypada jako himalajec? :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Dcerka » 24 říj 2008 18:16

kawalski píše:jaky je rozdil mezi sela point siamese a "normalnim siamakem"? je to tak, ze ten sela point jen casem jakoby vybela a vypada jako himalajec? :smi:

Kdepak, jediný rozdíl je v jazyce... seal point siamese je anglický název pro siamského s hnědými znaky. Kdyby měl třeba americké modré znaky, tak je to american blue point siamese. Jinak "normální siamák" má hnědé znaky. ;) A co se týče okolní barvy, tak siamák je do krémova až béžova a zůstane tak (ale většinou mírně světlá u nás), zatímco himalájec je bílý.
Snad jsem to dobře vysvětlila. :)
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Re: platinum point siamese???

Příspěvekod Dcerka » 24 říj 2008 18:22

The Treasure píše:Existuje siamák s platinum znakama??? Tak nějak sem nad tím přemýšlel a nikdy sem žádnýho takovýho neviděl, máte ho někdo??? Nebo fotku nebo tak???
Platinum znaky opravdu moc nevyniknou, spíš bych doporučila siamáky s americkými modrými znaky nebo himalájce. ;) Tady jsou fotky mojí Bublinky... http://www.chsx-rats.estranky.cz/fotoalbum/chovni-potkanci/bublina-odadush
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Re: Siamský nebo himalájský

Příspěvekod Dcerka » 24 říj 2008 18:34

Kimik píše:Poradíte mi, jaký je rozdíl mezi siamským a himalájským zbarvením?
Siamáci mají výraznější znaky. Na čumáku a prdelce by jim měly zasahovat dále než himalájcům. Jinak himalájci jsou bílý na zbytku těla kromě znaků, zatímco siamáci jsou krémový až béžový (většina siamáků u nás však zesvětlají, což by nemělo být).
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Re: Siamský nebo himalájský

Příspěvekod Kimik » 24 říj 2008 20:58

Tak Vilík už má rok a je to krásný siamáček, tělíčko má takový špinavě krémový a krásnej hnědej čumáček. Zrovna jsme se fotili, tak mi to nedá :D

Obrázek
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: ChS X-rats (Praha a České Budějovice)

Příspěvekod Dcerka » 20 dub 2009 17:21

Přesunuto - nevi

JJ, to byl nejlepší odkaz, ten od Hašlerky. Stránky Estelle, s kterou se právě radím, jelikož ta zlaté vyšlechtila. Jinak toto jsou zlatí himalájci a pak jsou ještě zlatí siamáčci a ti jsou ještě sytější (viz. foto níže z Holandska).
Obrázek
No a můj odchovanec Fido u Romči zde (úplně dole): http://www.chk-gremleens.estranky.cz/stranka/chovni-samci

Pro Nergitu: Ten tvůj je pravděpodobně s ruskými modrými znaky a já na ruské modré tedy nevidím modrého nic celkově, takže asi tak. :lol: Klidně fotku ukaž, to neuškodí, ale Beriska mi sama řekla, že tam nic takového rozhodně nemá...
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 20 dub 2009 18:59

Dcerka píše:Pro Nergitu: Ten tvůj je pravděpodobně s ruskými modrými znaky a já na ruské modré tedy nevidím modrého nic celkově, takže asi tak. :lol: Klidně fotku ukaž, to neuškodí, ale Beriska mi sama řekla, že tam nic takového rozhodně nemá...

aha, tak to je možný. Na fotce u Grem je vidět hodně veliký rozdíl mezi mým Vilíkem a Fidem. Siama nebo himíka jsem viděla s am. modrými znaky, kde je modrá daleko více vidět.

kawalski píše:jaky je rozdil mezi tim burmesakem a zlatym himalajcem a tak :oops:

Kawi, rozdíl ve vzhledu je opravdu veliký, to si nespleteš - alespoň u mých kluků. Až budu večer ve focení Vilíka, blejsknu ještě burmesáka Galouše a siamku s hnědými znaky Saharahsahe.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Dcerka » 20 dub 2009 21:28

kawalski píše:dcerko, to mi pripada jako burmesak ( laicke oko holt, ale zase jsme na otm o trochuz lepe nez ti potkanare, co pro ne existuje cerna, bila a to ostatni :roll: :roflcry: )

je o otm nekde neco cesky? fakt na tu anglictinu nemam, tak abych si treba precetl, jaky je rozdil mezi tim burmesakem a zlatym himalajcem a tak :oops:

No, kdyby si mi řekl, že to vypadá jako siamák, tak ani nemeknu, ale barmská. :roflmao: To vypadá fakt jinak, tady máš fotku pro srovnání (vepředu zlatý himi rex, vzadu agouti barmská - tedy ta nejsvětlejší forma)
Obrázek

No a česky o nich zatím není nic. Sice jsem o to byla požádána, ale zatím se necítím být dostatečně zkušená na to, abych mohla něco takového napsat. Něco málo je na potkáncích v genetice, ale většina jsou blbosti (třeba krémová barva). Aspoň něco málo (popis barvy) bude u mne na stránkách do měsíce. ;)
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kawi » 20 dub 2009 21:40

kawi se omluvuje, prosel si stranky jedne hcovatleky, ktera ma neco, co mi pripomina toho zlateho a je to toto, coz je siamak :oops: omluvuje me ot, ze v tom vrhu jsou i burmesaci, tak jsem si to spletl :oops:
Obrázek
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Dcerka » 20 dub 2009 21:49

V pořádku, nemáš se za co omlouvat. :up: Kdyby se někomu nezobrazovala ta fotka, tak odkaz zde http://www.alphacentauri-rats.co.uk/rats/Hercules.htm
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Re: Himalájská a siamská

Příspěvekod Kimik » 11 říj 2010 19:14

Jak tak koukám na Falca, tak mám pocit, že se mi nějakou náhodou podařilo přinést domů himalájce s černýma očima :loveit: Ze začátku byl takový spíš do krémova, teď přesrsťuje a kromě čumáčku a zadečku začíná být čistě bílý. Znaky se taky objevují dost pomalu, už ho mám přes 14 dní a zatím má jenom trochu hnědý čumák. Na té fotce to asi není moc poznat, ale myslíte, že je to opravdu himalájec?

Obrázek
Kimik
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů