Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Himalájská a siamská

Vše o barvách a varietách potkanů.

Re: Himalájská a siamská

Příspěvekod nevi » 20 srp 2011 19:26

Bylo mi to vysvětleno tak, že himalájská má znaky menší, kromě toho že je světlejší. Jestli má teplota vliv i kromě barvy znaku i na jeho velikost, to teď nevím.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 20 srp 2011 20:50

mno, imho s tmavnutím souvisí i velikost znaku (čím tmavší znak, tím bývá i větší, protože stínování se logicky rozšíří)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod endurance » 24 srp 2011 11:02

Prosím je rozdíl mezi siamskou a seal point siamese?
Miluju je a dala bych za ně všechno na světě. Dělám chyby, to přiznávám, jenže je neopomíjím a nesnažím se na ně zapomenout, ale poučit se z nich.
endurance
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Packa, Sisinka, Fergy Tasha, Vločka, Princezna a Urania Beris
Chovatelská stanice: Taffy

Příspěvekod Nergita » 24 srp 2011 12:01

seal point siamese je siamský s hnědými znaky, pak je např. russian blue point siamese - siamský s ruskými modrými znaky, mink point siamese - siamský s mink znaky atd.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Dcerka » 03 zář 2011 19:23

Nevi, takhle se to nepozná. Ano, agouti znaky mohou být světlejší, ale to spíše záleží celkově na sytosti zbarvení potkana. Pěkný tmavý s agouti znaky může vypadat jako pobledlejší s hnědými a nic nepoznáš. Podle rodokmenu to taky nepoznáš, jelikož je to blbě poznatelné a málokdo z chovatelů to vůbec odlišuje. Poznat to jde dobře u siamů podle jasné čáry na boku, která odlišuje tmavší horní stranu potkana od světlejší spodní v jakémkoli věku. U himi to jde jakš takš vidět u mimin nejlépe okolo desátého dne, jinak většinou moc ne. Každopádně i na toto určení to chce mít zkušené oko a ne vždy je to 100%. Jinak nejlépe se to smaozřejmě pozná křížením třeba na černého potkana. :smi:
Be yourself no matter what they say! - Sting
Dcerka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Maja Serene Sunset as Skřítě (dumbo, BES s agouti znaky, solid)
Jazz Lady of X-rats (standard, modrá agouti, solid)
Karoo of X-rats (dumbo, BES s hnědými znaky, solid)
Xibalba (dumbo, americká modrá, hooded)
Chovatelská stanice: X-rats

Příspěvekod Dcerka » 03 zář 2011 19:45

Koukám, že jste řešili siam a himi. To už jsem vypisovala dříve. Himalájský potkan je bílý. Zbarvené má akorát uši, čumák (trojúhelníkově nejširší u špičky nosu, zužuje se mezi oči a nepřesahuje jejich spojnici a většinou nebývá širší než šířka nosu), nožičky a okolí ocasu (pouze mírné kolečko okolo ocasu).
Siamský potkan je krémově žlutý až béžový. Zbarvené má akorát uši, čumák (trojúhelníkově nejširší u špičky nosu, zužuje se mezi oči, kde správně přesahuje jejich spojnici a vede co nejvýše, čím širší znaky jsou, tím lépe a většinou pokrývají celý čumák), nožičky a okolí ocasu (od kořene ocasu po páteři směrem na hřbet, čím výš, tím lépe).

Sytost znaků ovlivňuje teplota a hlavně genetika, ale měly by se zachovávat tyto pravidla a mezitypy vyřazovat. Plus se to dá poznat dle očí. Siamáci mají okolo duhovky pigmentovanou hranici, zatímco himi ne. U černookých to podle mne neplatí.
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 03 zář 2011 19:48

A jak to ovlivňuje teplota? Teplota při narození? Nebo kde vyrůstají? Nebo když je chladněji, tak se znaky nějak změní?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Miška » 03 zář 2011 19:56

Moje Samantha (himi) se narodila 7.7. a zatim je sněhově bílá, počítám, že tak za měsíc se mi začne vybarvovat
Miška
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ginny
Samantha
____
Prašivka † 13. května 2008

Příspěvekod Dcerka » 03 zář 2011 20:04

Kimik píše:A jak to ovlivňuje teplota? Teplota při narození? Nebo kde vyrůstají? Nebo když je chladněji, tak se znaky nějak změní?

Záleží na momentální teplotě. Tedy ne, že dnes je vedro, tak mají světlé znaky a zítra prší, tak je mají tmavší, ale na létě a zimě. V létě jsou znaky světlejší a naopak. Jde o momentální situaci a ne o to, kdy se narodí.
Dcerka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 03 zář 2011 20:35

Vidíš, to jsem si nikdy nevšimla :oops: To se musím na Falca dobře podívat, jestli to bude vidět ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Miruš » 29 říj 2011 12:24

Ahojky, může mít himalájka s černým (po černých rodičích) siamáčky? Z kalkulátoru Utah mi jaksi lezou samí černí,ale v tom vrhu (ze kterého mám zamluvenou holčičku) jsou 4 černí a dva zatím krémoví mimušáci :smi: Ty bych viděla právě na siamy (mají červené-ne růžové oči)
Miruš
Růžovka
Růžovka
Potkani: Brandy ´s Black Spoon-rus.modrý
Wally z Podkroví-rus.modrá
Chester-černý
Alba-albínka
Anett-černá
Zuza-černá
Sisi a Stefan -siamáci
Arašíd von Havel-siam
Jméno ještě nemáme-huskounek
zapomněla jsem na někoho? :-D

Příspěvekod utahraptor » 29 říj 2011 17:52

Miruš píše:Ahojky, může mít himalájka s černým (po černých rodičích) siamáčky? Z kalkulátoru Utah mi jaksi lezou samí černí,ale v tom vrhu (ze kterého mám zamluvenou holčičku) jsou 4 černí a dva zatím krémoví mimušáci :smi: Ty bych viděla právě na siamy (mají červené-ne růžové oči)

Ano, himalájka s černým může mít siamáčky, pokud černý otec má v předcích siama nebo himalájce :)
utahraptor
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: ChS Utahraptor

Příspěvekod Miruš » 29 říj 2011 18:00

Děkuji Utah :D Já mám jen informaci, že černý taťka má oba rodiče černé, ale co bylo předtím se neví :smi: Tak tam zřejmě siam nebo himík nějakej byl. Ještě jednou Ď :up: Ti dva podle fotky jsou fakt krémovoučcí,původně si paní myslela, že to budou albínci, tak jsem se hned ozvala :roflcry: A nakonec asi budu mít siamku :dancing:
Miruš
Růžovka
Růžovka
Potkani: Brandy ´s Black Spoon-rus.modrý
Wally z Podkroví-rus.modrá
Chester-černý
Alba-albínka
Anett-černá
Zuza-černá
Sisi a Stefan -siamáci
Arašíd von Havel-siam
Jméno ještě nemáme-huskounek
zapomněla jsem na někoho? :-D

Příspěvekod Sharkie » 06 lis 2011 13:43

Dcerka píše:Himalájský potkan je bílý. Zbarvené má akorát uši, čumák (trojúhelníkově nejširší u špičky nosu, zužuje se mezi oči a nepřesahuje jejich spojnici a většinou nebývá širší než šířka nosu), nožičky a okolí ocasu (pouze mírné kolečko okolo ocasu).
Siamský potkan je krémově žlutý až béžový. Zbarvené má akorát uši, čumák (trojúhelníkově nejširší u špičky nosu, zužuje se mezi oči, kde správně přesahuje jejich spojnici a vede co nejvýše, čím širší znaky jsou, tím lépe a většinou pokrývají celý čumák), nožičky a okolí ocasu (od kořene ocasu po páteři směrem na hřbet, čím výš, tím lépe)

takze pokial to chapem spravne, tak Vlocka (cierne oci) je siamak a Ruby (cervene) je himalajec, hej?

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Hayam » 06 lis 2011 13:47

Ja si myslím, že bude taky siam, len červenooký a s ruskými pointmi. Tie bývajú menej výrazné ako hnedé. Čo som videla himíkov, tak majú oči skôj pink než červené :)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

PředchozíDalší

Zpět na Barvy a variety potkanů