Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Daruji potkáně

Sháníte potkana? Podívejte se sem!
Zároveň se dozvíte kde se narodili noví potkani.
Pravidla fóra
Uvádějte, odkud jste.
Pokud nabízíte odrostlého potkana, uveďte jeho pohlaví a věk. Nejlépe přidejte fotografii.
Vyhrazujeme si právo mazat inzeráty neaktualizované déle než 3 měsíce.

Daruji potkáně

Příspěvekod Sára » 22 úno 2015 13:36

Ahoj všem. Mám doma potkaní slečnu Ellie. Byla pořízena ve zverimexu ale je zdravá( byly jsme u veterináře a je přeléčená antibiotiky). Je mladinká ale přesný věk nelze určit. DARUJI ji do dobrých rukou i s přepravkou. Důvodem je to že se nesnese s mojí starousedlicí a proto pro ní hledám nový domov. Případné zájemce prosím aby se obraceli na můj e-mal: rubi-sara@seznam.cz pro bližší info. Jsme z Mnichova Hradiště ale pobývám i v Liberci popřípadě jí můžu na kratší vzdálenost dopravit
Naposledy upravil Sára dne 08 bře 2015 11:37, celkově upraveno 1
Když se mi v noci zdá, že umím lítat, tak nebudu hned ráno skákat z okna, abych to vyzkoušela.
Sára
Růžovka
Růžovka
Potkani: Čita

Re: Daruji potkáně

Příspěvekod Dr.Jenny » 23 úno 2015 10:05

jak se nesnese? u holek to je velice vzácné, že by se opavdu nesnesly... většinou to jen bývá hašteření, která jen majitel nerad vidí...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Sára » 23 úno 2015 13:14

Starousedlice je příjde mi dost agresivní... slyšela jsem že seznamování není zrovna žádný med ale moje původní potkanice do mláděte kouše (a tím myslím jakože až do krve) a i když se maličká brání tak nepřestává útočit. Pokud se jí malá snaží utéct tak jí pronásleduje a opět zaútočí...pak jsou klidnější období kdy si jí nevšímá pokud se nehýbe ale jakmile se pohne okamžitě zase na ni zase útočí... :(
Když se mi v noci zdá, že umím lítat, tak nebudu hned ráno skákat z okna, abych to vyzkoušela.
Sára
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 23 úno 2015 21:27

U mě takovou čočku teda dostaly všechny, dokonce nové mimčo malá vzala za ucho a táhla ho kus za sebou...děs a hrůza, ale ona malá pěkně provokuje a nakonec se vždy vše usadí, i když to trvá. Záda má samý šrám. Dodržela si správné postupy seznamování? neutrální území? vyčištěná a přestavěná klec? co pořídit ještě jedno mimčo, ať řádí spolu a starouše tak neunavují? Moje Jayjay nemohla womimino ani cítit snad 2 měsíce, vždy chytla rapla a teď spolu spí nejčastěji..a nejtýranější mimino je teď v kleci se všema zadobře.
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod Sára » 24 úno 2015 14:06

Postupy seznamování jsem dodržela tak jak jsou popsány v potkaní příručce...neutrální území, přperavku s malou jsem nechávala vedle klece aby se cítily navzájem...a pak teprve do čisté klece... možná jsem moc úzkosltivá ale asi na tohle seznamování nemám... počítala jsem s tím že se trošku poperou nebo poškrábou...ale rozhodně ne s tím že se budou kousat do krve... je to pro mě dost nepříjemné...
Sára
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 24 úno 2015 15:58

Jak stará je starousedlice?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 24 úno 2015 17:05

a to "do krve" je opravdu kousanec, nebo je to spíš "šlinc" - natržené podlouhlé?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sára » 25 úno 2015 08:47

Starousedlici je asi 3/4 roku. Malá měla kousanec na pacce což byl takový ten klasický...pak měla nějaký škrábance což je normal...Ale Čita (starousedlice) jí spíš jakoby vytrhává chomáče chlupů i s kůží....hlavně na zádech... a mám pocit že měla i nějaké šrámy na ocase trochu hlubší...pořádně si to už nevybyvuji protože je už chovám odděleně... V té potkaní příručce jsem se právě dočetla že by potkan neměl nováčka pronásledovat když se snaží utéct nebo schovat což Čita přesně dělá... vždy když byla malá Ellie v kleci byla úplně paralizovaná strachem a za celý den se nehla z místa...od rána do večera byla na jednom místě a nebo vysela na mřížích klece....třeba je to normální ale já jsem na tohle asi slabá povaha...
Sára
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kawi » 25 úno 2015 09:44

a starousedlice byla předtím sama? a teď má miminko, protože pokud ano, tak prostě neví, jak se k potkanům hcovat, byla dlouho sama :( to pak se může stát že už k ní nepřidáš nikoho :(

pokud někoho měla, tak buď může odmítat další nebo jen nechce tuhle, asi nemáš možnost zkusit seznámit s druhým miminem, bezpečně pod dozorem na neutráýlním území, nebo s jinou potkanicí, třeba od kamarádky, tedy fakt jen za předpokladu že předtím s někým žila, pokud neižla, tak to ani nezkoušej ;)
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Sára » 25 úno 2015 10:44

Udělala jsem chybu že jsem jí nechala tak dlouho samotnou...u chovatele žila s ostatními potkany asi tak dva měsíce...měla jsem v plánu pořídit k ní dalšího potkana ale příležitost se mi naskytla asi moc pozdě...bohužel nemám v okolí nikoho kdo by choval potkany takže seznámení třeba se starším potkanem je pro mě trochu z ruky...kupovat dalšího se mi moc nechce protože kdyby to náhodou zase mělo takovýhle průběh nechci mít doma tři klece...proto sháním někoho kdo by si vzal Ellie k sobě dokud je mladičká aby to pak u ní nedopadlo stejně...navíc nemám pro ní žádné pořádné ubytování jak bych chtěla...bydlí mi ve vetší přenosce...zatím to ještě jde ale až povyroste už to nebude dostačovat jejím požadavkům...kdyby jste věděli o někom komu by nevadilo že je ze zverimexu a rád by si jí vzal...s radostí mu ji věnuji...hlavně když bude mít hezké zázemí...moc mě to mrzí myslela jsem že udělám Čitě radost a ono je to spíš naopak...
Sára
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kawi » 25 úno 2015 10:52

hm, tak to bude tou samotou :(

tak sem nahoď fotku, a pokud máš FB, tak to hod semka tam je vic lidi z ruznych kraju, ale chce ot fakt fotku, bez te se udava spatne ;) jinak existuji i prevozy potkanu, takze by se dalo najit nekoho na prevoz, ja mam kluky, takze u me urco ne, ale neco se najde, uvidis :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Sára » 25 úno 2015 10:57

Foto zatím nemám v počítači určitě ho dodám co nejdřív... Na facebooku moc nebývám ale klidně ho sem dát můžu Seňor Valdez (neptejte se proč :D)
Sára
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 28 úno 2015 22:19

zkus ji hodit na fb do skupiny potkani v nouzi
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Zpět na Nabídka potkanů