Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chovatelská krize..

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Re: Chovatelská krize..

Příspěvekod nevi » 22 říj 2011 11:37

Nesmrdí tolik jako samci a mají méně dráždivou moč.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 22 říj 2011 11:40

No vidíš, to je argument do pranice :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 09 bře 2012 07:49

Mám hodně velkou krizi a to že opravdu hodně hodně velkou :( Jsem ve fázi, kdy nemám chuť vůbec na nic, netěším se za potkanama domu, protože se bojím, že zase najdu mrtvou myš. Nemám chuť si je vzít k sobě a pomazlit je, jen jim tak nasypat jídlo a nalít vodu. Tohle mě hádám přejde brzy. Doufám, že Abigail porodí miminka, aby se konečně trošku roztahly mraky. Ale jsem rozhodnutá za prvé, nenechat si žádné mimino, pokud mi vyloženě nezůstane doma a za druhé, žádnej novej potkan ke mě nesmí, dokud nebudu na počtu max. 5ti. Přestávám mít na to nervy. Nejen, že v chovu se mi nedaří, ale každou chvilku se něco sere a mě to přestává bavit. Nehledě na tom, až se odstěhuju, tak budu za menší počet ráda dvojnásob, sice tam prakticky budou mít celou místnost, ale bude to v patře a schody jsou dost blbý :roll:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Zuza » 10 bře 2012 15:58

Womi já si myslím, že je to víc, než rozumný. Já mám teď kluky tři a rozhodně se jim můžu věnovat víc, než když jich bylo 5. Natož to tvé množství.. Je to blbý, ale myslím, že je budeš mít i "radši" prostě k tomu menšímu množství si budeš moct utvořit silnější pouto..
A další věc, ušetříš čas, nervy i peníze, co se veteriny týče, to se ti bude taky hodit, když budete rekonstruovat domeček.
A třeba se ti i začne víc dařit po té chovatelské stránce, v tom ti budu moc držet palce! Hlavně nic nelámat přes koleno :) Kdyby cokoli, jsem na telefonu! :empathy:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Sharkie » 10 čer 2012 02:15

Chjo, behom mesiaca 3 mysi mrtve, z toho jedna uspana s vyhnisaym nadorom na hlave.. dalsia operovana s abcesom na uchu, ktory je o 2 tyzdne spat :( jedna chronicka ryma, dalsia mi tu dnes zacala vrkat, este neviem ktora.. ja do toho 2 tyzdne marodim, takze vobec problem ist na veterinu a doma problemy s osetrovanim, kedze mam na ne v podstate jednu ruku.. navyse do toho obcas problemy s chrbatom, takze komplikovanejsie cistenie a ked je zrovna vsetko uz skoro ok, tak sa mi rozbije karma a som bez teplej vody :weep: silne to poslednu dobu nezvladam, hlavne psychicky, uz zas nespim, jak sa pridali dalsie problemy a je toho moc :( momentalne som v stave, ze to bude chciet minimalne pauzu, kym na to nebudeme dvaja, coz sa zda tak skoro nebude.. aktualne som na 14 mysiach, 1 je vazny marod a 1 dochodca, v zime sa dochodcovia zacnu mnozit a asi to bude zle, kedze mimina na zlahcenie situacie tentokrat nebudu.. az sa bude niekedy este zakladat smecka, tak max 3-4 mysi a ani o chlp viac.. a uz ziadne zachranovanie, vzdy si s tym len skomplikujem aktualnu situaciu :(
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 10 čer 2012 05:19

Och žraločik, je mi ľúto, že to máš teraz tak ťažké, ale aj chápem, Tvoje rozhodnutie. Áj ked zachránenci, máme mat z toho radost a nie s stále nervovat. Posielame jeden ušetrený silný nervík.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zuza » 08 črc 2012 20:47

A zase se k tomu dostávám, už teď vím, že Pan Myšák a Béďa jsou buď úplně poslední, nebo na dlouhou dobu poslední potkani u mě.. Je hrozně krutý, že už to tak nějak není ono, nemají se u mě tak, jak by se mohli mít jinde, kdyby to byly holky, dala bych je hned mamině.. Dospělo to tak daleko, že je skoro nevyndávám, jen čistím, krmím, dávám dobroty a povídám si s nima.. Je mi to hrozně líto a nevím, co s tím, mám je hrozně ráda a ještě nějakou dobu tady budou.. Jednou nastane situace, kdy zůstane jen jeden a já už teď nevím, co mám dělat... Áchjooo :(
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod petra » 15 zář 2012 08:50

Zuzi, já jsem momentálně teď v té samé situaci. :(
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod Kimik » 31 črc 2013 11:42

Tak na mě vlezla taky docela drsná krize :( Dokonce už mě ani nebaví prohlížet inzeráty, koukat na zvířátka v obchodě a pod., spousta mi jich umřela a mám tu víc a víc prázdných terárek a klecí a ani mě nebaví vymýšlet, co by se do nich dalo dát. Minulý týden jsem si přinesla prcka od Womi, šoupla ho ke klukům do klece a od tý doby ho ani nevyndala a nepomazlila, prostě jenom čistím a krmím, ale ani mě nebaví si s klukama popovídat, pomazlit, pustit je kolem sebe. Jsem zvědavá, jestli se to brzy zlepší, takhle se cítím strašně smutně :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 31 črc 2013 13:19

Kimiku zlepší, tohle nemazlící a jenom sloužící údobí jsem měla docela dlouho, ael nyni z přichodem Zeuska, se to naráz změnilo. Takže se netrap, přečkej a bude zase lépe
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Kimik » 06 srp 2013 17:01

Nevím, jak řeší krizi ostatní, ale já asi potřebuju zvířátka "zachraňovat", jinak z toho nemám ten správnej požitek :oops: Včera jsme s Dr. Jenny zachránily křečka a ještě si dělám zálusk na dvě džungaračky z útulku a najednou mě to zase baví. Kdybyste věděli o nějakém potkánkovi k zachránění, tak se nám uvolnilo jedno místo v kleci :whistle:
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 06 srp 2013 17:52

jo takhle to je, tak je fajn, že si si uvědomila kam Tě Tvá krize vede. určitě se najde potkánek co zaplní prázdné místo.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 srp 2013 17:56

já jsem ráda, že jsem mohla pomoct takovýho krásnýho drobečka dopravit do domova, kde mu bude hezky konečně...:-)
potkan kluk nebo holka?? :whistle:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Kimik » 06 srp 2013 19:42

U nás jedině kluci :lol:
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 srp 2013 20:51

aaha...no kdo si počká se dočká... ono se tu nabízí k záchraně pořád něco... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

PředchozíDalší

Zpět na Nezařaditelné