Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chovatelská krize..

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Chovatelská krize..

Příspěvekod Zuza » 08 srp 2011 18:57

Zakládám nové téma, protože si myslím, že tenhle problém neprožívám a neřeším sama..
poslední dobou zase sleduji, jak mi v kleci lozí zase spíš svaz důchodců, než vitálních mladých zvířat.
Mám tam i kluky věkově kolem roku, roku a půl, co nevypadají nejlíp, to jejich rychlé stárnutí a chřadnutí mě nutí k zamyšlení, jestli mám vůbec po nynější generaci pořizovat kluky další. Ten jejich krátký život, navíc plný problémů, nemocí,.. mi připadá strašně krutý, navíc čím jsem sama starší, tím rychleji mi přijde, že plyne čas a že jsem si na kluky ještě ani pořádně nenavykla a pomalu abych se s nimi zase loučila?
Upřímně řečeno, jestli někdy dojde na stěhování a pořídíme psy, asi s chovem potkánků skončím, neříkám, že mi nebudou chybět, rozhodně to není "krátkodobá životní kapitola" jako pro mě byli křečci a andulky, je v tom kus mého života a jsou to naprosto úžasná zvířata, ale mě samotnou unavuje, že mám konečně pocit, že jsou všichni ok a pak třeba najdu někde bouličku, někdo začne pčíkat, nebo hubnout, zadní nožičky ochabovat, srst matne, mrtvičky,... je toho strašně moc a já na to asi přestávám mít nervy.. Drahý když vidí, jak vořvu každou myš, tak je ze mě taky na prášky chudák :roll: :lol:
Nebo jestli mít fakt jen ty dva myšáky, pak se toho nemůže nahromadit tolik najednou,.. nevím, prostě nevím..

Jak jste na tom po téhle stránce vy?
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: Chovatelská krize..

Příspěvekod Hayam » 08 srp 2011 19:08

Já se tohohle bála spíš ze začátku, jestli na to všechno mám a jestli dokážu u toho vydržet, jestli budu umět se o potkany starat, i když budou mít potíže a jestli mám soudnost abych jim pomohla odejít, až to bude potřeba a tak. Teď mě to chytlo hodně a čím dál víc. Spíš mám potíž se udržet, abych o nich nežvanila furt a s každým. Teď vím, že se postarat umím, jsem schopná být kvůli myši, co potřebuje čistit absces dvakrát denně doma, jsem schopná jim zajistit dobrý život, tedy v rámci mezí, jakých to já můžu ovlivnit.
Spíš naopak, když mi někdo odejde, mám potřebu jej co nejdřív kompenzovat, zalepit díru, aby to nebolelo. O to se snažím i teď, i když v rámci toho, že mě to chytlo do meze, že jsem se rozhodla nebýt jen mazlíkářem, ale i chovatelem, tak to není tak jednoduché. Nejraději bych si pořídila první mimino, které projde kolem, s odstavem teď hned, ale musím se nutit uvažovat logicky a s nějakou vyhlídkou do budnoucna, kontrolovat PPčka, přemýšlet, aby se to shodovalo s mým chovatelským plánem... a přitom bych tu chtěla mít miminko asap, abych nemusela myslet na to, že Opium už není.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Zuza » 08 srp 2011 19:15

Já se ani nebojím, že bych se nedokázala postarat, v tom jsem měla jasno už na začátku, když jsem si potkany pořizovala a vždycky dostali co potřebovali. Ale čím dál víc sleduju, jak nový nenahradí starého, jen vymění, prostě to asi začínám cítit jinak, než bych si přála. Je to asi jen chvilková krize, ale dost nepříjemná a je mi těch myšáků prostě líto, třema táhne na dva roky, jednomu bude rok a jeden je ještě prcek, jenže prcek bude muset tak v roce na kastraci, tak uvažuju, že je nejmladší, a kdyby se jednou stalo, že by zůstal sám, budu ho moct dát s těžkám srdcem mamce k holkám. Začínáme být oba docela nechutně pracovně vytížení a potkyše s sebou nemůžu furt všude tahat aby měli společnost, nebo třeba i dva jo, ale ne pět :smi: prostě jsem teď tak nějak mimo, ale rozhodně ne na úkor pohodlí myšů :up:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod womi » 08 srp 2011 19:20

Já spíš mám kriti takovou, že ne, že bych chtěla skončit s celkovým chovem, i když počty bych ráda postupně zredukovala na dvě klece. Ovšem, vzhledem k tomu, že se mi každou chvíli někdo neplánovaně "přinese" tak to jde pomalu. Řekla bych, že potkani se mají u mě dobře, v 99% mají čistou klec, jídlo mají za cenu, že bych nejedla já. i na ty operace se peníze vždycky nějak najdou, i když třeba o týden déle, ale to bych neviděla jako zásadní problém, když je něco akutního, tak na veerinu prostě jedu. Spíš mám dilema co s "chovem". Když si vezmu, jak se to u mě postupně se.e - Berdine nenakrytá, den před druhým krytím se stopne linie, takže ani Hanael nemůže krýt. U Slováků se musí linie pečlivě hlídat, teď zvažuju, jestli krýt na warcraftovi. Když vezmu Rikku, tak ta se nakrýt taky nenechala. A když se konečně povede nádhernej vrh, tak umře tatínek dřív, než jsou miminka k odstavu. Tak nevím. Mám teď zamluveného myšáka na chov, i domluvené druhé krytí Abigail, ale ještě nejsem rozhodnutá, že opravdu krýt budu. Zbylí potkani jsou vyloženě mazlíci, ještě kromě Nathaniela, ale to je taky ve hvězdách. Ovšem celkově určitě nechci být bez potkanů, sice jsem taky pokaždý v p.deli, když mi umřou, ale bez nich bych byla v mnohem větší....
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod jani » 08 srp 2011 22:55

Já to mám dost podobně jako Zuza. Myšáky chovám asi 5 let, zbožňuju je, počet mám cca pořád stejný. Ale stejně to není ono jako ta první smečka, třeba těch prvních 8 potkanů.....většině téhle smečky táhne na dva roky, a jsou to sice moji miláčci, ale přijde mi, že jsem si k nim nestihla vytvořit takový vztah jako k těm prvním....Ty nemoci mě taky štvou, jsou to malinký zvířátka a když si vezmu kolik jsem dala tisíc za operace....no děs a běs. Už tak od jara, jsem rozhodnutá, že si nebudu brát domu žádný potkany a do budoucna jich chci mít tak maximálně 4, ale spíš 2-3. Hemžení v kleci je sice super, ale mě nebaví každou chvíli objevit bouli a týden po operaci další, no znáte to.....:( Ale řekla bych, že úplně bez potkanů asi nikdy nebudu :)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Zuza » 08 srp 2011 23:00

Já hodně řeším dilema, jestli časem jen dva nebo žádný :zip:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 srp 2011 09:41

Ja tuhle krizi mela nedavno taky, kdy mi zacali odchazet potkani jeden za druhym kvuli nemocem. Miluju plnou klec potkanu, ale nejak to citim tak, ze cim vic potkanu, tim vic starosti a strachu, ze se jim neco prihodi. Nemuzu je tahat tam kam bych chtela, protoze s vekym poctem se spatne cestuje, coz u me zamena, ze roste strach z toho, kdyby se prihodilo cokoli pri cem bych je musela rychle sbalit a odejit, nepoberu je. Jsem moc rada, ze jsem mela to stesti mit 8 krysounku, ale do budoucna planuju jenom dva, maximalne tri krysaky. Ale spis dva.
Ted teda az odejdou kluci, bud poridim dva starsi potkanky nebo si dam pauzu, coz bych nechtela, jelikoz stale planuji se za dva roky odstehovat do zahranici a nechci si porizovat miminka, abych je tu pak musela nechavat. Uz jenom ted me to drti a to jsem pryc mesic a neco, jeden odesel a dva vypadaji na umreni. :cry: Bubinek je pry hrozne hubenej a Ronicek je jako v poslednim tazeni. :cry: (Ja uz chci za nima domu, holky!! :( ) To je v tuhle chvili krize u me, co dal po klucich nez odjedu. Vubec nevim.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod adahradska » 09 srp 2011 09:50

Ach jo, Krysko, to nerada slyším, Bubáček a Roník.. :(
Je to opravdu těžké, taky se vyrovnáváme s odchodem, té první, snad nám nové holky pomůžou, jen mám strach, že budeme moc srovnávat :oops:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Hayam » 09 srp 2011 09:58

Krysí, do anglie si můžeš přivézt a přestěhovat potkany sebou. Jestli jde jen o to, že chceš jít do zahraničí, to se řešit dá. Horší by to bylo, kdybys potřebovala každé dva týdny pendlovat ČR-UK.
Držím klukům palce, ať to vydrží a počkají, než se vrátíš ;)

Já nesrovnávám. Mimo jiné i proto, když umře jeden potkan, tak pořizuju druhého tak, aby nebyl stejný jako ten poslední vzhledově, a aby ani jméno příliš neupomínalo. I proto jsem teď rychle nenabrala ještě další holčičku. Možnost byla, ale všechno to byly standardní agutky solidky a to bych teď prostě nemohla.

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové

Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 srp 2011 10:13

Haji, ja se toho bojim, ze i kdybych je vezla nacerno nejakou autobusovou spolecnosti, bude prusvih. VB to ma hrozne prisny. Ale diky tobe mi zajiskrila nadeje, ze bych si mimuska poridit mohla. :twisted: Ja to musim nejak vykoumat.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kimik » 09 srp 2011 10:23

Krysko, a co třeba počkat a až budeš vědět, že se budeš opravdu stěhovat, pořídit si potom potkany přímo v Anglii? Tam je určitě spousta dobrých chovatelů, tak by to neměl být problém, ne?
Mě nedávno přišel přítel s tím, že se možná bude stěhovat za prací do Německa, jestli bych jela s ním. Jela bych hned, nic mě tady nedrží, ale se zvířatama by byl problém. Naštěstí to nedopadlo, tak to nemusím řešit, ale nejsem si jistá, jestli bych byla ochotná je dát všechny pryč jenom kvůli stěhování.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod adahradska » 09 srp 2011 10:26

Já teda nevím přesně, ale v Anglii je tuším nějaká dlouhá karanténa, nebo aspoň byla... Ale to s těma místníma potkánkama je dobrý nápad, tím by problémy odpadly.

Hay-nejde ani tak o srovnávání vzhledu, ale spíš povahově... No, byla jsem holt moc citově navázaná, třeba to bude OK...
adahradska
Superpotkan
Superpotkan

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011

Příspěvekod Hayam » 09 srp 2011 10:30

Nějaký import export z anglie a do anglie určitě probíhá, ale určitě by to potom chtělo minimálně veterinární potvrzení. Ale myslím si, že kdybys neměla jen obyč. vet potvrzení, ale i nějaký report se stěry, který by dokazoval, že nenesou nic, co by pro ně nebylo standardní, tak snad by nebyl problém. Zkus si to pohledat ;)

Ada, já prostě neporovnávám. Je jasné, že když jedna umře, žádná už nebude stejná. To máš jako s přáteli, když se přestaneš vídat s jednou kamarádkou, nebudeš automaticky předpokládát, že druhá kamarádka bude stejná jako ta první...

Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan

Pánové

Příspěvekod adahradska » 09 srp 2011 10:34

Hayam, já to chápu, ale prostě se toho trochu obávám , patrně zbytečně. Přivezu mimina a ono si mě to ochočí raz dva :P
adahradska
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 srp 2011 10:35

Kimi, to bych musela cekat dva roky. Prave proto jsem si chtela poridit dva starsi nad rok a pul po klucich, ktere bych akorat tu dobu mela, alespon bych se ujala nechtencu a mimina si poridila pak az tam.

Haji, ja to tu uz resila a nikde jsem nic prave nenasla. Jen teda letadlo padlo, tim by to neslo. Jeste se pak zkusim zeptat vetky, jestli o tom neco nevi nbo nevi kde se zeptat osobne.

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Další

Zpět na Nezařaditelné