Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkaní rekordy - aneb kolik se dožil váš nejstarší potkan?

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Potkaní rekordy - aneb kolik se dožil váš nejstarší potkan?

Příspěvekod womi » 22 kvě 2011 22:08

Nedavno jsme se SharkiE bavily, že by bylo fajn najít nejstaršího potkana fora :whistle: Takže já začnu, i když zdaleka nemám nejstarší myš na foru. Ale je pěkné vidět a číst o tom, že se někde dožil potkan víc jak dvou a půl let :yes:
Tak se pochlubte, kolik je/bylo tomu vašemu?
Beník, bez týdne 3 roky
Obrázek
Obrázek
uaaaaaa nesklonovat mi nick, proste SHARKIE vo vsetkych padoch :twisted: - sharkie
ako to mam vediet? vzdy ta sklonujem. prepac :smi: - womi
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Re: Potkaní rekordy - aneb kolik se dožil váš nejstarší potk

Příspěvekod Kometa » 22 kvě 2011 23:02

Mně se z 5ti myší dožily víc jak 2,5 let rovnou 4, jediná Karamelka to bohužel zabalila už v roce a půl. Adélka, Ballari a Bonnie zvládly těch 2,5 roku přetáhnout jen o pár měsíců, přesně nevím, nepamatuju se kdy se narodily. Můj favorit do této soutěže je pochopitelně Šmoula, narozená 13.12.2007, má tedy aktuálně 3 roky, 5 měsíců a 10 dní.

Edit: tak ne, kecam, Adélka se narodila v květnu 08 a zemřela v srpnu 10, takže se moc vysokýho věku nedožila.
Teď už fakt musím jít spát, ale zítra sem napíšu svoji teorii dlouhověkosti.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Hayam » 22 kvě 2011 23:36

Moje v současnosti nejstarší, Limousine of Nippyland má 31 měsíců a 17 dní a pořád žije a vypadá k světu. Hned po ní je Opium, ta má 29 měsíců a 6 dní a taky se má k světu :)

Holky si užívají Beaphar Care+ a pravidelně zeleninu a masíčko ;)
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod nevi » 22 kvě 2011 23:57

Mně se většina potkanů, kteří u mně žili celý život, dožila více než dvou a půl let (z těch tří výjimek se dvě dožily 2 let a 5 měsíců).

Rekordmanky podle věku:
Soňa - 2 roky, 10 měsíců a 2 dny
Obrázek

Ginny - 2 roky, 9 měsíců a 2 týdny
Obrázek
(Foceno v době, kdy měla cca rok, ale celý život vypadala stejně)

Sára - bez 6 dnů dva roky a 9 měsíců
Obrázek

A doporučuji nejmenovaným přispěvatelům přečíst si pořádně první příspěvek tématu, někteří zjevně nepochopili, proč bylo založeno :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nefertity » 23 kvě 2011 06:44

Tak já jsem právě zjistila, že se mi ani jedna holka nedožila 2 a půl let :(
"Rekordmankou" je u nás Ofinka, s 2 lety, 5 měsíci a 10 dny, ale tu jsme nechávali uspat a možná by si bývala zasloužila dřívější uspání :cry: . Těsně za ní Hope s 2 lety, 5 měsíci a 5 dny.
Ouzinka jen 2 let a 2 měsíců po nejasné neurologické nemoci, která se třikrát vrátila, to bylo snad nejhorší, jsem zažila.. myš jeden den dobrá a druhej den hrůza, pak vypiplání, normální myš a bum, znova.

Ale dalo by se říct, že Cesmínka je také rekordmanka v tom ohledu, že jí diagnostikovala Mikulcová tenkou stěnu ledviny a měla umřít v (půl?) roce a po operaci se dožila 2 let a měsíce.

Ale počítejte se tím, že kluci u nás smůlu protrhnou a rekordy trhat budou :twisted:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Ka3na » 23 kvě 2011 09:02

Tak jedna z našich prvních potkanek Omega se dožila krásných 3 let a 4 měsíců
Obrázek

Její ségra, Alfa, s námi byla taky vcelku dlouho, přes těch 2,5 roku, žila s námi 2 roky a 10 měsíců
Obrázek

Bohužel oboum dvoum, Alfě i Oměze, jsme museli za duhový most pomoci z důvodů sešlosti, nemohoucnosti nožiček a posléze i odmítání jídla.

Gamma bohužel rekord vůbec nepřekonala, umřela náhle na neznámou příčinu v 9 měsících :(
Obrázek

A pokud budete mít tedy nějaký tip na dlouhověkost, tak sem s ním :up: Rádi bychom aby s námi ty naše tři prďoly byly každá aspoň ty tři roky :angel:
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod vranitko » 23 kvě 2011 10:33

Už můj první potkýs, milovaný Lukýsek :loveit: :loveit: se dožil 2 let a 10 měsíců (bez tří dnů) a byl by tu žil mnohem dýl, kdyby ho nezabili veterináři svou neschopností.
Obrázek
Do posledního dne plný síly a energie, do posledního dne nosil ocásek ve vzduchu, i když jsme dlouhodobě bojovali s otlaky zadních pacinek. Přesto ale šmejdil a lezl všude jak zamlada... až pak přišel abces na tváři
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Kimik » 23 kvě 2011 12:28

Jo, ti první jsou nejlepší :loveit: Můj první, Sunny, u nás byl něco přes 2 roky a 10 měsíců, byl ze zverimexu, takže úplně přesnou délku života určit nemůžu. Byl do poslední chvíle šéfem smečky, přežil operaci nádoru ve dvou letech a dvou měsících, i když už ke konci nechodil, tak všichni ostatní potkani před ním "stáli v pozoru" a nakonec se na Silvestra rozhodl, že už je čas jít, rozloučil se se mnou a pár minut po půlnoci Nového roku tiše usnul :(

Obrázek
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod ještěrkaa » 23 kvě 2011 12:49

Ta u mě zrovna první potkan je rekordman v opačném měřítku, Pepinka se dožila jen 1 roku a 8 měsíců :( , zato věřím, že druhorozená Julinka tou rekordmankou už bude, za chvíli bude mít 2 roky a 7 měsíců a v kondici je stále jak zamlada :loveit:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 23 kvě 2011 12:54

U nás se nad dva a půl doteď dožil Spoček, který zemřel když měl 2 roky a 9 měsíců.
Snuffíkovi jsou teď 2 roky a 10 měsíců, ale kvůli rostoucímu nádoru se tří pravděpodobně nedožije. A Roníčkovi bude 2 a půl za měsíc.
Jinak mají všichni kluci pěkně našlápnuto (Gizmo s Gusťou 2 roky a 2 měs a Babu 2 roky), všichni zdraví a aktivní, tak doufám, že třírokovou hranici překonají všichni mlaďoši. :twisted:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod iwanhoe » 23 kvě 2011 13:31

Prdluška byla sice ze zverimexu, ale hranici 2,5 roku určitě pokořila taky :)
počítám, že se dožila cca 2 let a 9 měsíců :loveit: moje první myšička :mouse:
Obrázek
měla operaci na mléčce a pak spoustu nádorů v bříšku, který se objevily asi měsíc po operaci... vydržela to s nima 3/4 roku a pak usnula na veterině :(
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Zuza » 23 kvě 2011 17:29

Neuvěřitelné, že už to bude rok, co jsem musela pomoct za duhový most bráškům Asíkovi a Artíkovi.. Byli to moji první kluci a dožili se krásného věku tří let, jednoho měsíce a devatenácti dní.. Hezký věk, ale stejně je to málo..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod jani » 24 kvě 2011 14:38

Tak asi nejvíc z mojí smečky se dožila moje Piškotka, u mě byla 2 roky a 8 měsíců, ale brala jsem si ji jako dospělou :loveit:
Obrázek
a Liška se dožila asi přesně tři roky, nebo o týden víc nebo míň (byla taky ze zverexu, ale za celý dlouhý život nikdy nepotřebovala veterinu :loveit: )
tady ještě jako mrněObrázek
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Hayam » 24 kvě 2011 14:50

Piškot/Piškotka, budu si pamatovat, že to je jméno, které dává dlouhověkost :lol:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Sharkie » 06 srp 2011 08:50

jo nieco na tom mene bude :) este 18 dni a dame toho 3,5 roka :pray:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Další

Zpět na Nezařaditelné