Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mluvíte s potkany? :-)

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Mluvíte se svými potkánky?

ano :-)
169
97%
vyjímečně
5
3%
ne
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 174

Re: Mluvíte s potkany? :-)

Příspěvekod Kiminka » 27 črc 2010 14:28

Mluvit s potkany? Naprosto normální věc :D Ráno když roztáhnu závěsy kluci vždy "žmourají" a zívají,utěšuji je tím že se jich zeptám co by si dali dobrého :D
Když mě něco naštve,tak se jim samozřejmě musím postěžovat :D
Nejraději si s nimi stejně povídám u počítače,ukazuju jim jiné potkánky a a klícky apod. :D
Kristýna Kišelová / CHS Utínka

http://www.chs-utinka.estranky.cz

Kluci: Luther , Quak z TazManie , Don of Utínka , Alonzo of Utínka , Boris z TazManie , Simír , Wild Wild West of Smeagolie , Jimmy , Malý Sir Lord Kevin , Otík
Holky: Lady Lottie , Madelaine , Hermiona , Dendy of Utínka , Coffee of Utínka , Fanny , Aymee of Utínka , Světlanka , Valentýnka , Ovečka
Opustili nás: Jůdlík z Potkanova , Justin , Chris , Charlie , Carlos de Caldera , Adélka , Braxy of RatSystem
Kiminka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kluci: Gucci of Utínka , Gyros of Utínka , Luther , Quak z TazManie , Don of Utínka , Alonzo of Utínka , Boris z TazManie , Simír , Wild Wild West of Smeagolie , Jimmy , Malý Sir Lord Kevin , Otík
Holky: Gouí of Utínka , Ginger of Utínka , Lady Lottie , Madelaine , Hermiona , Dendy of Utínka , Coffee of Utínka , Fanny , Ovečka , Světlanka , Valentýnka , Aymee of Utínka
Chovatelská stanice: Utínka

Příspěvekod Saxicola » 28 srp 2011 21:49

Přesně! A já jim taky někdy vyhrožuju nebo umravňuju: "Baileyno, kam to zase lezeš?" "Amélie, ke mně!", případně utěšuju: "Bergenkůůů, notáááák, to bude dobrýýý"

Teď to zní, jakobych naddržovala chlapům, co? :angel: :whistle:
Saxicola
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Black Spoon's Derwen nar. 16.9.2011 - S, ruský modrý berkšírský
Bebešina Kambala nar. 31.5.2012 - D, černá bez kresby
Black Spoon's Endiamanta nar. 17.3.2013 - S s Dg, perlová bez kresby
Haggith z Mouseville nar. 19.8.2013 - S, ruská modrá bez kresby
Chovatelská stanice: Black Spoon

Příspěvekod CZpavinka » 29 srp 2011 08:33

hehe tak nejsem jediná :lol:

já si s něma povídám často, buď říkám že jsou to prasátka nebo dojedu domů a říkám jím "ale dobrý den, pánové, tak jak jste se tu měli?" i takový otázky :lol: nincméně jsem si všimla, že už na to "dobrý den" slyší :lol: protože obvykle příjde dobrůtka, tak jsem si je mimoděk naučila na pozdrav :D
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Hayam » 29 srp 2011 08:49

Já s nimi mluvím hodně a často, spoustu věcí jim vysvětluju a na veterině je uklidňuju a vysvětluju jim, co se bude dít :oops:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Saxicola » 29 srp 2011 09:48

Hayam: Přesně! Běžně působím jako člověk trpící samomluvou, protože si lidé ne vždy všimnou zvířete nebo přepravky a vypadám jako totální podivím, veterinární čekárny nevyjímaje... :whistle:
Saxicola
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Black Spoon's Derwen nar. 16.9.2011 - S, ruský modrý berkšírský
Bebešina Kambala nar. 31.5.2012 - D, černá bez kresby
Black Spoon's Endiamanta nar. 17.3.2013 - S s Dg, perlová bez kresby
Haggith z Mouseville nar. 19.8.2013 - S, ruská modrá bez kresby
Chovatelská stanice: Black Spoon

Příspěvekod Pepinie » 29 srp 2011 09:50

samozřejmě, že s nimi mluvím...normálně si povídáme...stejně tak si povídám se svými psy...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Ali » 29 srp 2011 10:04

No jasně, s potkýši si člověk pokecá nejlíp...
Předně, když jdu kolem klece, tak slušně pozdravím :lol: a pak tak jako zahájíme společenskou konverzaci, jako "tak co, holky, jak se máme, mimina moje potkýší, ťu,ťu,ťu, no vy jste ale vyrostly a tak...
Současné naše myše zatím moc ukecaný nejsou, ale Esminka a Osky toho nakecaly celkem dost. Esmí vždycky na rameni něco švitořila a Osky mi (určitě děsně sprostě) a hlasitě nadávala, když jsem ji vytahovala z klece... :roflmao: :loveit:

Jo a taky občas mluvím k neživým věcem, hlavně v práci k přístrojům - teda, ty spíš proklínám, i když někdy se i plazím a prosím, aby spolupracovaly... :roll:
A k PC, tomu nejčastěji říkám "dělej, ty krabice líná!"
Jo a s tiskárnou - s tou toho napovídám... :evil:
Naposledy upravil Ali dne 29 srp 2011 13:37, celkově upraveno 1
Dangerous Beans had said ´What is a rat?´and Hamnpork had replied, ´Teeth. Claws. Tail. Run. Hide. Eat.That´s what the rat is.´
(Terry Pratchett: The amazing Maurice and his educated rodents)
Ali
Skákavka
Skákavka
Potkani: Osky & Esme
Blondie, Linka, Amy, Niki

Příspěvekod chesterfield » 29 srp 2011 12:45

jojo takkový pokec s jpotkánkama nebo třeba s lednící sekačkou autem - je k nezaplacení, -také to provozuji, hlavně tady na Semyšově - nikde nikdo.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 29 srp 2011 12:48

Já je i zdravím, když přijdu domu a nebo když jdeme spát :smi: A nadávám jim, když zloběj. A když si je beru k sobě, tak je uklidňuju a šišlám na ně :oops:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod PxNxDx » 29 srp 2011 16:53

mě přijde úplně normální s nima mluvit. Samozřejmě s nima mluvím. Ráno je zdravím stejně jako freťule. Mluvím se psem a stejně tak bych mluvila s dítětem (což taky spousta lidí udivuje) :smi: co je živí, to mě vnímá a s tím je potřeba mluvit. Tak to prostě je.
A co se týče "mrtvých" tak třeba s autem si povídám nebo s tiskánrou taky :lol: ale to je spíš taková psychohygiena :lol:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Plamínek » 29 srp 2011 18:09

Často a hodně. Děti jsou ve věku, kdy hovor s matkou není to, co by je uspokojovalo, tak mluvím s Fouskem. Mám podezření, že si myslí, že se jmenuje "ahoj", protože na to nejvíc slyší :-) komentuji, kde dělá loužičky, přemlouvám ho, aby dělal bobky na určeném místě, poptávám se, co by si dal k baště a večer mu domlouvám nejdřív aby se šel proběhnout a potom aby se šel uložit zpátky do klece a nespal pod gaučem :-) prostě konverzační partner ...
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod chesterfield » 29 srp 2011 18:11

jo tak to prpbíhá i u nás, ale Kulíšek si určitě myslí, žese jmenuje NECHTENKABEl :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 29 srp 2011 18:36

Já jsem slušně vychovaná dívka, takže po příchodu domů vždy pozdravím potkany, co se týče objektů živých.
Co se týče těch neživých, zdravím občas můj záchod, který má osobnost (poněkud vrtkavou). O nadávání domácí elektronice a jmenovitě programům v notebooku ani nemluvím.
A co se týče mrtvých, tak vždy slušně pozdravím ducha u našich v kotelně :oops:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod loreley » 13 bře 2013 16:57

No jéje, my spolu mluvíme furt :D Vždycky když kolem nich projdu tak se jich ptám na různé blbosti, někdy mi začnou odpovídat mlaskáním a cvakáním, tak to pak končí tím, že na sebe střídavě mlaskáme a vedeme jistě duchaplný dialog :D
Nejlepší ale bylo to, co mi nedávno řekl přítel. Já holkám totiž občas i zpívám :D http://www.youtube.com/watch?v=bvRdMM08lKU tuhle písničku, vždycky na mě koukaj jak z jara a přijde mi, že se jim to líbí, nebo spíš je fascinuje ten tón hlasu, jaký u toho vyluzuju :D A přítel mi nedávno řekl, že byl u mě doma a vzpomněl si na tu píseň, tak si ji začal broukat a holky prý vylezly ven a dívaly se, kde jsem :D :loveit:
Before I die I wanna hear the scream of butterfly...
loreley
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Amy (*říjen 2011 - +25.3.2013)
Chibi (*říjen 2011 - únor 2014)
Queeny (*10.3.2013)
Nina (*14.3.2013*)

Příspěvekod p.hubicka » 15 bře 2013 14:58

Pozdravím je každý ráno a přeju jim dobrou noc jsem přece slušně vyhovaná :D když jsou holky venku tak na ně mluvím tak nějak normálně :D " kam deš, nehc to, nežer tu omítku, pojď sem." normálka asi :)
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

PředchozíDalší

Zpět na Nezařaditelné