Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Odchyt divokých/polodivokých potkanů

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Odchyt divokých/polodivokých potkanů

Příspěvekod Veselka » 29 bře 2017 03:45

Zdravím,

předem se omlouvám pokud tu nějaké takové téma je a já ho přehlédla. Pokud existuje, prosím o sloučení.

Mám problém s přemnoženými potkany a nevím, co s tím.
Nikdy za celá léta jsme tu neměli jediného potkana a před nedávnem se tu objevila potkanka. Samozřejmě nevím úplně přesně co kdy a jak, mohu se jen domnívat, ale vzhledem k přísunu nových obyvatel a tomu, že jsem na začátku identifikovala jednu stříbrnou plašanku, myslím si, že jí tady někde poblíž někdo vyhodil. Ale ať už je to tak nebo jinak, momentálně na tom vůbec nezáleží.

Neměla jsem ani energii ani čas se tomu nějak intenzivněji věnovat, nechci se vymlouvat, jen prostě úmrtí, imobilita tchána, kterého mám ve výlučné péči, prostě je toho na mě nějak moc.
Možná jich tu už bylo víc, jen jsem nikde žádného neviděla, nevím. Podstatné je to, že se nám na zahradě rozrůstá potkaní hotel a musím to urgentně řešit.
Jde jen o to jak.Na jedné straně by nejspíš bylo nejjednodušší koupit pasti, ale když mám ty moje domácí potkany, prostě to nedokážu, oni za to nemůžou, že jsou divocí.

Samozřejmě netuším kolik jich je, napočítala jsem jich okolo deseti, ale tuším, že to nebude konečné číslo, ani netuším jestli by zajetí a oddělení podle pohlaví bylo pro ně lepší řešení, pominu-li, že opravdu netuším kolik jich je, ale pokud by to bylo reálné, myslím na odchyt.

Je tu někdo kdo by poradil? Případně pokud by odchyt a v co nejkratší době mohl být reálný, měl by někdo na zapůjčení sklopky?

Děkuji předem. Fakt moc, vůbec nevím, co s tím.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Darwin a Arwin
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku a Tasíčku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík

Re: Odchyt divokých/polodivokých potkanů

Příspěvekod womi » 29 bře 2017 13:58

a co bys s odchycenýma potkanama dělala? Odvezla? Buď se vrátí a nebo je zabije jiná kolonie. Ač je to hnusné, buď bych volila pasti nebo návnady.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 29 bře 2017 17:10

Ahoj, jestli nejsou divocí, ale patrně nějaký dobrák likvidoval chov, nenapadá mě nic jiného než sklopky či jiné živochytky, nafotit a sehnat dočasku... Případně nastražit klec s jídlem a úkrytem, třeba tam něco přespí
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Veselka » 30 bře 2017 02:31

womi, nevi.... holky díky za odpověď. Jsem z toho dost vyřízená, v noci když jdu spát, je tu pěkně rušno.

Návnady nepřichází do úvahy, to považuji za naprostý sadismus, nehledě na to, že to může sežrat i někdo jiný. Pasti považuji za v daných možnostech humánní řešení, ovšem já na to prostě nemám, nedokážu je líčit ani na myši, o to se staral manžel, momentálně to ignoruje, protože je věčně v tahu a tak se ho to jakoby netýká. Těch potkanů si ještě nevšiml a já zatím mlčím, protože to stejně teď přehodí na mě a ještě bude mít milion řečí.

V podstatě nevím, co bych s nimi dělala, resp. to záleží na tom, kolik by jich bylo. Pokud by byl počet jakž takž rozumný, posbírala bych všechny volné klece a doufala, že budou stačit, rozdělila podle pohlaví a poskytla či pokusila bych se jim domov. Jestliže by jich bylo víc než bych mohla zvládnout, tak netuším.
Jací jsou všichni to nevím, pravidelně tu vidím bílo-šedé, bílo-hnědé, stříbrno-šedé, šedo-hnědé s bílými fleky.

Jen nevím, jak to vyřešit se sklopci, koukala jsem na ceny a nic moc, když bych je chtěla odchytnout po víc najednou.
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku a Tasíčku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod nevi » 30 bře 2017 22:16

Nedaly by se někde půjčit nebo vyrobit?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod womi » 03 dub 2017 11:04

Problém je, že pokud dáš divoké potkany do klece, tak jim ublížíš, protože jim sebereš volnost... A nepochytáš všechny.
Já taky nemám ráda zabíjení, ale potkani u baráku jsou prostě škodná a podle toho se tak s nima bohužel musí / by mělo zacházet. Přpadně zkus kontaktovat Nifl, ta divočáky chovala a nebo Drago, ta je zase nějakým způsobem okolo baráku likviduje. Pokud budeš chtít kontakt, pošli sz :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Veselka » 05 dub 2017 04:59

Womi, děkuji Ti za odpověď.
V podstatě je to tak jak říkáš/píšeš.
Předevčírem svitla malá naděje, že by to "příroda" vyřešila za nás, ale asi z toho nic moc nebude.... čtyři odešli....Jeden z našich čičáků dva ulovil a jejich mrtvolky nám položil na práh. Nevím, co to bylo samci/samice, já neviděla, jen manžel mi to říkal. Jednoho ulovil a půlku sežral včera (čičák samozřejmě), to byla samice, tu jsem našla já a ještě před tím jsem našla jednu samičku utopenou v bazénu, té mi tedy bylo líto, protože smrt utopením mi připadá strašná, asi ať jde o kohokoliv.
Nějak máme asi přesamicováno:(. Dneska večer jsem to zkoumala/byla "na čekané" a zahlédla jsem dvě samice. Kdyby každý den chytl jednoho či dva tak by to mohl vyřešit za nás, ale to asi neklapne. Každý večer venku není.

Jdu psát SZ.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Nezařaditelné