Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potřebuji rychlou pomoc

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Potřebuji rychlou pomoc

Příspěvekod doomydoomer » 08 kvě 2016 09:10

Ahoj, chtěl by jsem od vás poradit a pomoct.
Mám dva potkany, ale problém je že hrozně smrdí. Bude to tím že si kadí do hamaku nebo něčím takovým ? Hamak jim každé tři dny měním za novy a ten starý dám zase vyprat.
Problém je v tom že klec i potkani smrdí od toho jak se v těch hovínkách válí (asi).
Mamce ten smrad hrozně vadí a chce se jich zbavit. :cry: :cry:
To jí nemůžu dovolit proto vás prosím o radu.
Prosím odpovězte rychle s jakýmkoliv nápadem.
Děkuju Dominik.
doomydoomer
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hárvy

Re: Potřebuji rychlou pomoc

Příspěvekod Plamínek » 08 kvě 2016 09:22

Zkus se zeptat na facebooku v sekci potkani. mně to nevadí, tak to neřeším. nemohli by být umístěni v jiné místnosti než mamka ?
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod doomydoomer » 08 kvě 2016 09:26

Oni jsou u mně v pokoji. Jenže mamce ten zápach prostě vadí ted jsem si našel článek a zkusím je naučit na záchod do bedničky.
Na Facebooku se zeptám.
Děkuji za odpověd. :)
doomydoomer
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hárvy

Příspěvekod VOTA » 08 kvě 2016 09:30

co mají za podestýlku?.. na vetsi zapach bobku by mohlo mit vliv i krmivo - maso, apod., co vim (pardon jestli se pletu)

mě třeba kluci curaji do kosiku a pak se v tom vali a ten nejmladsi v tom dokonce svaci :lol: takze vecne musim utirat (dirky neprihazeji v uvahu, teklo by to na hamaky), ale neprijde mi, ze by zase smrdeli tolik

edit - ten zachudek by mozna sel :up:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Veselka » 08 kvě 2016 22:15

Záchůdek je dobrý, někteří potkánci se na něj dobře naučí.
Také mám zkušenost, že pachy... při čůrání všude po kleci... ovlivňuje i velikost klece - menší klec má i méně podestýlky, méně prostoru na čůrání = pomalejší savost podestýlky.
Čím savější podestýlka, tím snadněji se udržuje sucho a tedy i méně pachů. Osobně na dno klece dávám Absorfit, což je upravená slaměná podestýlka s nejvyšší savostí jakou znám. Klec nemám mokrou nikdy a týdně ji tedy nečistím. Hobliny dávám až jako další vrstvu.

Další věcí jsou samozřejmě textilie, ty zapáchají hodně, takže ty vyměňuji klidně i denně, pokud si tam potkánci čůrají.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Zpět na Nezařaditelné