Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Odchov ve skupině

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Odchov ve skupině

Příspěvekod Tierchen » 15 dub 2016 09:35

Dobrý den/ahoj,
potřebovala bych od vás poradit s odchovem mláďat. Přivezla jsem si domů nové potkanice z útulku a u jedné mě upozornili, že byla ve skupině se samcem a je pravděpodobné, že bude mít mladé.
Chtěla bych vědět, jestli ji můžu nechat rodit ve skupině (o třech samicích), nebo ji na porod musím oddělit. Nevím kdy, nebo jestli vůbec porodí, takže si nejsem jistá, jestli poznám, kdy se porod blíží, ale nechci ji oddělovat příliš brzy, aby nebyla dlouho sama. Vlastně bych ji radši nechala u ostatních, ale nevím, jestli to u potkanů lze - měla jsem mláďata jen od pískomilů, u kterých se stará i otec a ostatní samice ze skupiny, matka není tolik vytížená, mláďata si rychleji zvyknou na chovatele, dokonce se rychleji vyvíjejí a není potom problém se seznamováním, protože už se všichni znají - je to u potkanů podobné? Nebo by ostatní samice mláďatům ublížily?
Mám starost, aby se něco nestalo, všechny tři se navzájem znají pouze dva dny - jedná se o jednu mou starší samičku, která osiřela, o jednu starou samici z útulku a jednou dospělou samici z útulku, která byla nalezená s mláďaty a právě může mít další (ale v útulku se obě nikdy nepotkaly navzájem). Seznámily se bez problémů a zatím se zdá, že mají obě nové úplně zlatou povahu, ale stejně si nejsem jistá, jestli se do porodu sžijí natolik, aby nenastal problém.
Pokud bych ji na porod oddělila, s jak starými mláďaty ji mohu opět seznámit se skupinou?

Děkuji, že jste si to přečetli, a moc děkuji za případné rady.
Tierchen
Růžovka
Růžovka

Re: Odchov ve skupině

Příspěvekod womi » 15 dub 2016 13:22

Prvorodičku bych určitě oddělila. A nejen to, prostě každou březí samici. Ono nejde o to, že by mláďatům ostatní tety ublížily. Ale mohou se snažit kojit a miminka by mohla umřít hlady. Až začnou koukat, můžeš je dát zpět.

Jinak je tu celé téma o těhotenství, doporučuji si to pročíst. A případně se ptej ;-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 15 dub 2016 13:37

Jestli to nebude máma těch mých klučíků? ;) Zrovna jsem dneska psala Nevi, že už je udaná, a že mě taky napadlo, jestli nemůže být znovu březí. Tak držím palce, ať to dobře dopadne.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Tierchen » 15 dub 2016 14:37

womi: Děkuji za radu, to mě nenapadlo. Jenom upřesním, že se nejedná o prvorodičku - byla nalezená s mláďaty a samcem, ještě má viditelné bradavky od toho, jak je kojila.

Kimik: To bude nejspíš ona :)
Tierchen
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 15 dub 2016 14:41

Tak to jsme tu jedna velká rodina. Kluci zdraví mamku. :loveit:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Tierchen » 05 čer 2016 08:24

Ahoj, zapomněla jsem napsat, že to dobře dopadlo - samička nebyla březí. Jmenuje se Odette a je to úplné zlatíčko, doufám, že mají ti vaši kluci povahu po ní :)
Tierchen
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 05 čer 2016 09:02

Tak to dopadlo nejlépe, jak mohlo. :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Nezařaditelné