Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak se mazlí potkánek?

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod Xiraxis » 03 črc 2015 21:37

Zdravím,

Mám poněkud hloupí dotaz, ale jelikož nemám žádné potkánky a ani je mít kvůli čtyřem kočkám mít ani nemůžu a navíc mě tito tvorečkové zajímají, se chci zeptat:

Říká si potkan o pomazlení, a když ano, tak jak?

Když se po nějaké době vrátíte, přiběhnou vás přivítat? a jak?

a nakonec jak to vypadá, když je potkánek mazlivej?

díky moc za odpovědi :)
Obrázek
Xiraxis
Skákavka
Skákavka

Re: Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod nevi » 04 črc 2015 09:48

To je zajímavé, jsi/jste asi třetí kočkař, který se ptá, jak si hrát s potkany. Nikoho jiného to nenapadne. :up:

Kouká ven z klece, vyleze ven z klece za člověkem, sleduje člověka (chodí po mřížích za ním), jeden kamarádka Long-Evans si třeba stoupne na zadní, aby ho mohla lépe vzít do ruky. Někteří pronásledujou ruku a pak se plácnou na bok nebo na záda, když chtějí někde podrbat (obvykle mezi lopatkami a za hlavou, tam si špatně dosáhnout). Nebo třeba vylezou do klína, pod mikinu, na rameno... nebo jako kdysi Sabina pod šátky a roláky, to když se chtějí tulit.

Mladí jsou ale šídla a spíš se chtějí s rukou honit a hrát si. Některá mimina dělají takovou zvláštní věc - prošťouchávají lidem vlasy čenichem. Mám teorii, že hledají cecíky :oops:

Hra na honěnou a drbanou jsou dobré hry, potkan si na vás pak zvykne. Někdy jsou potkani dost nekontaktní a mají radši jiné potkany
(je to zcela přirozené, lepší než naopak), ale když jsou u veterináře nebo se něčeho leknou, hned uvidíte ten úprk a skoky na vás. Nieves se mně kdysi na veterině nacpala za rolák ("jaký potkan na přepich antibiotik? tady žádný potkan není.."), kdo ji znal, za prvé ví, že lidi jí nevadili, ale nebyl přítulná, a taky že měla asi 500 g a vejít se za rolák byla pro ni fuška. :lol:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kimik » 04 črc 2015 11:30

A náš Bruno opravdu chodí vítat člověka, když je puštěnej a přítel přijde domů, tak Bruno jak slyší otevírání dveří, tak k nim běží, panáčkuje a čeká, co dostane. Ale je to můj první potkan, co něco takového dělá, takže pravidlem to není.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod goldie » 06 črc 2015 21:29

Myšáci chodí vítat, často vědí, když vstanu, že bude bašta, visí na dvířkách klece. V mojí smečce si chodí pro podrbání ti, kteří chtějí, krom čištění žádnou myš do tahání a mazlení nenutím - když už jsou dospělé. Moje první dvě potkaní slečny - už za duhovým mostem - byly asi nejvymazlenější ze všech co jsme měli a máme. Je to ale mix. Někdy jsou zvědavé, někdy si chtějí hrát, jindy sedí na dvířkách a paničko koukej drbat, když nedrbu tak si prostě tu ruku najdou vlezou si pod ni a drbej. A pak mám i takovou, která se chodí jen do ruky zahryznout :) Je to jako u jiných zvířat. Ve směčce jsou soběstační ale když chtějí jdou si pro pomazelní i ke dvounožcům :)
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Nezařaditelné