Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak se mazlí potkánek?

Všechno o potkanech co nebudete vědět kam zařadit.

Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod Xiraxis » 03 črc 2015 21:37

Zdravím,

Mám poněkud hloupí dotaz, ale jelikož nemám žádné potkánky a ani je mít kvůli čtyřem kočkám mít ani nemůžu a navíc mě tito tvorečkové zajímají, se chci zeptat:

Říká si potkan o pomazlení, a když ano, tak jak?

Když se po nějaké době vrátíte, přiběhnou vás přivítat? a jak?

a nakonec jak to vypadá, když je potkánek mazlivej?

díky moc za odpovědi :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Xiraxis
Skákavka
Skákavka
Příspěvky: 99
Registrován: 03 črc 2015 21:29
Bydliště: Praha Smíchov

Re: Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod nevi » 04 črc 2015 09:48

To je zajímavé, jsi/jste asi třetí kočkař, který se ptá, jak si hrát s potkany. Nikoho jiného to nenapadne. :up:

Kouká ven z klece, vyleze ven z klece za člověkem, sleduje člověka (chodí po mřížích za ním), jeden kamarádka Long-Evans si třeba stoupne na zadní, aby ho mohla lépe vzít do ruky. Někteří pronásledujou ruku a pak se plácnou na bok nebo na záda, když chtějí někde podrbat (obvykle mezi lopatkami a za hlavou, tam si špatně dosáhnout). Nebo třeba vylezou do klína, pod mikinu, na rameno... nebo jako kdysi Sabina pod šátky a roláky, to když se chtějí tulit.

Mladí jsou ale šídla a spíš se chtějí s rukou honit a hrát si. Některá mimina dělají takovou zvláštní věc - prošťouchávají lidem vlasy čenichem. Mám teorii, že hledají cecíky :oops:

Hra na honěnou a drbanou jsou dobré hry, potkan si na vás pak zvykne. Někdy jsou potkani dost nekontaktní a mají radši jiné potkany
(je to zcela přirozené, lepší než naopak), ale když jsou u veterináře nebo se něčeho leknou, hned uvidíte ten úprk a skoky na vás. Nieves se mně kdysi na veterině nacpala za rolák ("jaký potkan na přepich antibiotik? tady žádný potkan není.."), kdo ji znal, za prvé ví, že lidi jí nevadili, ale nebyl přítulná, a taky že měla asi 500 g a vejít se za rolák byla pro ni fuška. :lol:
Uživatelský avatar
nevi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13138
Registrován: 11 bře 2007 03:49
Bydliště: Praha

Re: Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod Kimik » 04 črc 2015 11:30

A náš Bruno opravdu chodí vítat člověka, když je puštěnej a přítel přijde domů, tak Bruno jak slyší otevírání dveří, tak k nim běží, panáčkuje a čeká, co dostane. Ale je to můj první potkan, co něco takového dělá, takže pravidlem to není.
Uživatelský avatar
Kimik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6262
Registrován: 05 bře 2007 12:55
Bydliště: Praha 5
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Jak se mazlí potkánek?

Příspěvekod goldie » 06 črc 2015 21:29

Myšáci chodí vítat, často vědí, když vstanu, že bude bašta, visí na dvířkách klece. V mojí smečce si chodí pro podrbání ti, kteří chtějí, krom čištění žádnou myš do tahání a mazlení nenutím - když už jsou dospělé. Moje první dvě potkaní slečny - už za duhovým mostem - byly asi nejvymazlenější ze všech co jsme měli a máme. Je to ale mix. Někdy jsou zvědavé, někdy si chtějí hrát, jindy sedí na dvířkách a paničko koukej drbat, když nedrbu tak si prostě tu ruku najdou vlezou si pod ni a drbej. A pak mám i takovou, která se chodí jen do ruky zahryznout :) Je to jako u jiných zvířat. Ve směčce jsou soběstační ale když chtějí jdou si pro pomazelní i ke dvounožcům :)
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
Uživatelský avatar
goldie
Superpotkan
Superpotkan
Příspěvky: 3433
Registrován: 29 zář 2012 14:48


Zpět na Nezařaditelné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron