Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak ke prispevku prilozit obrazek?

Sem pište veškeré návrhy, připomínky a nápady.
V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com

Re: Jak ke prispevku prilozit obrazek?

Příspěvekod sona134 » 07 říj 2010 00:53

to mi teda hlava nebere - v odpovědníku je nabídka "vložit obrázek",klikám a nic se neděje :(...proč to tam je :)
sona134
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 07 říj 2010 06:25

a mas vybraty obrazok, ktory sa ma vlozit?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod sona134 » 07 říj 2010 22:51

jÁ SI CHTĚLA VYBRTAT VE SVÉM POČÍTAČI A PŘIDAT HO K PŘÍSPĚVKU .
sona134
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 08 říj 2010 06:48

Soni, myslíš to [img] ? Pač to si musíš uložit obrázek někam na net a pak do img rámečků vložit zkopírovanou adresu obrázku z Vlastností obrázku. (klikneš pravym na obrázek a dole jsou vlastnosti)

Z počítače jde přidat přílohou, když odpovídáš, dole je na výběr "možnosti" a "příloha", tak v příloze si vybereš obrázek a přiložíš.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod sona134 » 08 říj 2010 16:55

Krysa Vasilisa - děkuju :) já dolů ani nekoukala,pořád jsem se hraba v horním panelu a mrzoutila se ,že to nejde:(...tak eště jednou díky ...
sona134
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukla » 08 pro 2010 10:29

Sharkie píše:
Kukla píše:Byl by někdo tak hodný a poradil mi, jak zmenšit obrázek, který chci vložit? Jestli to teda nějak rozumně jde. Jde mi o to, že když mám nahrané fotky na rajčeti a dávám je sem, tak jsou prostě obrovské. Jediné, co mě napadá, je prostě natáhnout přes imageshack, kterej mi je zmenší, ale nepřijde mi to jako moc elegantní řešení. Jde to i jinak?

http://potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=2&t=6690 :whistle:

To téma o změnšování obrázku už tu není? Vložila jsem si do tématu obrázky z rajčete, ale jsou zas obrovský :-( Tak jestli to mám natáhnout přes něco jinýho, nebo existuje nějaký elegantnější řešení.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod iwanhoe » 08 pro 2010 10:32

klikni si nahoře nad textem na "imgw=" a za to rovná se pak napiš číslo 200 až 500 a bude to v krásný velikosti ;) a mezi ty závorky klasicky vložit link na obrázek :)
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Sharkie » 08 pro 2010 19:01

tema by tu niekde malo byt, idem pozriet linku..

edit: tak tuto viewtopic.php?p=273433#p273433
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Nefertity » 19 srp 2012 20:17

Aktuálně fungující stručný návod, jak přidat k příspěvku fotku ;)

http://imgur.com/ , kliknete na "Computer", vyberete fotku, "Start Upload", je nahráno.
-> vpravo dole: Sizes: Original · Small Square · Large Thumbnail (vyberete Large Thumbnail, abychom tu neměli megamyši ;) )
-> zkopírujete odkaz u "BBCode (message boards & forums)" do svého příspěvku a je hotovo :up:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Nefertity » 20 srp 2012 08:01

A jde nahrávat i více fotek najednou, vyberete více fotek, dáte "Start Upload" a po nahrání nahoře přepínáte mezi "First Image" (první obrázek), "Second image" (druhý obrázek) atd. ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod womi » 11 dub 2014 08:10

návod bez použití imageshacku

1, vybraný obrázek nahrát kamkoliv do internetové galerie, co není placená(facebook, picassa, rajče.....)
2, pravým tlačítkem myši kliknout na obrázek a vybrat buď u Google Chrome "kopírovat adresu URL" obrázku
navod.jpg

nebo u jiného pohlížeče vlastnosti a pak kopírovat adresu URL
3. Poté jdeme zpět na forum, kde si zmáčkneme imgw
navod1.jpg

a potom CTRL+V
navod3.jpg

A odeslat a je to :-)
Obrázek
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 11 dub 2014 08:42

díky budu zkoušet až mne kpřejde vztek, jsem konečně bez problému uměla imagešok! a ted tohle k.....vy po.....s.ne
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Vývěsní nástěnka

Příspěvekod goldie » 11 dub 2014 10:06

Jak přidávat obrázky na forum

Jeden způsob - nahrát obrázek přímo na forum při psaní příspěvku:
Jsme ve vlákně, ve kterém chceme přispět a vložit fotografii. Klikneme na tlačítko s oranžovým nápisem ODPOVĚDĚT (rychlá odpověď nenabízí možnost uploadu obrázků :) ).
Do okna napíšeme text, kterým chceme přispět do diskuze, pod tímto oknem a třemi tlačítky se nachází šedivý pruh se záložkou Možnosti a zašedlou záložkou Příloha. Vybereme záložku Příloha a objeví se nám možnost pro vybrání, přiložení a popsání souboru.
vlozitdofora.PNG
Nahrání přílohy

Klikneme na Vybrat soubor a v počítači najdeme fotku, kterou chceme přiložit (pozor, tento způsob uploadu fotek má jednu nevýhodu, fotka nesmí být větší než nějaká konkrétní velikost kterou si nepamatuju - je to ale asi 512KB na obrázek). Poté klikneme na přiložit soubor.

Nahraný soubor se zobrazí hned pod oknem psaní příspěvků. Je možné jej umístit do příspěvku tak, že klikneme na místo v příspěvku, kam jej chceme umístit a v nahraných souborech pod oknem najdeme obrázek a klikneme pod ním na tlačítko Umístit do příspěvku.
vlozitdofora2.PNG
Vložení přílohy do příspěvku

vlozitdofora3.PNG
Jak vypadá nahraná příloha v příspěvku

Tenhle způsob umožňuje nahrát do příspěvku tuším 5 obrázků, a má omezení na jejich velikost. Může být tedy dostačující ale ne vždy.

Druhý způsob - využití internetových galerií:
zaregistrujeme (na některých to není ale potřeba takže nemusíte :P ) se na některé z internetových galerií. Výběr je velký, vypíšu tedy jen těch pár nejznámějších
Rajče
Fotky Google+
Facebook
Flickr
Instagram
Tinypic - http://tinypic.com/ (ten bych ti Chestí doporučila a návod práce s ním přikládám níže)
ImageShack - nicméně ten je teď snad placený
a mnoho mnoho dalších nějaký seznam k nalezení třeba zde: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ph ... g_websites

Já osobně využívám Google+ galerii, hlavně proto, že tuto sociální síť využívám ale také proto, že nabízí zálohu fotek z telefonu a není nutné je mít sdílené.Rajče je super když nahráváš více obrázků, je to českej produkt, má i aplikaci na počítač, kde si vybereš které fotky chceš nahrát, jak se bude fotoalbum jmenovat atd.
Facebook je na tom podobně jako Google+ s tím rozdílem, že nefunguje jako záloha fotek a nahrané fotky nebo alba se musí zpětně nastavit oprávnění na to kdo je tam uvidí a kdo ne. Ale když už tam nějakou fotku máš (nebo najdeš) tak ji můžeš na forum také vložit.

Klíč k úspěchu je jednoduchý - znát URL obrázku.
Všechny tyhle photo sharing aplikace fungují na principu, že po nahrání vygenerují nějakých x odkazů - nás ale zajímá pouze přímé url k obrázku (ne ke stránce obrázku). Obvykle vypadá nějak takto http://něco.něco/blablabla/balbalbla/můjkrasnyobrazek.JPG (koncovka .JPG/.PNG apod není nutností, třeba Google+ je tam někdy nedává).Tohle url se dá získat velice jednoduše - kliknout pravým myšítkem na obrázek a vybrat "Otevřít obrázek v nové kartě". Poté co se obrázek otevře v nové kartě se klikne do adresního řádku a zkopíruje se ta URL. A nebo Kopírovat URL obrázku (jde snad jen v Google chrome)
klikpravym.jpg
klik pravym myšítkem na obrázek

To je to co potřebujeme :)

Jak obrázek do příspěvku vložit, když jej tam nenahrávám?
Jednoduše. Buď ručně napíšeme [img]Tad%20vložíme%20URL%20našeho%20obrázku[/img] a nebo klikneme na oranžové Odpovědět a v nabídce úprav textu vybereme "Img". To nám vygeneruje tagy a mezi ně vložíme naše url obrázku.

tagů img máme na foru více:
Img -> prostě jen obrázek [img]naše%20URL[/img] (tenhle budeš chestí používat nejčastěji :) )
imgw -> vložený obrázek naformátuje tak, aby byl o maximální velikosti 600x400px [imgw]naše URL[/imgw]
imgw= -> vloženém obrázku řekneme vlastní šířku, kterou chceme [imgw=800]naše URL[/imgw]
Obrázek

.
.

Postup pro upload obrázků na vybranou službu TinyPic (http://tinypic.com):
1) Vybereš soubor v PC (pokud ho chceš při nahrání zmenšit můžeš vybrat Resize v roletce)
Obrázek

2) klikneš na Upload now!
3) opíšeš antispam
Obrázek

4) vybereš správné url pro vložení do fora :)
tinyPic3.PNG
Vložit obrázek z tinyPic - vybrání správné url

Díky tomuto výběru nemusíš vůbec řešit vkládání do protože ten odkaz je takhle už připraven, jen to zkopíruješ a vložíš do příspěvku kam chceš!! :)
Naposledy upravil goldie dne 11 dub 2014 10:11, celkově upraveno 1
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod chesterfield » 11 dub 2014 10:11

úžasné pro Llamu Ches moc děkuji oběma, jdu si hrát
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Xeelee » 11 dub 2014 21:37

http://imgur.com/ je mnohem víc user friendly.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze okolo fóra