Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kdy vzít myšky poprvé na velkou cestu?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Kdy vzít myšky poprvé na velkou cestu?

Příspěvekod baaka » 28 úno 2013 13:01

Ahoj všichni,

snažila jsem se zde něco podobného najít ale nenašla :cry: , mám dvě dumbo holčičky, teprve týden. Za týden ale musím za rodiči a budu tam asi tři dny. A teď jsem na rozpacích co dělat, vzít sebou holky (dvě hodny v autě, v zateplené Trixie mini capri s hamakem a pak tři dny u našich s procházkami a vším komfortem) nebo holky nechat spolu samotné, s hromadou jídla, velikou napáječkou, a občasným hozením mňamky od spolubydlících (kteří tu snad budou a nechají se přemluvit).

Mají dva měsíce ale stále jsou plaché a úplně si nezvykly (jsou lekavé, nechtějí do ruky ale když už jsou u mně tak je to v pohodě), zase jsou pěkně zvědavé a štrádují si to po pokoji....

Děkuji za všechny rady a názory a všem přeji pěkný den.

bára
baaka
Růžovka
Růžovka

Re: Kdy vzít myšky poprvé na velkou cestu?

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 úno 2013 13:21

Já střídavě bydlím u Liberce a v Praze a cesta auto, autobus, mhd vyjde celkově na dvě hodiny. Vozím je v přepravce, kam jim dovnitř nastelu hadříky a dám jim tam kus tvrdýho chleba (jako rozptýlení) nebo kousek jablka (voda). Takhle vozim moje myšáky od malička, často 2x týdně a když se můžou zavrtat, tak to zvládají v pohodě. V zimě je samozřejmě třeba zateplit přepravku víc, ale to si psala, že už máš.... takže v tom cestování co popisuješ nevidím problém a myslim si, že to holky zvládnou.

Když je necháš doma, budeš si pořád říkat, jak jim asi je, jsou tam samotný atd. ... takhle si je budeš moct dál ochočovat....:-)
Moji potkyši dokonce když běhají venku a přepravku mají otevřenou, tak do ní hupsnou, zavrtaj se a chrní v ní dobrovolně... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Nefertity » 28 úno 2013 14:01

Určitě to zvládnou. A i když to není nezbytně nutné, doporučuju začít zvykat na přepravku při pouštění po pokoji - otevřenou přepravku s lákavými dobrotami nastražit tak, aby si tam samy vlezly a klidně takhle zvykat, že přepravka = dobrota, mně tam teda lezli všichni potkani i sami od sebe, při zkoumání pokoje, i bez pamlsků. Každopádně určitě lepší, že budou mít asociaci s dobrotou než jako s místem, odkud se snaží utéct a ty je tam násilím cpeš, zatímco druhej vždycky zdrhá :lol:
Taky je dobrý, že budou cestovat v přepravce poprvý (podruhý, potřetí,...) někam, kde nebudou mít stres a ne na veterinu..

Jo a jestli je povezeš ve vytopeným autě, tak bych s tím zateplením brala nějak rozumně, nevím, jak moc to hrozí v zimě, ale v létě už se stalo, že to potkánek odnesl životem, nevětranej přehřátej prostor..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod p.hubicka » 28 úno 2013 21:24

Já bych holky nechala doma.. pokud jsou ještě takove plašandy... ale zas je fakt že by si na tebe za tu dobu mohly pěkně zvyknout... uvidíš co poradí zkušenější :)
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod baaka » 02 bře 2013 10:57

Tak rozhodnuto, myšky samotné nezůstanou, přesně jak říkala Nefertity, furt bych přemýšlela, co s nimi je.
baaka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zzuzka612 » 02 bře 2013 16:54

Mě tedy nepřijde ideální že mají být tři dny v přepravce s možností se sem tam proběhnout, alespoň menší klícka by se šikla. Je to ovšem můj pohled záleží na každém co a jak si udělá, ale já bych je nechala doma.
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod baaka » 02 bře 2013 17:31

No holky nechávám puštěné když jsem s nimi v pokoji, nebudou tam určitě bývat dlouho.
baaka
Růžovka
Růžovka

Zpět na Výběhy