Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výběh - aktivity?

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Příspěvekod Phoebe » 07 kvě 2006 13:40

Ten se mi moc nezdá... nepřišlo mi, že by tam měli nějak moc věcí pro hlodavce. Hlavně pro psy... a je to tam dost malinký.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Elenloth » 07 kvě 2006 13:41

Phoebe píše:Ten se mi moc nezdá... nepřišlo mi, že by tam měli nějak moc věcí pro hlodavce. Hlavně pro psy... a je to tam dost malinký.
No v tom máš pravdu,my tam chodíme hlavně čumět na rybičky.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Phoebe » 07 kvě 2006 13:43

Bydlíte někde poblíž? Rybičky tam maj pěkný... a pak myslim velkýho papouška a hada. A králíky.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Elenloth » 07 kvě 2006 13:46

Phoebe píše:Bydlíte někde poblíž? Rybičky tam maj pěkný... a pak myslim velkýho papouška a hada. A králíky.

Mívají tam i potkany.Tedy většinou viditelně na krmení těch hadů.My bydlíme na Jižáku,ale v Dejvicích mám školu (VŠCHT).
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Miška Helča » 07 kvě 2006 13:59

Docela dobrej zveráč je taky na Olšanskym náměstí...
Miška Helča
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod želva » 17 čer 2006 09:54

Těch zverimexů mám víc(bydlím na Žižkově).
Já chodím bud na Prahu 2 - Italská
na Prahu 3 - Korunní, Přemyslovská(tam jsou jenom chovatelské potřeby)
a pro hobliny chodím na Olšanské náměstí do Pemi.
Anebo do Paláce Flora, tam je Pec Centrum.
želva
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mia » 22 čer 2006 19:37

já Miu pouštím po pokoji dám tam stary tričko který ráda prolejzá,zavěsím provaz,rozmístim trochu granulí a různý prolejzačky a má vystaráno na celej den :lol:
Mia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Sára,Max a mimina

Příspěvekod míša2 » 17 črc 2006 11:37

To je super nápad! Zuzinka si sice vystačí se šmejděním po pokoji nebo sebevražednou akcí -útok na psa- (můj pes by ji zakousnul jenom když ji vidí, žárlivec!) ale tohle by ji mohlo zaměstnat a taky trochu unavit, alespoń doufám. na seniorku má spoustu enargie! PS: nestěžuju si naopak jsem ráda ale někdy je to ne zabití! :wallb:
míša2
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Miška Helča » 09 říj 2006 16:54

V pet centru je všechno děsně předražený, tam fakt moc ráda nechodim, maximálně se podívat na potkánky :D
Miška Helča
Skákavka
Skákavka

Re: Výběh - aktivity?

Příspěvekod mlezivovi » 13 led 2008 18:37

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, máme od Vánoc dva potkyše - kluky, když jsme si je brali, už měli dva měsíce, jsou spolu v kleci, ale snažíme se je pouštět hodně ven. Zatím jen na sedačku, ale je těžké je uhlídat, bojíme se, aby nevlezli do sedačky nebo někam za skříň, moc zatím neposlouchají a taky se s náma moc nemazlí. Spíš jim vyhovujeme jako prostředek, jak se dostat někam dál, výš .....
Co by mohlo pomoct, aby se s náma víc kamarádili a my abychom je pak mohli pouštět i do místnosti a nebát se, že je budem někde lovit ...? Jak je venku zabavit, aby něco nerozhryzali?
Díky
Milan a Zuzka .............. páníčci dvou potkaních roš'táků Fiže a Ferdy od Nergity a Terezky nalezenkyně z ulice, fotky zde http://mlezivovi.rajce.idnes.cz/
.................................................................................................................................................................
TOASTOVAČ: Tě péro, sombréro! Tak co život!? Já jsem švitorka - švitořící toastovač, váš veselý společník u snídaně. Švitorka jsem já a toastuju rád. Dá si někdo toast?
LISTER: Já nechci žádnej toast a on taky nechce toast. Pamatuj si, že tady nikdo nechce žádnej toast. Ani teď, ani jindy! Žádnej toast!!!
TOASTOVAČ: A co muffina?
LISTER: Ani muffina! My tady nemáme rádi muffiny! Nechceme žádný muffiny, ani toasty, koláčky, žádný žemle, briošky, bagety, ani buchty, žádný veky, ani loupáky a palačinky, bramborový placky, žádný teplý jidáše a už vůbec ne nějaký pitomý lívance!
TOASTOVAČ: Ahá, takže ty jsi na vafle!
LISTER: Vidíš? Vidíš, jakej je? Ten mě dovede vytočit. S ním se nedomluvíš!
KRYTON: Jestli dovolíte, promluvím s ním jako přístroj s přístrojem.
mlezivovi
Růžovka
Růžovka
Potkani: v potkaním nebi: Ferda a Fiž z Chs Nergita, nalezenkyně Terezka

Příspěvekod Nergita » 13 led 2008 23:47

U mladých potkanů je to normální, že "vymýšlí" jednu lumpárnu za druhou, jsou dost aktivní a hledají nové schovky. Kluci s věkem zleniví a já třeba Balůa musim nutit, aby se venčil, jelikož je to tlusťoch a lenoch.
Chce to dopřát potkanovi čas, aby se dostatečně vyběhal (mladý to chce hlídat) a vyblbl. Jak moc se s vámi chce nebo nechce potkan kamarádit se pozná podle jeho značkování osob, co má rád ale já si značkování u mě všimla spíš o něco starších potkanů než mláďat. Ale ani to není pravidlem, jelikož Dalamánek mě určitě MOC miluje ale neznačkuje (u samce docela nezvyklý).
Na kabely pozor, stejně jako na okusování jiného vybavení domácnosti, podle mě se to odnaučit nedá a taky mám potkany rozdělený na devastátory a nevšímače. Takže buď učinit ochranné opatření kabelů nebo hlídat a hlídat.
P.S klukům posíláme pusu!!!!
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod mlezivovi » 14 led 2008 08:05

Díky,
no oni si nás občas značkujou, i když u Fiže nevíme, jestli se prostě jen na nás nevyčůral, protože je to takovej malej prasák. Ferda chodí hezky do jednoho rohu, tak jsme mu tam dali mističku s kočkolitem, ale Fiž ten na to prdí a bobkuje, kde se mu líbí (ale taky jen v kleci, venku ne) 8-))
Milan a Zuzka .............. páníčci dvou potkaních roš'táků Fiže a Ferdy od Nergity a Terezky nalezenkyně z ulice, fotky zde http://mlezivovi.rajce.idnes.cz/
.................................................................................................................................................................
TOASTOVAČ: Tě péro, sombréro! Tak co život!? Já jsem švitorka - švitořící toastovač, váš veselý společník u snídaně. Švitorka jsem já a toastuju rád. Dá si někdo toast?
LISTER: Já nechci žádnej toast a on taky nechce toast. Pamatuj si, že tady nikdo nechce žádnej toast. Ani teď, ani jindy! Žádnej toast!!!
TOASTOVAČ: A co muffina?
LISTER: Ani muffina! My tady nemáme rádi muffiny! Nechceme žádný muffiny, ani toasty, koláčky, žádný žemle, briošky, bagety, ani buchty, žádný veky, ani loupáky a palačinky, bramborový placky, žádný teplý jidáše a už vůbec ne nějaký pitomý lívance!
TOASTOVAČ: Ahá, takže ty jsi na vafle!
LISTER: Vidíš? Vidíš, jakej je? Ten mě dovede vytočit. S ním se nedomluvíš!
KRYTON: Jestli dovolíte, promluvím s ním jako přístroj s přístrojem.
mlezivovi
Růžovka
Růžovka
Potkani: v potkaním nebi: Ferda a Fiž z Chs Nergita, nalezenkyně Terezka

Příspěvekod Maha Maja » 14 čer 2008 14:21

Hoši si vynalezli novou aktivitu - když jsme nebyli v pokoji, tak "někdo" ukradl z poličky noviny, přitáhl je pod skříň, totálně rozcupoval (kam se hrabe skartovačka) a postavil tam krásné hnízdečko. Teď tam dovádí oba dva a my se jim smějem, jestli náhodou nebudou mět mladé, že si zařídili takový pěkný pelíšek. :hug: :lol: Ani se mi jim to nechce rušit, když si v tom tak pěkně vyhrají. A přitom taková blbost. :yes:
My se umíme bavit i bez nealka. :cink:

Obrázek Obrázek Obrázek
Maha Maja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Opatrují nás z Druhého břehu:
Šerynek (leden 2007 - 24. 7. 09)
Beňa (březen 2007 - 8. 11. 09)
Babuji z TazManie (10. 5. 08 - 2. 3. 10)
Jupiter PotkanViv (23. 12. 09 - 22. 12. 11)
Darjeeling Z Hamaku (15. 9. 09 - 1. 5. 12)

Příspěvekod Anettka » 13 srp 2008 15:14

Můj potkánek nejdřív běhal jen po sedačce, nebo rozložené posteli, odtud se bez problému dostal na stůl kde má svoji klec, ale ted už chodí úplně všudu, časem se naučil vlézt kam jen se mu zachtělo, a dokáže už i slézt se sedačky a chodí všude kam zaleze, a cestuje dokonce i do jiných místností, říkám že je to takový můj cestovatel, jednou ho snad ani nenajdu jak se pořád schovává. ale naštěstí vždycky vyleze ze svého úkrytu když na něj zavolám :lol:
Anettka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 13 srp 2008 15:46

Na ucpání malých děr, kterými by mohli vlézt někam, odkud jsou nevyndatelní, se mi osvědčili molitanové míčky na líný tenis. Na ucpání větších děr se opět docela hodí molitan, občas se dají koupit nebo sehnat zbytky.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Výběhy