Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nové prostředí

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Nové prostředí

Příspěvekod petra » 14 říj 2011 16:26

Ahoj, mám menší dotaz ;) Dnes večer jedu k mým rodičům na návštěvu, přespat do zítřka a rozhoduji se, zda mám vzít své potkanice s sebou, i s jejich klecí samozřejmě nebo je nechat doma. Na jednu stranu si říkám, že by je mohlo bavit zkoumat nové prostředí, ale na druhou stranu jsou to dvě takové malé poseroutky a bojím se, zda bych jim nějak psychicky neublížila, respektive, aby se moc nebáli :roll: Můžete mi někdo prosím poradit? Děkuju
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Re: Nové prostředí

Příspěvekod Nefertity » 14 říj 2011 16:32

Na jednu stranu potkaničky samy určitě vydrží do zítra, na stranu druhou já kluky s sebou na víkendy vozím a naopak si to podle mě náramně užívají - výjimečně je nevymazluju jen já, ale i sestra a máma, podstrkují jim dobroty :oops: a tak ;)
Vzhledem k počasí bych se rozhodovala spíš podle toho, jak daleko a jak bys cestovala - ohledně možnosti převést je v teple.

(spíš než pro malé potkany by to byl jistě šok pro starého jedince zvyklého trvale na jediné prostředí)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod petra » 14 říj 2011 16:37

Tak převoz, ten bude asi v pohodě, mám to pět minut :lol: :up: ale horší právě bude ten šok, protože to jsou už dospělé slečny, které za půl roku, nebyly ještě takto nikde, byla by to premiéra, tak nevím, co mám dělat :smi:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nefertity » 14 říj 2011 16:42

Půlročním holkám změna snad opravdu nemůže ublížit ;) Tak to zkus posoudit podle toho, jestli plánuješ být třeba na celý víkend/delší dobu u rodičů - tak pak by bylo lepší je zvykat už teď, ale asi je to víceméně fuk u tebe.
Pokud bys je doma nechala, tak samozřejmě vrchovatější misku a třeba dvě napáječky a můžeš být úplně klidná :whistle:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod petra » 14 říj 2011 16:55

Spíše tedy přemýšlím, že je nechám doma, odjíždím za půl hodinky a přijíždím hned zítra ráno :lol: Mě jde spíše o to, aby také něco "zažili" a nebyly stále doma
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 16 říj 2011 12:11

já bych je v této zimě nikam nebrala - zvlášt pokud je to na takto krátkou dobu...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod petra » 16 říj 2011 16:12

Haslerka: Ano, taky mi to přišlo rozumný, nakonec jsem je nechala doma, sice se mi stýskalo, ale všichni jsme to přežili :lol: Ta zima je otravná, nemůžu vzít holčinky ani ven na procházku :roll: Už aby bylo zase teploučko!
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CZpavinka » 16 říj 2011 18:06

no...vím že už to není aktuální tenhle dotaz, ale třeba někdo si to přečte i další kdo by nevěděl...

Já s potkoušema jezdím poměrně často a za svůj necelý rok života nebyly snad tři víkendy po sobě na stejným místě :) a samozřejmě, že nemůžu vědět, jak se jim to líbí nebo ne...nicméně dobrým důkazem toho, že jim cestování nevadí je to, že otevřu klec, dám jim přepravku a oni si do ní sami vlezou :smi: u mých rodičů jsou uplně v pohodě, chrupaj nebo je tam někdo mazlí...takže pokud máš zateplení a nemáš to daleko (ideálně autem) tak jsem pro :up:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod petra » 16 říj 2011 18:15

CZpavinka: Já bych je moc ráda brala k rodičům, říkám, je to 5 minut a jedu autem, takže to by nebyl problém, jenže ty dvě poseroutky, když jsem jim koupila přepravku a dala jsem je do ní, tak jsem myslela, že umřou strachy, strašně moc se báli, div neměli záchvat, takže nevím, v čem je přepravovat :smi: nic mě nenapadá :(
Nakonec jsem jim koupila takový košíček, jenže to je otevřený a vůbec to nezateplí, takže v tom je nosím jen v létě, ale s tím nemůžu jít nikam daleko, protože z toho lehce utečou. A i v tom jsou takové nesvé. Nějaký nápad? v čem by se jim líbilo? Budu za všechny nápady vděčná, protože je konečně chci začít někam brát, aby stále nebyly zavřené v jednom pokoji :roll:
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 16 říj 2011 18:20

postupně je na přepravku zvykej :smi: třeba po chvilkách, vždycky najednou a třeba s něčím k jídlu, kousek okurky, kousek chleba, něco, co je zabaví.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod CZpavinka » 16 říj 2011 18:27

aha, tak to já jsem se s tím, že by kluci nechtěli do přepravky nesetkala...neměla jsem přepravku v době kdy byly uplná mimina...ale po nějakém měsící (nevím přesně) jsem si ji pořídila a protože jsem kluky pouštěla ven jen na postel, tak sem tam tu přepravku dala, do ní dala podestýlku klasicky a nějaký mňamky..za chvíli tam vlezli, zbaštili to, vylezli a pak zas v rámci hry si ji používali jako schovku před druhým a prolezku, takže to asi berou jako samozřejmost
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod womi » 16 říj 2011 18:29

No, já prostě, když potřebuju nebo chci potkana někam odnést, tak ho do té přepravky prostě šoupnu a když to jde, tak s doprovodem. Nikdy nikdo extra nevyváděl, ovšem měkké bobky se občas vyskytnou :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod petra » 16 říj 2011 18:33

Nějak je to budu muset naučit no :smi: Já mám jen strach, aby mi strachy třeba neumřeli, nevím, jestli je to blbost nebo? A používáte přepravky z obchodu nebo osobně vyrobenou? Můžete mi popřípadě poslat nějaký odkaz, jaké používáte? ;)
petra
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CZpavinka » 16 říj 2011 18:56

zkus pokud máš čas prvně metoru seznámení, že jim tam nic nehrozí...ty mlsky by měly zabrat...jinak myslím, že dost lidí používá Trixie Mini Capri přepravku. Na netu ji určitě najdeš...já ji mám taky na zdejší doporučení a jsem spokojená. Navíc často se na ni šije zateplení, takže v zime je myšounkům hezky teploučko :ú)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod petra » 16 říj 2011 19:04

CZpavinka: Děkuji za tip! :up: Ta se mi líbí, holky si budou muset začít zvykat ;)
petra
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Výběhy