Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkaní ostrůvek

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Re: Potkaní ostrůvek

Příspěvekod Tkanička » 24 črc 2011 15:08

Já mám pro svojí potkaničku udělaný zahradní domek !! :loveit:
Mám veliký hliněný květináč 2 x 1,3 m . Kolem květináče mám připevněné králičí pletivo. Nahoře poklop aby potkanka nevylezla. Z pletiva mám několik děr a v nich připevněné drenážní trubky. V květináči mám normální hlínu a v polovině květináče mám nasázenou petržel, bazalku, šalvěj, jitrocel a heřmánek. Jen malé sazeničky a mezi nimi mezírky. Na druhé polovině mám vyhrabanou dírku vyloženou ubrousky a kusy starých dek. Potom mám velký otvor v pletivo z jedné stany a ten vede do "zahrádky". Je to zase králičí pletivo nahoře s poklopem. Dno je normální travička. A ted co na to potkyška. Ona si ho zamilovala :love: :loveit: . Běhá mezi bylinkami a občas si trochu uhryzne dle chuti. Prohání se drenážními trubkami, v díře s ubrousky se jí krásně dadá a "zahrádka" slouží jako tělocvička !! Má v ní plno hraček takže se vní prohání a vesele v ní skotačí ! Myslím že to potkance umožním i když jsou v zemi bacily !! :whistle: Podle mě je to super nápad ! Vymyslela jsem to sama a potkance se to už půl roku zamlouvá a stále jí to neomrzelo, navíc jí moc chutnají ty domácí bio bylinky !! Je to vhodné pro potkana jedináčka který se v tom hezky vyřádí ale i na potkaní smeky od dvou a více potkánků kteří si hrají v propletených drenážních trubkách na honěnou !!! Pokud plánujete mít potkánků víc až vám (bohužel) umřou ty nynější, tak se to dá využít po mnoho generací ! Stačí jenom po půl roce či chvíli déle vyměnit zeminu a je to ok !! Vřele tento malý "altánek" doporučuji :up: :up: :up: ! '(Akorát ten květináč se shání těžko a taky dosti stojí ! :oops: :whistle: ) v :lol:
Tkanička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agátka (14.8 - 11.9) - bohužel za duhovým mostem .. ale i tak moje nejmilovanější stvořeníčko .. :( chybíš mi myško .. :'(

Mikky (?.8. - ... - zlatíčko které mě drží a dělá mě šťastnou po tom, co Agátka umřela :(

Příspěvekod Tkanička » 24 črc 2011 15:13

Teda, pardon, asi mi to ujelo !! Omlouvám se .. rozměry květináče jsou 1 x 1,3 metru !! :oops: :oops: :whistle:
Tkanička
Růžovka
Růžovka
Potkani: Agátka (14.8 - 11.9) - bohužel za duhovým mostem .. ale i tak moje nejmilovanější stvořeníčko .. :( chybíš mi myško .. :'(

Mikky (?.8. - ... - zlatíčko které mě drží a dělá mě šťastnou po tom, co Agátka umřela :(

Příspěvekod Coletta » 24 črc 2011 15:33

Děkuji za tip! Je to dobrý nápad se zasazenými dobrůtkami ! :) Snažím se pracovní temto urychlit, ale morálka je pokleslá :D
Coletta
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kálí (Janan) z Chs Mouseville
Ingoustek (Ingrid) z Chs Lavan

Příspěvekod PxNxDx » 24 črc 2011 19:09

Coletta a budou pak fotečky? Jsem na to zvědavá... mimochodem Tkaničko ty to nafocené nemáš? :whistle:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Coletta » 24 črc 2011 22:51

Určite je sem dám... Po 20.8. tu budou jako na koni :D
Coletta
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kálí (Janan) z Chs Mouseville
Ingoustek (Ingrid) z Chs Lavan

Příspěvekod chesterfield » 24 črc 2011 23:17

Ano Tkaničko prosím foto , zní to úžasně, tak že bychom se inspirovali
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Bart3wik » 27 črc 2011 11:49

Já mám plešounka, ten by mohl venku nastydnout :| Ale jinak zajímavý nápad :up:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Tkanička » 04 srp 2011 17:54

Foto nemám .. ted to asi dlouho nebude .. jsem na studentském pobytu v Anglii .. jak přijedu tak sem zkusím dát fotky .. !!
Bart3wik .. můžeš dát na tři strany pletiva deku nebo karton .. možná by to šlo .. !
Tkanička
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Tkanička » 20 zář 2011 19:15

Haslerka píše:dravci se člověka vážně příliš nebojí..podívej se k pepinii do tématu, její potkanku by hladová sova ulovila klidně i když potkanka běhala po okně zevnitř.

Chápu, že holkám chceš dát to nejlepší, ale tvůj nápad s ostrovem je po pravdě hovadina...

Tak když kolem toho bude mít pletivo a nahoře poklop tak pochybuji že nějaký dravec zaútočí .. to by se dalo říct že když je nechám běhat doma tak otevřeným oknem vlétne jestřáb, vezme potkana a ulítne. Dravci se člověka bojí. Ti co by se nás nebáli tak tu ani nežijí. Jsem s tebou také .. mám něco podobného a jsem spokojená na 100% :up: :up:
Tkanička
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 25 zář 2011 13:13

tkaničko, kdyby sis to přečetla, tak bys věděla, že Coletta tam žádné pletivo dávat nechce. Ani z boku, ani zezhora.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Bart3wik » 06 kvě 2013 19:07

Neco podobného mužu udelat na balkone. Není tam mrížkované zábradlí, ale zdená 110cm vysoká. Dám tam dernážní trubky a kvetináč z hlínou... Atd...
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Ajfina » 22 lis 2013 19:37

Podle meho nazoru bych za tim prikopem bych nechal par centimetru travu a potom udelal z pletiva polokouli a dal bych ji tak aby zakryla cely ostruvek a udelal bych tam nejaky koliky na ktere by se to pridelalo aby to potkanci cumackem nenazvihli.
Ajfina
Růžovka
Růžovka
Potkani: Herbí, Emilek a Hugo ;)
Chovatelská stanice: Navel

Předchozí

Zpět na Výběhy