Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkaní ostrůvek

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Potkaní ostrůvek

Příspěvekod Coletta » 20 črc 2011 00:17

Zdravím,
právě jsem se pustila do takového menšího projektu pro moje slečny a potřebovala bych poradit. Jde o takový menší ostrov na zahradě, který jsem oddělila od zbytku zahrady vodním příkopem (brzo z něj snad bude zurčící potůček). A chtěla bych se zeptat na nápady, co by tam mohlo přijít? Bez čeho by se váš potkan na ostrově neobešel ? ;)
Coletta
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kálí (Janan) z Chs Mouseville
Ingoustek (Ingrid) z Chs Lavan

Re: Potkaní ostrůvek

Příspěvekod ejda » 20 črc 2011 00:21

Já jenom malý detail - potkani umí docela dobře plavat :D Naše perlička umí i vyskočit z bazénu, jak mrskne ocasem...
Obrázek
ejda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V Doupěti: Fawkes, Stragen a Tynian

U rodičů: Cisinka, Perlička, Quessinka a Napoleon
V nebíčku: Fifinka

Příspěvekod chesterfield » 20 črc 2011 01:14

Když pominu to, že si také neumím představit jak projekt zabezpečit aby myšáci neutekli - Jedině zastřešit, tak by určitě uvítali schovky, větev ovocného stromu na lezení a hlodání, různé tunely všechno co uvítají v kleci, v trošku větším rozměru. Určitě i hamáčky, nebo kvůli počasí spíš sputniky, připadně dřevěné houpačky, žebříčky.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Coletta » 20 črc 2011 08:14

No myslím, že ta strouha rozhodně není pro zabránění úniku potkánků ... :) Jedna z nich je dokonce našená z jakékoliv louže. Ta stružka je spíš něco jako pojistka pro nervózní rodiče, kteří " nectějí aby se jim tu ta havěť rozmnožila až uteče" . :roll: Ale, tak každý ví, kam až který potkan uteče na koho si dát pozor, či kdo se drží u něj. Každopádně to plní i estetický účel. ;)
Zatím je v plánu nějaký ten venkovní domek s nějakými těmi hračičkami, louže kameny, jakési pískoviště na zahrabávání dobrot, strom s hamakami a takový komplex hřišťátka... Jen jsem nikde nenašla vyloženě téma na venkovní výběh. Hledám něco originálního, co by je bavilo... :)
Coletta
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod qetinka » 20 črc 2011 08:33

Tý jo, jako náapd dobrej, ale místo vodního příkopu bych asi koupila samonosný pletivo a postavila véééélkou klec, akorát bez spodku :-) No a teprve tam bych naskládala všechny potřebné věcičky :-)
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Gertůda - *25.5.2010
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Za duhovým mostem: Bludička: listopad 2010 - 15.7.2011

Příspěvekod Coletta » 20 črc 2011 10:48

No naši Ingrid mám pocit klec vždycky akorád vybudí k tomu aby se dostala ven :) Doteď jsem je pouštěla na zahradě jen tak a ani jedna se ode mě nevzdálila dál jak 2 metry (což je asi tak délka toho ostrůvku) takže myslím, že s tím problémy nebudou. :) Tak jen vymýšlím nějaké to bludiště z trubek, provázků, žebříčků a sítěk .) Jen mě nenapadá jak udělat ten venkovní domeček nějak zajímavě, útulně a hezky, aby nevypadal stejně jako jejich klec :lol:
Coletta
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 20 črc 2011 10:50

doufám, že si uvědomuješ, jaká rizika potkanům běhajícím venku navolno hrozí...kočky, draví ptáci..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Laivine » 20 črc 2011 11:21

Nápad je to hezký, ale podle mě laboratorní potkan není zvíře na ven. Pokud budeš s nima, tak asi dravci nepředstavují nějaké velké nebezpečí, ale v trávě může být hodně parazitů a některé myšky jsou hodně náchylné na nachladnutí a i když je poměrně teplo, tak jim stačí projít se ve vlhké trávě a nechat se ofouknout a je z toho problém. :| Na ostrov se ti může v noci vykálet nemocná kočka nebo kuna a potkan z toho něco chytí atd atd... podle mě je to zbytečný risk. Takovýkle krysoland se dá udělat i vevnitř.
Obrázek
Laivine
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Venessa of LMG Rattery, Elfie Moomins of Opatov

Příspěvekod Coletta » 20 črc 2011 11:52

Osrůvek má sloužit pouze k venčení, aby holky měly nějaké to svoje teritorium i na čerstvém vzduchu, rozhodně je tam nechci nechávat celý den nebo samotné:) Samozřejmě si uvědomuju všechny nebezpečenstva v podobě dravých ptáků a koček, jelikož obojího je tu hodně. Naštěstí kočky se mě bojí a dravci myslím také mají respekt z člověka :) Jinak ohledně breberek a nemocí. Nachladit se můžou i při nerozvážně otevřeném oknu a breberky mohou získat i z podestýlky. Do teď jsem je na zahradě pouštěla volně a nic jim nebylo, což samozřejmě neznamená, že jim nikdy nic nebude, ale musím přiznat, že jsem nepomyslela na to, že bych je přestala brát ven, protože to pro ně není vhodné. Myslím, že se venku cítí dobře a krásně se vydovádí. Je pravda, že jsem se už setkala s několika lidmi, kteří měly ten názor, potkana nebrat ven vůbec. Ovšem je to individuální. Já myslím, že pokud je pouštím na vlastní oplocené zahradě, kde vím, co za zvěřinu se tam probíhá, v přiměřeném počasí, tak to pro ně může mýt i přínos, třeba v podobě lepší imunity... I když starám se o potkany teprve půl roku, takže nemůžu své závěry potvrdit žádným faktem. Ale pokud to tak funguje u lidí proč ne u potkanů? :) Popravdě kolik je tady lidí, kteří své potkany nedaly do trávy nikdy proběhnout? :)
Coletta
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod qetinka » 20 črc 2011 12:10

Když je hezky a mám tu možnost, ven je beru :-) Ony se vydovádí, očuchají kde co a pak spokojeně usnou v mém výstřihu :-) Pokud je pouštíš tam, kde to znaš a kde víš, že nejsou psí exkrementy atd. tak proč ne :-) Já hoky nosím jen na skautskou oplocenou zahradu, kde vím, že taky psi nechodí kakat ani čůrat a tak :-)
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Příspěvekod Haslerka » 20 črc 2011 23:49

dravci se člověka vážně příliš nebojí..podívej se k pepinii do tématu, její potkanku by hladová sova ulovila klidně i když potkanka běhala po okně zevnitř.

Chápu, že holkám chceš dát to nejlepší, ale tvůj nápad s ostrovem je po pravdě hovadina...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Coletta » 21 črc 2011 13:21

Může se stát cokoliv, máš určitě pravdu, že nevím jestli nezaútočí něco hladového. Každopádně se to může stát, i když je budu venčit na jinem dvoumetrovém kousku země a momentálně nejsem nakloněná k názoru nevodit je ven vůbec. Možná je to opravdu hovadina a potkanky to vůbec nenadchne jako mě, a pak je rozhodně nemůžu nutit tam být. Každopádně, když to nezkusím, tak to nebudu vědět :)
Coletta
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod qetinka » 21 črc 2011 17:21

Jsem s Tebou, směle do budování výběhu :-)
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Příspěvekod Coletta » 21 črc 2011 19:11

Děkuji děkuji, dám sem pak fotky :)
Coletta
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 22 črc 2011 20:57

jako inspiraceje moc hezký domeček co sem někdo dnes nebo včera dával. Jsem na ostrůvek hodně zvědava.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Další

Zpět na Výběhy