Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výběh po pokoji

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Výběh po pokoji

Příspěvekod Jerry » 21 čer 2011 09:06

Zdravíčko. Chtěl bych se zeptat, je možné potkana naučit na záchod i když je volně puštěný po bytě? Že když ho pustím, dám mu na zem záchodek, a on si tam když bude potřebovat půjde vyčůrat nebo vykonat jinou potřebu? :) Díky za odpověď.
S pozdravem Jerry.
Nezáleží jak inkasuješ. Ale Kolik ran seš schopen unýst a jít dál
Jerry
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gloria, Safira, Jigels, Jerry,...

Re: Výběh po pokoji

Příspěvekod iwanhoe » 21 čer 2011 13:56

no asi jo, zkusila bych stejný postup jako při učení v kleci... nikdy jsem to ale nezkoušela, ani jedna myš mi v pokoji nebobkovala a čůrat chodí do klece bez učení :smi:
záleží na tom, jak čistotnou máš myšku ;)
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod qetinka » 21 čer 2011 14:32

Já sem taky zatím v pokoji nikde loužičky ani bobečky neviděla.. Kdežto v kleci snad "serou" úplně všude :? Nejlépe tam, kam se s čistícími prostředky moc nedostanu.. :zip:
qetinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Gertůda - *25.5.2010
Hildegarda - *25.5.2010
Triss - *27.3.2011
Brusinka - *30.3.2011
Dixie - *22.4.2011

Za duhovým mostem: Bludička: listopad 2010 - 15.7.2011

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 čer 2011 14:44

Já klukům dávala venkovní záchod, když byli někde bez přístupu ke kleci a chodili na něj. :up:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod ejda » 21 čer 2011 15:49

U holčiček se mi osvědčila krabice s "použitou" podestýlkou, kde už měly nějaké ty bobky - a chodily na ni bez problému. (stačilo smíchat spoustu čisté s malinko použitou :D)
Obrázek
ejda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V Doupěti: Fawkes, Stragen a Tynian

U rodičů: Cisinka, Perlička, Quessinka a Napoleon
V nebíčku: Fifinka

Příspěvekod Jerry » 22 čer 2011 22:45

Díky za info :)
Nezáleží jak inkasuješ. Ale Kolik ran seš schopen unýst a jít dál
Jerry
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gloria, Safira, Jigels, Jerry,...

Příspěvekod Domča » 14 lis 2011 14:37

ahoj holky, chci se zeptat, nemáte nějaký nápad co dát holkám do mého pokoje pro spestření výběhu? Napadly mě nějaké tunely, nějaké žebříčky na police a tak dále, ale nevím, z čeho to vyrobit a jak to vyrobit, já jsem člověk úplně bez fantazie, to říkám předem :lol: Tak kdyby jste měli nějaký nápad, tak šup sem s ním :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 lis 2011 15:17

Domi, tady je téma o potkaních hřištích viewtopic.php?f=15&t=6139 Třeba tam něco najdeš.

U mě mají v pokoji k dispozici stálé schovávačky jako jsou iglů od Evičky, sputniky, krabičky, skrytý pelíšky (jeden pod stoličkou, kde skladuju krmivo atd., jeden v pořadači), tunely,kočičí míčky, závěsný kapsy, klokanku a nejoblíbenější věc - pořadač na jejich věci, do kterýho lezou, po kterym lezou, vyhazujou hračky a hamaky, což je baví náramně...a vyndavám jim pak spešl ještě kočičí tunely a prolejzací kostku. Jestli chceš, můžu ti to vyfotit.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Kimik » 14 lis 2011 15:31

Oni stejně nejradši objevujou to, co pro ně není určené... :whistle:
U nás je nejoblíbenější velká krabice, kde skladuju krmení a různé věci, co zrovna nepoužívám v klecích nebo terárkách. Tam vždycky kluci zalezou, občas se některý z nich vynoří s ukořistěnou mňamkou, prohrabujou se tam a jsou spokojení.

Mimochodem, běhají vám potkani ve výběhu třeba prostředkem pokoje? Když je pozoruju, tak i když jsou ochočení a zvyklí, stejně se vždycky držej při zdi nebo někde, kde se můžou rychle schovat, málokdy jde některý přímo prostředkem místnosti, kde je nechráněný. Přece jenom jim ještě zbyly nějaké "divoké" zvyky.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 lis 2011 15:42

To máš pravdu Kimi, skrytý pelíšky si vymysleli sami. :lol: Milujou hlavně místo pod stoličkou, kde skladuju krmení a podestýlku. Skart si vytahali z tašky a udělali z něj hnízdo, kde spinkali a čůrali. Tak jsem jim ho vyklidila a dala jim tam molitanovej pelech se skartem, aby neleželi na holý zemi. A včera jsem zjistila, že si vzali skleněnou lahvičku s dřevěným víčkem, ve kterém skladuju dropsíky, víčko schovali do iglů, skleničku nechali na správném místě,( aby mě to hned netrklo do očí, že kde to je. :lol: ) a vyžrali polovinu dropsů. Pak se divím, že jsou jak selata. :facepalm:
Jinak u nás je oblíbená hračka skart obecně. Nechám jim igelitovou tašku se skartem uprostřed místnosti a oni jí tahaj po pokoji, snažej se jí narvat do pěticentimetrový díry, drbou to, vyndavaj... sranda na půl dne. Jen mi dochází skart do košíčků. :lol:

Mě běhají i uprostřed místosti. Můj prostředek místnosti je ale asi metr širokej a 4 metry dlouhej, takže si až tak nechránění zřejmě nepřijdou. :lol:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Domča » 14 lis 2011 15:52

krysko, kdybys mohla, tak bych se nezlobila :loveit:
haha, kimiku, přesně ak. Nejradši mají mojí knihovnu, kde náhlodavají knížky / :evil: :evil: :evil: / a vyhazujou je od tam. Jo a taky hodně času tráví u klece s morčetem a s myšma. Rádi převrhují moje sklinky na stolech a dělají mi bordel v poličce do školy ( shazujou sešity a tak dál.) Taky si otevřeli nebo nahlodali všechny skříně, do kterých rádi vykonávají potřebu, takže mám fakt spoustu radosti :lol: a chci je zabavit ještě něčím jiným :oops:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod PxNxDx » 21 lis 2011 19:56

tak teda do knihovny bych si myše nepustila :evil: ale abych pravdu řekla, tak Mumu se výběh zúžil na postel.. a stejně sedí buď u mě u kompu a nebo běží do klece (tam vyleze z postele) a pozoruje svět odtamtud a nebo pravděpodobněji jde spát :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod petrluzni » 24 srp 2012 19:56

ja si svuj pokoj zarizuji abi tam potkis moh bit aniz bich ho kazdich 5 vterin musel kontrolovat jestli se nechista na pruskum do loznice protoze ja mam ve zdi velkou diru kterou mam (od kamen ) vimalovanou a chci tam dat velkou desku a udelat si lepsi dvere do P.
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod pot,Kačka » 20 led 2013 13:18

Já jsem slyšela, že pomáhá jim dát plochý kámen do záchůdku, ale nikdy jsem to neskoušela... :lol:
pot,Kačka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aime, Kate.

Za duhovím mostem:
Pršivka

Příspěvekod smisek11 » 28 led 2013 19:53

Chtěl by jsem se zeptat, od kdy jste nechali potkánky lozit po pokoji. Dovezl jsem si dva samečky od chovatelky a je jim měsíc. Mám je v akvárku které je prozatím dostatečně velké, nicméně se pracuje na kleci. Bojím se že když je dám na zem tak mi někam zalezou a už se neukážou.
smisek11
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Výběhy