Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkaní hřiště

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Potkaní hřiště

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 srp 2009 17:26

Jelikož mnoho lidí neví, kam pouštět potkánky, protože mají doma mnoho skulin a věcí, kterých nechtějí aby se jejich potkánci dotýkali (například kvůli úrazu) našla jsem několik návodů na výrobu domácího hřiště, které pomohli i mě, proto se o to s vámi podělím. :) Snažila jsem se dát dohromady všechny typy hřišť.
Vše je převzaté, nic z toho jsem nevymyslela já. ;) A doufám, že až na to výrobci narazí nebudou se zlobit, i když pochybuji, že Američani a Angličani projíždějí česká fóra. :smi:

Nejběžnější materiál je překližka , dá se použít i plexisklo.
Tady tvůrce nařízl okraje a vsadil desky dohromady. Potřebujete k tomu akorát pilku a při nepoužívání se jednoduše složí a uklidí.
(wonderrodent)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zde je výroba z dřevotřísky krok po kroku. :up: http://www.petratscanada.com/playpen/playpen.htm

Dalším způsobem, jak desky spojit jsou panty.
Díky nim si můžete udělat větší hřiště nepravidelného tvaru. Můžete zakrýt třeba jen roh místnosti s rozházeným oblečením či kabely. Nebo jak je na fotce, vyhradit místo okolo klece.
Obrázek

Obrázek

Hřiště vyrobené ze spojených latiček, uvnitř rámu síťka či pletivo. Vše spojené pantíky.
(Artemish)
Obrázek

Hřiště složené ze součástí skládací poličky.
(RugRat)
Obrázek

Existují i hřiště určená přímo pro zvířátka. Podle mě by ale krysáci lehce vyšplhali po mřížích.
Obrázek

Objevila jsem také hřiště z ohebného plastu. Jednoduše se smotá a je to. :)
To jsem ale na českém trhu neviděla, šikovný potkanář by si ale uměl poradit. :whistle:
Obrázek

No a nejjednodušší způsob - krabice. Krabice jsou všude a lehce dostupné. Bohužel také nejlehčeji zničitelné a rozkousatelné. :)
(sparrow)
Obrázek

Několik fotografií pro inspiraci:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pokud někdo narazí na návod na nějaké hřiště či obrázek zajímavého výběhu, nebo se bude chtít pochlubit se svým. Šup sem s ním.
:whistle:

Moderátorům se omlouvám za založení nového tématu, jestli bude navíc, prosím o přesunutí či smazání. :oops:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Re: Potkaní hřiště

Příspěvekod Cayro » 09 srp 2009 18:50

No je to krása, dokonce i tak nešikovný člověk jako já by to asi dokázal vyrobit. Teď už mi jen chybí návod na to, jak přesvědčid potkyšky, aby si tam opravdu hráli a ne si zalezli pod ten hadr uprostřed a tam spali... Kluci mají jako "hřiště" celý pokoj, protiokusově a protizalezově zabezpečený a jediné, co je zajímá, je polovina letiště s dekou, pokud je vezmu sk sobě na psací stůl, tak místo zkoumámí zalezou do krabičky 20x20 cm a tam spí... :?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod ještěrkaa » 09 srp 2009 19:35

Taky jsem se o něco jako "hřiště" pokoušela, spíš to byl vyhrazený kus místnosti, prostě jsem nechtěla, aby holčičky lozily v kuchyni a zalezli mi za linku (máme 2+kk), tak jsem jim kuchyň zatarasila kartony asi tak metr vysokými, co jsem pobrala v práci... a jak milé holčičky strávily venčení? tím, že se celou dobu snažily ty kartony zdolat :smi: bylo jiom fuk, že mají celý obyvák se všemi zákoutími a prolézačkami, prostě to zatarasené něco bylo děsné lákadlo a nikam jinam, než do kuchyně nechtěly a když jsem je zachvilku viděla balancovat na vrchu na té zátarase, došlo mi, že toto není varianta pro ty moje akrobatky :dozey: Takže my máme hřiště celý obyvák i s kuchyní, která je prostě zabezpečena tak, aby holky neměly kam zalézt ani jak si ublížit.... :smi:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod amalka_sneckova » 11 srp 2009 14:07

Na americkým fóru jsem nalezla něco, co kdybych postavila doma, tak nejenom, že by mi asi poklepali všichni na čelo, ale zároveň by mi to holky neskutečně pro... a pro..... a taky prokousaly :lol: :

Obrázek

Ale je to tak sladký :loveit:
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Moje holčičky:
Hermiona
ČERTIČKY:
Marlenka, Madlenka, Májinka, Heddwyn
PYŽAMÁCI:
Cácorka od Craftyrat, Hopsinka od Craftyrat
HARPYJE:
Lalita, Laleh, Jasmine Ella, Kelsie Lili
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Za DUHOVÝM MOSTEM v našich srdcích už stále:
Cipísek von Zveráč * 20.8.2009 + 29.6.2010
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka
http://charmingrats.webnode.cz
Chovatelská stanice: Charmingrats

Příspěvekod ještěrkaa » 11 srp 2009 14:16

:shock: Ti lidi musí jen od rána do večera prát, šít a vyměňovat, jinak to není možné... nebo to takto vypadá jen na fotky a zbytek doby to tam mají pro.. a pro... a děsně zasmraděné :smi: (i když mě by holky určitě i ty barevné stěny ohlodaly :whistle: )
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 11 srp 2009 21:08

Co vím, tak mění jednou za čtyři dny a vůbec jí to nesmrdí. Ono totiž, když je v kleci více věcí a hamaků, čůránky se rozprostřou a nesmrdí to tolik, mám ozkoušeno. :smi: :whistle: Konec jejímu obhajování. :roflcry:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 12 srp 2009 06:52

Mně se líbí ta chobotnice, ale doufám, že je to tělíčko rozepínací, je mi totiž jasné, že by kluci vlezli dovnitř a neumím si představit, jak bych je tahala ven těmi "chapadly".
Jinak je to pokojíček hezký, akorát jsem v první chvíli trochu zlomyslně přemýšlela, jestli v té kleci má potkany nebo dítě... 8)
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod amalka_sneckova » 12 srp 2009 09:05

Mně se moc líbí hlavně jak má vybavenou klec, ale u nás v ČR se bohužel nedá sehnat taková kupa nádhernejch látek, co já vím, a to to mám celkem obšancovaný už z doby, co jsem začala šít oblečky pro mého trpasličího pinče ČIka.
Každopádně takovejhle potkaní výběh by mi asi přítel moc neschválil. Když jsem mu to ukazovala, tak mi řekl, že tolik růžový by nevydržel. On je spíš takový ten strohý typ, takže vybavení jeho klecí podle toho i vypaadá. No aspoň, že máme každý svojí a do vybavení té své si kecat nenechám. S pokojem a výběhem to ale bude horší :cry: , asi budu bydlet sama..... :dozey:
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Hermiona
ČERTIČKY:
PYŽAMÁCI:
HARPYJE:
CHLAPEČCI:
Naraelek - Shareeně od Kawiho, Krýšin Butterfly, Womin Krteček, Honey, Fairytale , Giggle Pinkie de la Ferdie, Funny Mouthie de la Bertie, Nosy Tomino O5 de la Doyle , Sweety Cristopher Supportík de la Desi
Amálka Hadrářka von Zveráč *14.2.2009 + 21.1.2011 - Amálko, NIKDY nezapomenu a moc se ti omlouvám....
Hašlerka, Hanako, Heather, Heidy, Vanilka, Vločka, Risselle alias Chi-chi, Poměnka

Příspěvekod PxNxDx » 12 srp 2009 09:56

Cayro píše:Mně se líbí ta chobotnice, ale doufám, že je to tělíčko rozepínací, je mi totiž jasné, že by kluci vlezli dovnitř a neumím si představit, jak bych je tahala ven těmi "chapadly".
Jinak je to pokojíček hezký, akorát jsem v první chvíli trochu zlomyslně přemýšlela, jestli v té kleci má potkany nebo dítě... 8)

Chobotku máme doma... není rozepínací, ale těmi chapadly dosáhneš až dovnitř. Já ji mám pořád někde po zemi pohozenou a když si do ní někdo vleze a spí, tak tam prostě je... při nejhoršim by se dala strčit do klece a až by kluci vylezli, tak ji vytáhnout :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Laura » 12 srp 2009 09:59

Já viděla někde na videu jak potkani lezli a vylézali z chobotnice, z té pusiny a chapadel, lidi, to bylo jako z nějakého levného hororu! :shock: :roflcry:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod nevi » 12 srp 2009 11:57

Já mám jen klasický bordel na škrabadle, ale taky by se tomu dalo říkat hřiště. Dokud nepřijde Taika a neroztahá hračky po pokoji, takže to u mně vypadá jako ve školce :lol:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod amalka_sneckova » 19 srp 2009 17:43

V příspěvku Krýši jsem nalezla toto:

Obrázek

a zajímalo by mě, kde bych takové desky sehnala. Zkoušela jsem to najít na webu, jako skládací poličky a jukla jsem i do pár kancl.potřeb, ale nic jsem neobjevila. Neví někdo?
amalka_sneckova
Superpotkan
Superpotkan
Hermiona
ČERTIČKY:
PYŽAMÁCI:
HARPYJE:
CHLAPEČCI:

Příspěvekod goth_wolf » 25 srp 2009 23:24

Ahoj, tak jsem seděla po večeru na netu a hledala ty vaše kostky :twisted:
Našla jsem na netu anglickou super stránku :up:
http://www.guineapigcages.com/cubes.htm

U nás se to ale nevyrábí, pokud vím,
my to měli ze zahraničí, ale bylo to koupeno jako variabilní drátěnný program pro tvorbu policí :roflmao:
Stejně si myslím, že to je spíš pro zvířata, já do toho dávala štěně jako do výběhu, ale mělo to 5 cm veliké "ďůrky" kostičky...

U nás v ČR jsem našla jen něco okrajově podobného:
http://www.kuchynka-obchod.cz/index.php%20...%2083955809d4
http://www.dprogram.cz/?page=vypis_deta%20...%20ategorie=4

Bylo šílené najít ten cizí odkaz, když člověk neví, jak si to ti Amíci pojmenovali :zip:
Ještě že umím hledat na webu :smi:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***METAL JE KOŘENÍM ŽIVOTA***
Obrázek Obrázek
Pet's name: Pinky
goth_wolf
Skákavka
Skákavka
Potkani: ♥ Pinky ♥ americká modrá Fuzz husky samička NZ ?14.1.2013?
♥ Aisha ♥ černá postříbřená husky samička NZ ?24.1.2013?

Příspěvekod goth_wolf » 25 srp 2009 23:41

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
***METAL JE KOŘENÍM ŽIVOTA***
Obrázek Obrázek
Pet's name: Pinky
goth_wolf
Skákavka
Skákavka
Potkani: ♥ Pinky ♥ americká modrá Fuzz husky samička NZ ?14.1.2013?
♥ Aisha ♥ černá postříbřená husky samička NZ ?24.1.2013?

Příspěvekod Kometa » 25 srp 2009 23:58

Já teda pokud bych chtěla stavět ohrádku, tak určitě z něčeho zcela hladkýho, ty potvory jsou hrozně šikovný, bych se bála, že to přešplhaj.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Další

Zpět na Výběhy