Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

"Klec" bez mříží

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

"Klec" bez mříží

Příspěvekod Kometa » 24 črc 2009 10:21

Jak už asi všichni víte, mám potkany v kleci s možností "výběhu" na plochy ohraničené pouze tak, že z nich nedokáží slézt ani skočit někam jinam. Toto uspořádání se mi velmi osvědčilo - člověk je s potkany ve stálém kontaktu, potkani nehlodají mříže a volně přístupné plochy se výborně čistí. Proto mě napadla myšlenka, že jednou v budoucnu bych chtěla chovat potkany pouze takto - bez klecí.
Pro vaši představu jsem vytvořila nákres, jak by to zhruba mohlo vypadat:

Obrázek

Patra by byla buď ze skla (nejlepší údržba, dobrá cena, ale těžké), nebo plexi (pokud má někdo moc peněz nebo přístup k levnějšímu) ale nejspíš z polaminovaných desek 0,8cm. Umístila by se do vykachličkovaného kouta na nějaké nosníky. Spodní patro by sloužilo na podestýlku a mělo jednu stěnu vyklápěcí, aby se podestýlka dala snadno vymést. Čas od času by se desky daly sundat, ve vaně omýt a kachličky vydrhnout.

Nákres je fakt jen orientační, jde si s tím pochopitelně zcela libovolně vyhrát.

Co si o tom myslíte?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: "Klec" bez mříží

Příspěvekod PxNxDx » 24 črc 2009 10:28

Jako nápad je to určitě dobrý :up: Dokonce jsem viděla takový "návod" v nějaké přírůčce (na hrací stůl). Ale osobně bych se bála. Pod dozorem ano, ale když vidím, co ty kozy moje vymejšlěj, bála bych se, že by se jednoho krásnýho dne přecejen odhodlaly a seskočili dolů (popř. během praní by jedna druhou schodila omylem). Takže já bych se k tomu přikláněla jako ke hřišti, ale na stálo bych si to netroufla :smi:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kometa » 24 črc 2009 10:33

Já to pro ty své mám jako hřiště, ale zároveň nastálo :) Občas mi pravda spadnou, ale vždy jsem u toho - je to když se snaží skočit na mě a nějak jim to nevýjde a to je většinou chytím, už mám vytrénované reflexy :lol: . Teď mi ale došlo, že náhoda je blbec a když by potkánek spadnul třeba z 1,8 metru, mohla by to být pro něj konečná, to mě nějak nenapadlo :(
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod ještěrkaa » 24 črc 2009 11:28

Něco podobného jsem četla u myšek, tam tomu říkali "myší hrad" :) princip je asi stejný, využít toho, že se myšky bojí výšek, nejnižší patro udělat tak, aby nohy popřípadě stolek pod ním byl dostatečně daleko od okraje a tímpádem aby myšky neměly možnost po nohách slézat dolů... a pak vlastně už jen patra bez mříží spojené prolézačkama a schůdkama... původně jsem totiž chtěla myšky, než jsem si pořídila potkánky a tento nápad mě dost nadchl... ale bohužel u mojich potkaních holek nepoužitelné, leda jako občasné hřiště pod dozorem, neboť jsou odvážné až hrůza.. :dozey:
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 črc 2009 11:34

Já bych to taky použila tak akorát jako hřiště, ale i tak bych se bála, že slítnou. Bubáček je totiž takový malý letec a bojím se i když odplachtí z postele na zem. Krysáky vždycky pouštím maximálně do výšky postele, nejlépe na zem. Dát je na vysoký stůl a mít je bez dozoru, trnula bych strachy.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod dredata_zizalka » 25 črc 2009 09:38

třeba by šlo dát u spodního patra (nebo v půlce) okolo velikej hamak...holky by to měly jako případnou dopadovou záchytku. Přepodládám totiž, že i kdyby jsi z pater udělala jakousi "vaničku" tak by stejně lezly po krajích... :lol:
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 25 črc 2009 09:47

moje holky by to udělaly jasně - asi během 5 minut by seskočily na zem...takže mě to přijde spíš jako blbost:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kometa » 25 črc 2009 10:05

No a nebo by byla možnost, udělat 1. patro ve výšce 100cm (mě neskáčou ani z 80cm), 2. ve 120 (mám ověřené, že pád z téhle výšky zvládají) - obě třeba ve velikosti 100x 80. 3.patro 80x60 a 4. 60X40 ... prostě aby dopadali na patra pod nimi. A jako 5. jen hamaku na spinkání.

A nebou spodní 2 100x80 a všechny vrchní třeba 70x50. 30 cm by bohatě stačilo a když tam spadnou ze 60 cm, nic se jim nestane.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 25 črc 2009 10:06

Ti skáčou z metru na zem? Jak jsem psala, já mám stůl 80 cm a nedělaj to.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 25 črc 2009 10:12

mno uplně klidně:). A ty tvoje to taky zkusí, jen jim dej čas a za nějakou dobu na to přijdou, pro potkany takový výška fakt není překážka:).
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Kometa » 25 črc 2009 10:21

Jen jim dej čas? Chovam je takhle už přes rok a půl a zatím mi z pěti potkanů neskákal žádnej.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 25 črc 2009 10:48

a necháváš je tak bez dozoru? Moje holky jsou taky zpusobne, když vědí, že jsem v pokoji, dokonce i kytek si nevšímaj - ale běda když odejdu z pokoje, to je hned eldorádo. Ale samozřejmě, když tomu věříš, proč ne...já jen říkám, že potkani jsou moc šikovní a něco jako metrova výška jim moc neříká. A stačí, aby na to přišla jedna (byt i třeba tím, že ze stolu omylem spadne..) a za chvíli to budou dělat všechny...a budou ti okupovat cely pokoj jako mě:).
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod PxNxDx » 25 črc 2009 10:51

JJ to je pravda. mě včera Batynka vyskočila z krabice a Baruš, kterou by to ani nenapadlo to hned zkoušela taky :roll: a když skáčou 55cm nahoru, pochybuju, že by 100dolů byla nějaká překážka :roll:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kometa » 25 črc 2009 11:07

Jo, jsou takhle nonstop - 2 klece + stůl 80cm + skříň 120cm. Občas spadnou, hlavně Adélka, ona je hodně zbrklá a takovej vlezlík, takže v 99%případů padá, když chce vběhnout na mě a nevšimne si, že mezi mnou a skříní je mezera, takže to jí chytnu a dam zpátky.

Obrázek

Btw. tu hnusnou potkaní komodu už jsem potapetovala, takže už tak hnusná není ;-)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 25 črc 2009 11:10

Jo a všimněte si, že pod stolem je bedna... mezi bednou a stolem je 36 cm - oni neskáčou ani tam :angel:

Ale je fakt, že kromě Šmouly můj pokoj moc neznaj, pouštím je jinde. A oni neskočí někam, kde to neznají.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Výběhy