Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pouštění potkanů v pokoji/bytě - Anketa

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Na kolik hodin týdně pouštíte své potkany?

Potkany vůbec nepouštím po bytě
6
4%
Pouštím jen své oblíbence
2
1%
Méně než 1 hodinu
10
7%
1- 3 hodiny
31
22%
3-6 hodin
20
14%
7-10 hodin
27
19%
10-13 hodin
11
8%
14-17 hodin
19
13%
18 - 21 hodin
3
2%
Více hodin
10
7%
Potkany mám puštěné nonstop
4
3%

Celkem hlasů : 143

Pouštění potkanů v pokoji/bytě - Anketa

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 22:38

Zajímalo by mě, jak jsme na tom ve skutečnosti s pouštěním potkanů po bytě. Proto jsem zkusila sestavit malou anketku, kde by každý mohl anonymně zaškrtnout, kolik hodin týdně potkany pouští. Pokud třeba 2 hodiny každý den, zaškrtne 14-17.
Zadala jsem, že je možnost hlasovat vícekrát, pro ty, co mají více skupin, které musí pouštět zvlášť.
Pokud pouštíte jen své oblíbence, zadejte zároveň kolik hodin.
Díky :)
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Re: Pouštění potkanů v pokoji/bytě - Anketa

Příspěvekod Cayro » 14 črc 2009 07:26

Kometko zaškrtla jsem to podle tvého návodu, ale myslím, že ono je to individuální a pokaždé jinak. U mne třeba kluci vysloveně po bytě nechodí. Ne že by nemohli, ale nějak nezískali důvěru v tu věc dole, co se jí říká podlaha a to ani v pokojíku, kde je koberec... Ať jsou v obýváku nebo v pokojíku, striktně se drží na posteli. A to je ještě tak, že někdy mají náladu a šmejdíkují na ní třeba hodinu a tahají si plyšáky, ale někdy jsou to lenoši líní (a to většinou a Pat skoro vždycky) a za 15 minut zalezou pod deku nebo pod polštářek nebo pod psa a tam prostě chrní nebo aspoň leží a za 20 minut na mne koukají vyčítavě jako "bude už ta večeře"?
Takže kluci by mohli být venku klidně skoro celou dobu, co přijdu z práce, akorát nevím, jak je o tom přesvědčit ;)
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod ještěrkaa » 14 črc 2009 08:08

No dřív jsem je úplně na volno nepouštěla vůbec (nechtěly a já byla ráda), teď rozhodně ty 2 hodinky denně (ale když se o ně stará přítel, Pepča většinou nestihne ani zareagovat a než rozlepí oko, holky už jsou nastrkané zpátky do klece :? ale tak alespoň jim dává žrat a nestává se to moc často, že by je měl v opatrovnictví jen on 8) )
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kometa » 14 črc 2009 08:30

Cayro, je mi to jasný. Ale chtěla jsem to udělat formou ankety , aby to bylo přehledné a anonymní. Protože třeba pokud někdo potkany nepouští vůbec nebo pouští jen své oblíbence, tak to tu veřejně nenapíše.

Kdyby byla možnost dát do jednoho téma tu víc anket, dala bych tam i to, zdali si člověk myslí, že to jeho potkanům stačí nebo mu furt smutně koukaj přes mříže a chtěj ven.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Cayro » 14 črc 2009 09:08

No jasně... tedy ti mí dva spíš jen tak občas, když se probudí, koukají přes mříže, jestli jim něco nesu :lol:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod PxNxDx » 14 črc 2009 09:14

Co se týče mě, tak já mám třeba holčičky krátce a zase si nedovolím nechat je puštěné dlouho. Vím, že nepřijdou na zavolání (myslím tím, že ani nebudu vědět kde jsou). Ještě na sebe nejsme tak zvyklé. Snažím se je pouštět, ale spíš to dělám formou několikrát denně po menších úsecích :smi: ale tak tu hodinu denně mají... zdá se mi to málo, ale zatím to musí stačit :oops:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod womi » 14 črc 2009 09:43

Já se klidně přiznám, že Gareta pouštím méně, než ostatní(ale opravdu netrpí v kleci). I když v poslední době, co mám 4 klece se na všechny stejně bohužel dostane málo :-( Když večer přijdu pozdě, není už na to moc času :-(
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sharkie » 14 črc 2009 09:54

pocita sa ako pustanie, ze otvorim zralokom, vyskladam ich vsetkych na gauc, do 10 minut si 2/3 zalezu protestne naspat do klietky a zbytok sa zahrabe do rohu pod vankus a tam chrni? :roflcry: aj ked vlastne Ami zvykne semtam netrafit vlastnu klietku, takze vacsinou skonci u Artika pred mrezami ako 2x vacsia jezura :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Cayro » 14 črc 2009 09:56

Ano, Sharkie, počítá se... kluci nejsou zpět v kleci, protože klec mají na druhém konci pokoje, ale jinak jsou příznaky venčení potkaních kluků stejné :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 14 črc 2009 10:00

Tak to je pochopitelné, že mrňata zatím moc nepouštíš. Ale zase asi o to víc si s nima hraješ, ne? Jinak určo víš, že na posteli je to s nima docela jednoduché, stačí si tam lehnout a ony budou mít zábavy až kam. Takováhle prťata ani celý pokoj nepotřebují.
Já jsem třeba docela ráda, že se mi blondýnky zatím drží na vyvýšených místech - parapet, topení, kamna, křeslo a pár stojánků okolo a neskáčou odtamtud na zem jako moje holky (teda já vím, že už jsou moje všechny čtyři, ale nevím, jak jinak to přehledně odlišovat). Protože nevím, jak bych je tu chytala nebo dolovala z nějakých škvírek.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod PxNxDx » 14 črc 2009 10:10

Komet, tj hraju si s nima, co mi dovolej :roflcry: mě to baví pořád a je už pak ani ne.. chtějí taky jen zkoumat, kde že to bydlí... s Barinkou je to jednodušší, opravdu tak, jak řikáš, ale Batynka mi utíká na zem jen když otevřu klec, že jim uklidim. Ta je takovej malej Nebojsa :smi: Takže tu hlídám jako oko v hlavě a když už ji přestávám vnímat, jak běhá rychla, raděj ji zavírám :oops:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kometa » 14 črc 2009 10:18

Já teď měla doma docela idylku - všechny kytky pryč a myši, co mi kabely nekoušnou. Takže jsem je třeba jen co 10 minut přišla zkontrolovat a jinak si dělala svý vedle. A když jsem k nim vešla, ony se ke mě hned vrhaly, zlatíčka moje :loveit: Teď s těma čtyřma to zas bude legrace. Ale budu muset zadělat tu ledničku, abych je mohla pouštět v předsíni, tolik potkanů by se asi našemu historickýmu nábytku nelíbilo.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kawi » 14 črc 2009 12:33

tak u nas v soucasnosti se to ridi podle prace...
kdyz jsem v praci, rano je pomazlim a nakrmim, pak vecer je na hodku pustim volne behat...
kdyz mam volno, snazim se jim otevrit uz dopoledne ( nic moc ohlas, protoze chrnej ) a zaviram je az v noci ;) stejne mi prijde, ze tak hodinku si behaji a zkoumaji a sem tam se mi ukazou, ale pak nekam zalezou a uz je nenajdu....treba vcera v noci mi neprislo pet potkanu, takze jsme v prubehu noci podle zvuku schazovanych DVDcek, papiru, tuzek, ovladacu ci mobilu posbiraval ty potvory a daval do klece :dozey: pak mi v gauci, na kterem aspim, zacla trhat igelitku vivinak, takze se muselo vztat, preklopit gauc a vylovit ji :dozey: no a k ranu zase zacla za skrini delat poradek stara, vytahovala zpod skrine ( je na soklech ) kusy stavebnice a sourala je po zemi ven kolem kleci :wallb: asi jako kdyz vezmete pet kilo lega a sypete ho z krabice na plovouci podlahu a pak v tom hrabete :roll:
jeste, ze jsou ty potvory tak zmlsany, ze pro piskotek prijdou az do klina a nechaji se dat do klece :roll:

jinak je nedelim na oblibence a neoblibence, ale na ty, co chteji ven z klece a tudiz je poustnei bavi a na ty, co neradi z klece ven, ty nepoustim skoro vubec :smi: oni totiz kdyz je vyndam, jen se vystrasene krci na gauci a serou mekke bobky, to mi prijde celkem az jako tyrnai je vyndavat, takze maji otevrenou klec a ven je nenutim chodit :smi:
a priznam se, ze obcas, kdyz neni cas, vyndam jenom ty, co nezdrhaji z gauce nebo prijdou na zavolani, protoze nemam naladu a cas je pak celou noc hledat po byte :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod nevi » 14 črc 2009 15:28

Tkanu kdysi vylezl potkan na parapet v desátém patře, potom co překonala nával na infarkt, dala do okna síť... já od té doby, co mi Iriska lezla po klice otevřeného okna, a taky potom co králík kdysi překousal kabel od lampy a mého tehdy desetiletého bráchu to pak koplo a popálilo na ruce, mám pokoj uzpůsobený pro bleskovou krysotěsnou úpravu (akorát budu muset opravit víko na koši, protože Iriska se ho naučila otevírat a chodit juchat do prádla) a povoluji jim přístup všude, kde jsem to nezavřela, protože tam stejně vlezou...

Pokusím se udělat průměrný odhad a zaškrtnout ho tam. Jako pouštění asi budu počítat dobu, kdy mají otevřenou klec, protože když tři velké obludy vylezou ven až po hodině a to jen proto, aby se podívaly, jestli není otevřená skříň, tak s tím nic nenadělám :lol:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 črc 2009 16:25

Já je pouštím tak na 1,5 hodiny denně, pak tak na půl hodinky až hodinu před spaním a krom toho odrostlejší mimina vytahuji průběžně celý den a miminko mám vytažené skoro pořád v klokance. Snuffles o pobíhání moc zájem nejeví, vždycky se jen proběhne a když už má náladu, tak vyjde a hraje si s miminama nebo si někde lehne, Spock jak je venku tak běhá, ale musí se nejdříve uráčit vyjít z klece. Takže tak 2 až 3 hodiny všichni dohromady, malý kluci plus cca hodinu a Bubáček takových 9 hodin.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Další

Zpět na Výběhy