Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pouštění potkanů v pokoji/bytě - Anketa

Kam všude potkánka pouštíte? Kam ho vozite s sebou?

Na kolik hodin týdně pouštíte své potkany?

Potkany vůbec nepouštím po bytě
6
4%
Pouštím jen své oblíbence
2
1%
Méně než 1 hodinu
10
7%
1- 3 hodiny
31
22%
3-6 hodin
20
14%
7-10 hodin
27
19%
10-13 hodin
11
8%
14-17 hodin
19
13%
18 - 21 hodin
3
2%
Více hodin
10
7%
Potkany mám puštěné nonstop
4
3%

Celkem hlasů : 143

Re: Pouštění potkanů v pokoji/bytě - Anketa

Příspěvekod chesterfield » 25 črc 2009 22:22

Také jsem hlasovala denně :oops: Jinak u mne je to pestré protože idnidviduální - Adpotíci jak již víte. obývají ložnici s ša/tnou - do klece se chodí tak akorát najíst a napít. Pekelníčci už toho také moc nenaběhají, tak hodnku a pak stačí zamlastka a všichni se nahrnou do klece za mňamkou a spokojeně ulehnou. Holčičky jsou venku ráno někdy mají otevřenou klec celý den - když nikdo jiný není venku ale víc než 1,5 hodiny nešmejdí - a ještě v životě neslezly z gauče na zem. A Štaflík s Hanibálkem - štaflík šmejdí všude a celé hodiny, spát chodí do klece a když má dlouhý výběh tak po zavření vztekle kouše mříže. Hanišek je bojínek do svého jména opravdu nedorost ani postavou ani duchem, než se odváží z klece je půl hodina, a pak se drží jenom kolem ní. Takže mám opravdu ode všeho trošku.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Jerryna » 13 srp 2009 12:13

tak ja teda musela dat vic hodin, protoze Pepista s vyjimkou jidla a osobnich potreb :lol: je venku od ty doby kdy stanu do doby kdy jdu spat :smi: da se zjistit kdo jak hlasoval? celkem sem teda koukala na tu odpoved poustim jen sve oblibence, ze to taky nekdo zaskrt :shock:
Láska je definovatelné, amortizované, periferické komplexum, kde v pseudoindividualistickém egocentru se vyvolává pocit, že šukat je boží

Obrázek
Jerryna
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ZA DUHOVÝM MOSTEM:
Khajit z Mouseville /Pepíček/ 16.5 2009 - 1.8 2011 (05:45)
Šlupka z Utahraptor /Šuplíček/ 7.7.2011 - 8.10.2012 (15:10)
Ilian z LMG /Smyl Flek z Nohavic/28.6.2011 - 10.11.2012 (09:30)
Ildiko z LMG /Veverka z Bytíšky/28.6.2011 - 11.3.2013 (16:05)

Příspěvekod shahlah » 18 zář 2009 23:18

Já zaškrtla nonstop, protože naše myšpulky jsou venku z klece prakticky neustále, zavíráme je jen občas (když se chceme najíst), když v noci moc oždibují, když je to potřeba ze zdrav. důvodů apod.
shahlah
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ďábelská Guláš, Kotleta, Vanilka a Vokurka

Příspěvekod Askarinka » 27 říj 2009 15:48

Naši kluci mají klec otevřenou celou dobu když jsem doma...Vždycky chvilku lítají a pak někde usnou, nebo si zalezou zpátky do klece a spí v ní...V noci by asi řádili víc, ale to by je neměl kdo hlídat:-)
Askarinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver
* ?.?.2009

Ďábelský Guláš
* ?.?.2010

Arthur z Šumné
* 15.4.2010

Drobný Detail OdAdush
* 27.4.2011

Elixír Mládí OdAdush
* 29.4.2011

Gimp od Pochmurného kvíkala
*12.5.2011

Curt Cocain Al Gabal
*3.11.2011

Glen Grant odAdush
*29.11.2011

Gin odAdush
*29.11.2011

Miláčci, kteří už na věky spinkají:
Bobinka, Dudlíček, Esmeralda Zlopočasná, Magráta Česneková a
Fizzy od Lucicherry * 12.2. 2009 - + 23.12.2009
Eduard od Lucicherry * 2.12.2008 - + 1.8.2010
Emanuel od Lucicherry * 2.12.2008 - + 17.5.2011
KOH-I-NOR od Bebechy * 6.5.2009 - + 1.6.2011

Příspěvekod ratanka » 03 lis 2009 19:20

Moji kluci jsou puštění vždy když jsem v pokoji, tak aby byli pod dohledem.... protože jakmile se na ně nikdo nekouká, dostanou se na skoro nepochopitelná místa :) :)
ratanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Black ze Zverimexu
Vallis z Hůrky

Příspěvekod Praya » 27 bře 2010 20:20

Před necelým měsícem jsme se přestěhovali a tak jsme mohli zbrusu nový pokoj, ve kterém mají holky klec, postupně uzpůsobovat k jejich potřebám. Šlo hlavně o zalepení různých nebezpečných děr. Už týden pouštíme tedy na volno a hlavně já jsem úplně nadšená. :loveit: Soužití s našimi potkaničkami je teď daleko intenzivnější, prostě paráda! Moc si to užíváme my i holčičky. :love: Teď se jim tam snažím vytvořit nějaké hřiště s různými prolézačkami apod., aby se holčičky nenudily a vybily své hlodavčí choutky na nečem jiném než na nábytku. :)
TO THE WORLD, YOU ARE ONE PERSON.
TO A RAT, YOU ARE THE WORLD.
Charlie S., http://www.worldratday.com

Obrázek
Praya
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: RIP:
Róza (rex, fawn, berkshire, 12. 1. 2010 - 2. 11. 2011) z Momins of Opatov
Oliva (standard, black, solid, 18. 9. 2009 - 10. 4. 2012) z Šedé eminence
Adélka (dumbo, velveteen, russian blue, 2. 1. 2010 - 29. 10. 2012) z TazManie
Pecka (standard, mink, irish, 18. 9. 2009 - 25. 12. 2012) z Šedé eminence

Příspěvekod Veron » 28 bře 2010 21:27

Kluci jsou puštění s klece cca 4 hodiny týdně a to jen na posteli, jelikož po pokoji jsou všude rozvedené dráty ( brzy se bude rekonstruovat tak kluky asi nechám volně ). Proto byl záměr koupit Furet XL, kde se hoši můžou proběhat. Sice to není jako běhání po pokoji, ale jsem přesvědčen že značnou část jim to nahradí.
Veron
Skákavka
Skákavka
Potkani: Boris Z Hamaku, Gaston Ze Svahu, Fousek Od Ddus, Sanchez ze zverimexu, Jerry Of Golem, Bukki Of Ratwood

R.I.P. Fredy Of Golem :(

Příspěvekod Zuza » 28 bře 2010 21:38

Veron píše:Kluci jsou puštění s klece cca 4 hodiny týdně a to jen na posteli, jelikož po pokoji jsou všude rozvedené dráty ( brzy se bude rekonstruovat tak kluky asi nechám volně ). Proto byl záměr koupit Furet XL, kde se hoši můžou proběhat. Sice to není jako běhání po pokoji, ale jsem přesvědčen že značnou část jim to nahradí.

Tak s tím se plně ztotožňuji, proto mám pro pět kluků furet tower a oni ji ani ve své lenivosti nevyužívají :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Pepinie » 04 lis 2010 23:24

no po pokoji...spíše se mnou tráví čas na posteli...mám malinký pokoj (jsem na "koleji" ještě s dalšíma dvěma holkama na bytě) a většinu mého pokoje zabírá postel a tudíž po pokoji jinde možnost není...ale co jsem doma a nemám práci s papíry (strašně ráda mi je papá) mám ji puštěnou a hrajeme si spolu nebo po mě jen tak leze a běhá kolem...vždycky mám u postele na stolku hrnek s vodou tak mi ji když má chuť popíjí...takže to denně průměrně vychází tak na těch 7 hodinek...když už je unavená tak ji dám do klece spinkat...což u ní teda není skoro nikdy...je strašně aktivní...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod estrius » 15 led 2014 21:30

Já pouštím tak 2-7 hodin denně, možná někdy víc, prostě podle toho jak jsem doma, takže mi mřížema nelomcuje, ale zase na druhou stranu, když odcházim, chytá jí děsnej záchvat roztomilosti a to se mi pak teda už nikam nechce :loveit:
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod Elerían » 16 led 2014 14:16

No ja som dala tých 14-17 týždenne, ale je to také nie celkom realistické spriemerovanie... Chalani totiž bývajú niekedy pustení aj 4-5 hodín denne, ale ako sa tu už písalo, proste to často nevyužijú - chvíľu sa túlajú po byte, hľadajú, čo sa dá šlohnúť a zožrať, niekedy ich chytí záchvat agresivity a chvíľu sa ježia a bojujú (a Cid vždy dobehne ukryť sa v mojom náručí, zbabelec akýsi! :lol: ), ale skôr či neskôr dakam zalezú a chrnia. Zato pubertálne babizne musím púšťať len v mojej izbe a pod prísnym dozorom, takže tie si užijú max. tú hodinku-dve denne, podľa toho, ako mám čas... Ale tie to zasa využívajú naplno, takže po tých dvoch hodinách sú totálne vyšťavené (preto ich strategicky púšťam pred spaním, aby bol v noci pokoj :-P)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Předchozí

Zpět na Výběhy